Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az élet Szegeden?...

Milyen az élet Szegeden? Egyetemisták! :)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Abban a helyzetben vagyok, hogy választanom kéne Pécs és Szeged között, hogy melyik egyetemre menjek. Eddig Szegedre hajlik a választásom, de szeretném kérni a véleményeteket/tapasztalataitokat, akik Pestről mentek oda, vagy akár tősgyökeresek :)


Ezek a kérdések foglalkoztatnak főképp Szegeddel kapcsolatban:

1. van munka lehetőség? (olvastam, hogy Pécsen nem annyira van, de erre is kíváncsi vagyok, hogy igaz-e :) )

2. találsz magadnak nyugalmas helyet, vagy mindenütt bulik folynak nagyrészt?

3. melyik kollégium jó szerinted? te melyikbe jársz?

4. az árak a boltokban "átlagosak"? Sokallod vagy pont jó?

5. Illetve bármi más infót is nyugodtan leírhatsz, bármi érdekel :) (esetleg bejárós vagy messzebbről vagy kollégista?)


Előre is köszönöm ha elolvastad és a válaszokat!



2021. jún. 1. 14:36
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
(Az lemaradt, ha esetleg számítani, hogy ÁOK)
2021. jún. 1. 14:36
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Pesti vagyok, nagyon szeretem Szegedet. Kolis vagyok, de az orvosisoknak van külön kolijuk, ha jól tudom.

Nincs olyan rengeteg munkalehetőség. Nem nagyon nézegettem, de Budapesthez képest kevés. De az egyetem igyekszik, lehet, hogy azzal kapcsolatban tudsz találni valamit. Nekem is lett, pedig nem kerestem aktívan.

Vannak nyugis helyek. Még a koliban is. Igaz most nincs épp ott semmi.

Az árak rendben vannak. Főleg Budapesthez viszonyítva. Egyedül talán a jegy ára drágább, de lehet igényelni féléves bérletet (szociális helyzetre hivatkozva), amit többnyire megadnak.

2021. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen munkara gondolsz? Sima diákmunka v. a szakodhoz kapcsolódó? Diákmunka van dögivel.


Egyetemi élet az egyik legjobb, ismerősöktől hallva erre Pécsett sincs panasz.


Tanulni TIK-ben elég nyugodtan lehet, aztán meginni már sört, a közelben van vagy 20 kocsma

2021. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ingáztam, kereskedelmi szálláshelyen aludtam ha kellett. Az nyugis, lehet pihenni, lehet tanulni. A boltokban, éttermekben kb a pesti árszínvonal van. A tömegközlekedés ára is kb ott van, bár fejlettebb is, mert minden járművön van jegyautomata. Igaz drágábban adja, mint a pályaudvaron lévő, nem tudom ezt ki találta ki, de elég nagy köcsögség. Nincs is nagyon kihasználva, én egyszer használtam muszájból (nem volt semmi a felszállás helyén, de ellenőr az jött), soha senki mást nem láttam ezeket használni. Munka terén nem tudok nyilatkozni, bár elég nagy város, így nem hiszem, hogy túl nagy probléma lenne.
2021. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

#4 Azt én sem értem, hogy a fedélzeti automatából miért drágább a jegy, mint elővételben (bár olcsóbb, mint a járművezetőtől venni), de az egyáltalán nem igaz, hogy ne lennének kihasználva azok az automaták! Nagyon sokan használják őket, kifejezetten sikeres projekt.

"nem volt semmi a felszállás helyén, de ellenőr az jött" Ez nem tudom, miért meglepő, tudomásom szerint Budapesten sincs minden megállóban jegyvásárlási lehetőség.


Kérdező!

Diákmunka van bőven. Koliban én nem laknék, nekem nyugalom kell a tanuláshoz, és a karközi kollégiumokról csak rosszat hallottam ebből a szempontból, főleg a Károlyiról. Az orvosis kollégium viszont lehet, hogy jó, érdemes utánajárnod! Tanulni amúgy a TIK-ben is lehet, ha arra van valakinek igénye.

Boltokban az árak szerintem átlagosak, bár mostanában nyilván minden drágul itt is, mint máshol.

2021. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Albérletes vagyok, úgyhogy a kolikról nem igazán tudok semmit.

A könyvtárban nagyon nyugis, imádom a kétszemélyes óriás babzsákokat benne. Egy csomó külföldi diákot lehet ott látni akár aludni :D

Diákmunka van bőven, beíratkozásnál is ott álltak a standjukkal és tuborozták az embereket.

Árak rendben vannak. Városi bérletet én még olyat nem hallottam, hogy valaki ne kapta volna meg, ha nem felejtette el igénylni.

2021. jún. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Még nyugodtan jöhetnek :)

Ez érdekes, hogy akkor ezt a jegyautomatát buszra tették és még drágább is.. :O

Amúgy igen, diákmunkákra gondoltam, csak elfelejtettem odaírni, elnézést >< De akkor örömmel hallom, hogy van ott is azért :D

2021. jún. 1. 18:19
 8/16 A kérdező kommentje:

#4-es

Hogyhogy szálláshelyeken aludtál, ha szabad megkérdeznem? :)

2021. jún. 1. 18:19
 9/16 A kérdező kommentje:

#5

Rendben akkor majd annak is utánajárok. Hallásból csak annyit tudok, hogy mivel mindenki orvosis a koliba, ezért békén hagyják egymást. Esetleg azt tudjátok, hogy koliba mikortól érdemes jelentkezni, vagy így utánajárni a dolgoknak?

2021. jún. 1. 18:21
 10/16 A kérdező kommentje:

#6

Hú az király lehet, komfortos :D Van itt is HÖK?

2021. jún. 1. 18:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!