Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell jól tanulni...

Hogyan kell jól tanulni egyetemen?

Figyelt kérdés
Jogász szakra járok de egyszerűen nem boldogulok a tanulással, nincs valami tippje valakinek hogy jobban menjen? Átlagban 7 vizsgam van félévente és elég megterhelő :/ A szakot szeretem de vannak olyan tárgyak amitől a falra maszom
2021. jún. 10. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Vannak jogász ismerőseim, akik a szakot úgy végezték, hogy hajnalban keltek, indulás előtt tanultak. Majd bejártak órákra, hazamentek, tanultak. A harmadik évben már nagyon unták, de ezzel 4.0 felett volt az átlaguk mindig és általában még szorgalmi időszakban végeztek a tárgyak zömével. Fáradtak voltak nagyon. Aztán vannak olyanok is, akik szorgalmi időszakban nem nagyon foglalkoztak a dolgokkal, vizsgaidőszakban viszont vért izzadva, reggeltől estig, a napot sem látták jóformán. Nincs szerintem biztos recept, de vigasztaljon, hogy sokan elvégzik levelezőn, munka mellett is (nem tudom, hogy milyen eredménnyel), szóval ha nem is mindig alakul a legjobban, de meglesz az.
2021. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Más is írhat aki jogi egyetemre jár és kinek mi vált be?
2021. jún. 10. 23:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy mérnöki szak, de megtanultam hogy amit lehet előre meg kell tanulni még akár a nyáron is.


A diák sokszor fent vannak, jegyzet is és hajrá... Nem fogod 100%ra megérteni, de ha nem előszőr látod az anyagot, az már óriási segítség.


+


Minden héten tudd az azon a héten leadott anyagot tökéletesen emelett mindig legyen jegyzeted, így ZH, vizsga előtt konkrétan tényleg csak át kell nézned a dolgokat. Nem kell 0-24-ben egy adott dologra tanulnod.


+


Ha valami beadandót kapsz, abban a pillanatban kezd el csinálni ahogy kiadják. Az is oké, ha még csak átnézed a követelményeket és eltervezed hogy fogsz neki indulni az első napon, de kezd el csinálni, mert távoli időpontnak tűnik mondjuk 1 hónap vagy 3 hét, de ha 1 héttel előtte kezded el akkor már nem annyira távoli és kitudja mire kell majd akkor készülnöd amitől majd ez elveszi az időt.


Nem tudom, hogy ezek a reálos tárgyakra hasznos tippek mennyire jók a humán tárgyakra, de nekem ez vált be.

2021. jún. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Szomorú, hogy annyira szar a közoktatás, arra nem képesek a tanàrok, hogy megtanítsák, hogyan is kell tanulni.


[link]

2021. jún. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
4-es sok esetben így van engem se tanított senki arra hogy hogyan kell tanulni jegyzetelni online tanultam meg ma már talán jobban tanítják pl a jegyzetelést de régen szerintem nem volt a tanterv része
2021. jún. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#3-4. Ezek ritka hasznos válaszok voltak, köszi mindkettőtöknek.
2021. jún. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit a 4-es válaszomhoz, hogy ugyanez a nagyszerű nő megírt és közzétett egy könyvet is a gyorsolvasàssal kapcsolatban. Valóban működik!


Annyi, hogy kell hozzà szerkeszteni egy könyvjelzőt. 20 cm hosszú és 5 cm széles. Az 5 cm felénél egy felfelé mutató nyilat kell rajzolni. Ennyi.


[link]

2021. jún. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező írj jó jegyzeteket az anyagról sokat segíthet
2021. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 3-assal egyetértek. Az előretanulás a legtutibb, akkor már csak mellé kell írni a saját órai jegyzeteidet. Ha még aznap délután el is olvasod mégegyszer, sokkal könnyebb lesz. A felsorolásokat (pl alkotmányjog-közig jog) próbáld valamihez kötni, mert anélkül esélytelen.

Nem tudom, hányadéves vagy, de 3. évfolyamtól könnyebb.

2021. jún. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!