Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy orvos bárki kórtörténetébe...

Egy orvos bárki kórtörténetébe beleláthat?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy orvos udvarlóm van. (Általános orvos)

A napokban az fordult meg a fejemben, hogy lehet, hogy tudja X évre visszamenően, milyen problémáim voltak? Voltam az elmúlt években nőgyógyásznál a kórházban egy komolyabb betegséggel és más problémákkal is, amiről egyáltalán nem akarom, hogy bárki tudjon. Egy orvos név alapján le tudja vajon meózni, és ha igen, mennyi időre visszamenőleg?



2021. jún. 1. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Név alapján nem, TAJ szám alapján igen. Elvileg minden orvos minden orvosi leletet lát.

Azt mondjuk nem tudom, naplózza-e a rendszer, hogy ki mit néz meg, és ellenőrzik-e őket?

2021. jún. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha valahol kinézi az adataid, akkor belenézhet a rendszeren belül. Bár még ha áokos hallgató, akkor nem sokszor kerül olyan géphez, ahol lenne lehetősége belekukkantani csak úgy. Ha már megvan az áok és rezidens, akkor simán nézelődhet (bár ott is van, hogy többen néznek egy gépet, úgyhogy akkor nem hinném hogy random embereket nézne a betegek helyett)

De nekem pl gyógytornász hallgatóként eszembe nem jutna bárki más után nézni. Valahogy nem tartanám jónak. Ha netán hozzám jönne betegként a későbbi párom, akkor se nézegetném a rendszert, a leletei után kutatva, arról tudnék max amivel hozzám jön. De ha netán megnézné, akkor is a te dolgod, hogy épp mi történt veled, legyen az egy nőgyógyászati dolog, fertőzés vagy épp traumatológiai.

2021. jún. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja megnézni. De neked foglalkoznod kellene ezzel a szorongással, mert nem normális mértékű.
2021. jún. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A betegségemről nem akarom, hogy idegen emberek tudjanak. Nagyon rossz időszak volt és emlékszem, amikor nőgyógyászhoz jártam vagy épp a sürgősségire, mert majdnem elvéreztem, akkor minden alkalommal más orvos vizsgált meg és mindegyik minden előzményt ismert és kellemetlen vizsgálatoknak kellett alávetnem magam. Természetesen megértem, hogy nem lehet mindig ugyanaz az orvos, amikor én épp odamegyek, csak számomra kellemetlen élmény volt, hogy így egymásnak adták tovább a kórtörténetemet, ez kicsit megviselt.


Orvoshoz járni mindig kiszolgáltatott helyzet, főleg, ha kényes területről van szó.

2021. jún. 2. 07:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4: Nézd a másik oldalról. Ha nem ismerték volna a kórelőzményt, feleslegesen vizsgáltak volna olyanra, ami ismert. Ez neked még kellemetlenebb lett volna, és időt is vesztettél volna.

Ha valaki összeesik az utcán, ha látják a rendszerben, milyen betegsége van, mivel kezelik, sokkal hamarabb kap segítséget, mintha csak akkor kezdenék újra kivizsgálni, olyanra, ami már egyszer kiderült.

2021. jún. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

"csak számomra kellemetlen élmény volt, hogy így egymásnak adták tovább a kórtörténetemet, ez kicsit megviselt."


És ha most egymás után szembe jönnének veled az utcán, azt sem tudnák megmondani, hogy hívtak téged. Mert addig a 10 percig figyeltek, amíg ott voltak, és a kórtörténetedre koncentráltak meg az esetre, nem rád. Bármilyen ridegen is hangzik (én is ezzel foglalkozom) nem jegyeznek meg, de kicsit sem. Tudom, hogy neked ez érzelmileg megterhelő, de őket nem érdekli. Ahogy a randidat sem a kórtörténeted.

2021. jún. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapértelmezésben igen, de nyugi, van lehetőség rá, hogy korlátozd az egészségügyi adataidhoz való hozzáférést. Itt minden le van írva róla: [link]


Egyébként, az egészségügyi dolgozókat titoktartás kötelezi, tehát nem pletykálhatnak a betegekről, és hidd el, nem az a hobbijuk, hogy random betegek kórtörténeteit olvasgassák.

2021. jún. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor nezheti meg a rendszerben az adataid, ha a betege vagy. Mas beteg adatait, ha nem vesz reszt az ellatasaban, tilos megnezni, mert szemelyisegi jogokat sert.


A surgossegin, es mindenhol mashol meg johogy megnezik a korabbi megjeleneseket a rendszerben, amiket latnak, hisz ismerniuk kell a kortortenetet a teljes koru ellatashoz.

2021. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Természetesen megértem a másik oldalt. Megértem, hogy segíteni akarnak, ezért vannak ott és ehhez ismerniük kell az előzményeket. Nincs ezen kifogásolnivaló.
2021. jún. 2. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!