Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az élet Szegeden?...

Milyen az élet Szegeden? Egyetemisták! :)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Abban a helyzetben vagyok, hogy választanom kéne Pécs és Szeged között, hogy melyik egyetemre menjek. Eddig Szegedre hajlik a választásom, de szeretném kérni a véleményeteket/tapasztalataitokat, akik Pestről mentek oda, vagy akár tősgyökeresek :)


Ezek a kérdések foglalkoztatnak főképp Szegeddel kapcsolatban:

1. van munka lehetőség? (olvastam, hogy Pécsen nem annyira van, de erre is kíváncsi vagyok, hogy igaz-e :) )

2. találsz magadnak nyugalmas helyet, vagy mindenütt bulik folynak nagyrészt?

3. melyik kollégium jó szerinted? te melyikbe jársz?

4. az árak a boltokban "átlagosak"? Sokallod vagy pont jó?

5. Illetve bármi más infót is nyugodtan leírhatsz, bármi érdekel :) (esetleg bejárós vagy messzebbről vagy kollégista?)


Előre is köszönöm ha elolvastad és a válaszokat!



2021. jún. 1. 14:36
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Bocsi az utcsó kérdés nem számít, azt megnézem :)
2021. jún. 1. 18:23
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
HÖK karonként van, minden karnak van HÖK-je és van egy összegyetemi HÖK, az EHÖK.
2021. jún. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Koliba pedig miután felvettek, kapsz majd egy hatalmas pakk tájékoztatót (vagyi lehet már csak emailt küldenek, nekem még jött egy jó vastag boríték), és abban benne lesz minden, a gt-jelentkezéstől kezdve a bankszámlanyitáson át (ha még nincs), egészen a kolijelentkezésig, amúgy az a felvételi után egy úőphéttel később szokott indulni és előtte a modulo-n (ez egy egyetemi adminisztrációs oldal, itt kell ügyeket intézni), kell beadni egy szociális helyzetfelmérő adatlapot és ahhoz csatolva a kolijelentkezést, meg a bérletet, illetve a szoctámot is (amit az üzenetben is írtam) 😀😁
2021. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Pont ezek a kérdések foglalkoztatnak még, és írok is amint összeszedtem a gondolataimat, köszönöm az üzenetedet! :D
2021. jún. 1. 18:48
 15/16 anonim válasza:
100%

1. van diákmunka lehetőség?

Van bőven, és szerény véleményem szerint érdemesebb NEM diákszövetkezeteken keresztül dolgozni, de ez csak az én tapasztalatom. DIákszövetkezetnék ha nem fogsz ki gyorsan/protekciósan valami jó helyet, akkor nem találsz csak "gányadék" munkákat. Szóval inkább keress valami ismerős arcot, vagy barátkozz jó körökben, hogy tudj később munkát találni. Fizetés diákoknak általában 1000Ft bruttó körül mozog, 1300 bruttó már nagyon jónak számít :)


2. találsz magadnak nyugalmas helyet, vagy mindenütt bulik folynak nagyrészt?

Nagyon sok nagyon nyugis hely van, Szegeden nincs távolság, szóval ha nem a bel-bel-belvárosban vagy, akkor simán találsz nyugis helyet. Füvészkert, töltés, Tisza part bárhol, Boszorkánysziget,.. Én például ezeket szeretem :) (A töltéseknél néhol lehet találni egy levezető lépcsős helyet a Tiszához, ami totál el van barikádolva, ott imádok ücsörögni, soha senki nem jár ki oda.


3. melyik kollégium jó szerinted? te melyikbe jársz?

Voltam a Tömörkény kolijában (Janikovszky Éva) ezt kérlek messziről kerüld el. Lány koli, kötelező 3x45 perces tanulás tanulószobán (ahova mindenki együtt ül be, ha 4,5 fölött van az átlagod maradhatsz a szobádban, vagy a folyosón, de ellenőriznek), időre bent kell lenned, kötelező szakkör van, a kollégiumi nevelők egyáltalán nem megértőek. Ha a szobában valaki rendetlenséget hagy, akkor téged is büntetnek érte, ami a "kimenő" megvonását jelenti, ego nem léphetsz ki a koliból. Nekem a szobatársam rendetlen volt, egy éven belül 3x voltam kint este a kolin kívül.. :) Mi csak apácazárdának hívtuk. Fürdő, wc jó, de nem használhatsz függönyt, aminek semmi értelmét nem látom :D


Voltam a MÁV koliban (Boldogasszony sgt.-on), nagyon nagyon a szobák, voltam 12 fős, és 8 fős szobában. Zajos, mint bármelyik koli, de ezt szerettem eddig a legjobban. Wc, tusoló menthetetlenül undorító, felügyelők többnyire jó fejek, bár az egyik nő szerette megdézsmálni a hűtőket. Ja, itt vannak a szobákhoz kicsi zajos hűtők.. :D Máshol nem tudok róla, hogy lenne saját hűtő. A Tömörkényes koliban mindenkinek volt egy kis fakkja egy nagy közösségi hűtőben, amibe széltébe nem fér el egy ételhordó, de oldalára fordítva elfért.


Barátnőm Ortutay koliban volt, hasonló mint a MÁV.


GD (Gábor Dénes) koli is van, laza bent mindenki, de úgy tudom a "megfékezhetetlen" emberek nagy többsége ott van, csend nincs.


Az egyetemeknek vannak külön kolijuk, én most az MK koliba fogok menni 2 év albérlet után (nem bírom fizetni az albit már egyedül). Az egyetemes kolik mindig jók, jobbak.


4. az árak a boltokban "átlagosak"? Sokallod vagy pont jó?

Perfecto, ugyan olyan árak vannak mint bárhol máshol Mo-n, hisz Mo-n vagyunk, ugyan azok az üzletek vesznek körbe.


5. Illetve bármi más infót is nyugodtan leírhatsz, bármi érdekel :) (esetleg bejárós vagy messzebbről vagy kollégista?)

Ha albérletbe mész, írj rám és elmondom mik a jó helyek Szegeden :)


Remélem tudtam segíteni <3

2021. jún. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%

Ja, van még a Károlyi Mihály koli, ezt akkor ajánlom, ha szociális ember vagy. Havi 10ezer tudtommal, mint az egyetemes kolik.. A Tömörkényes árára nem emlékszem, a MÁV évi 15ezer volt :D

De szerintem maradj az egyetemes kolinál, az a legjobb választás, ha koliba akarsz menni.

2021. jún. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!