Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig tart a vizsgaidőszak a...

Meddig tart a vizsgaidőszak a felsőfokú intézményekben?

Figyelt kérdés

A főiskolákon, egyetemeken egységes a vizsgaidőszak vagy eltérhetnek egymástól?

A mostani vizagaidőszak meddig tart?



#egyetem #vizsga #Vizagaidőszak
2021. jún. 1. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy más.

Amit én észrevettem, hogy pesten szeptember második hetében szoktak kezdeni, vidéken pedig az elsőben, így max 1 hét eltérés lehet.

Jelenleg nálunk máj.25.-júl.4.-ig van a vizsgaidőszak. Utána van még egy utóvizsgahét

2021. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eltérő, nem is egyszerre kezdik a tanévet, az is változó, hogy van-e őszi szünet, vagy nincs, mert sok helyen (nálunk pl. az sincs).
2021. jún. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szemeszter hossza megegyezik (a legtöbb helyen 14 hetes a szorgalmi időszak, aztán 7 hetes a vizsgaidőszak), viszont nem mindenhol ugyanakkor kezdődik, szóval 1-2 hetes csúszás lehet különböző intézmények között. Őszi és tavaszi szünet sincs mindenhol. A mostani vizsgaidőszak június vége körül fejeződik be, ez is attól függ.
2021. jún. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk május 25-től június 21-ig lesz.
2021. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

A szorgalmi-, valamint vizsgaidőszak hossza azonos, csak előfordulhatnak kisebb csúszások. Pl. én vidéki egyetemre járok, és nekünk még csak a regisztrációs időszak volt, de egyik, pesti, ismerősömnek akkor már rendesen mentek az órái. Egy másik vidéki egyetemen is hasonlóan már tanultak, mikor mi még csak a reghéten tartottunk.

Egyik barátnőméknél nincsen őszi, se tavaszi szünet, míg nálunk volt pár nap szünet.

Június 30-án ér véget a vizsgaidőszakunk.

2021. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Eltérő a vizsgaidőszak hossza, nálunk pl. csak 4 hét. (máj. 25-jún. 21)

Vannak egyetemek, ahol jellemzően több vizsga van, van, ahol kevesebb, ehhez is igazodik a beosztás.

2021. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk február 1- május 14 a szorgalmi időszak, nincs benne tavaszi szünet. Május 17-június 18 vizsgák, utána 1 hétig záróvizsgák.
2021. jún. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!