Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megéri biosz-kémia...

Szerintetek megéri biosz-kémia szakos tanárnak tanulni 6 évig az egyetemen?

Figyelt kérdés

Ugye a fizetés elég gyatra, de szerintetek fogják majd növelni? Mert talán mintha egyre kevesebb lenne belőlük (a korfa is mutatja).

De ugye 6 év az nagyon sok egyetemen.



2021. ápr. 27. 10:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem...

Nekem az egyik szakom kémia, tudnék mesélni. Ha már 6 évben gondolkodsz és biosz-kémia, akkor mindenképpen orvosi! Én megbántam, hogy nem oda mentem.

2021. ápr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
ha érdekel, és szeretsz tanítani, fiatalokkal foglalkozni, akkor igen. Korábban 5 év volt, nem sok különbség. És a károgókkal ellentétben nem fogsz éhen halni.
2021. ápr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
99%
A tanárok évtizedek óta rosszul keresnek Magyarországon, aligha fog ez jelentősen változni. A kérdésben szereplő szakpár viszont nem haszontalan, mert ha a tanítás nem jön be, a megszerzett tudással lehet kacsingatni a versenyszféra felé is, illetve némi rátanulással szerezhető értékes végzettség, például vegyész vagy esetleg gyógyszerész.
2021. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem igen. Én csodálom a volt biosz-kémia különtanáraim,a sulimban sajnos nem volt rendes tanár erre a 2 tárgyra. Ha elsőre a fizetésed nem is magas, különórákat tartva biztosan ki tudod egészíteni a jövedelmedet, mert biosz-kémia segítésre van igény bőven, sokak akik orvosira készülnek pl fakt mellett is járnak tanárhoz. Biztos vagyok benne, hogy nehéz, mivel ez a két tárgy nagy felkészítést igényel érettségikben, ezért nagyon oda kell figyelni a diákokra.

Ha nem tudod magad más biológiával/kémiával foglalkozó állásban elképzelni, szerintem ez is egy jó választás.

2021. ápr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Mire végzel, olyan kevés lesz a természettudomány szakos tanár, hogy kapkodni fognak érted, és sokat fognak fizetni a munkádért.
2021. ápr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Miért kellett lepontozni az elsőt?

Kérlek, kérdező, ne qrd el az életed! 2 szakkal kell az összes ágazat közül a legmagasabb minimális átlagot teljesítened az államin maradáshoz, eközben a vegyészmérnökök a pofádba röhögnek, mert ők átcsúszkálnak kettesekkel, neked meg meg kell szakadnod. Őt átcsúsznak, dupláját fogják keresni, mint te, aki magasabb tudást szerez tanulmányai alatt. Ráadásul olyan kamaszokat fogsz tanítani, akiknek a kémia egy qrva púp a hátuk közepére.

2021. ápr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Anya4boy válasza:
98%

Én biosz-környezetvédelem szakos tanár vagyok. Testközelből ismerem a helyzetet. A fizetés évről-évre emelkedik, van lehetőség plusz pénzre is (osztályfőnökség). Nézd meg a neten a pedagógus életpályamodellt!


Esetleg egyik szaknak környezettant javaslok, mert a szakgimikben oktatott komplex természettudományos tárgyat is taníthatod és taníthatod a négy termèszettudományos tárgyat is gimiben. A biosz-kémia a klasszikus gimnáziumban van csak. 🙂

2021. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

szerintem nem éri meg.

Nagyon melós a két szak és nem jön vissza a belefektetett energiád .... kezdő tanárként nem lesz hú de sok időd különórák adására, örülsz ha másnapra felkészülsz hidd el nekem ....

Szépen hangzik, hogy majd kiegészíted a fizetésed, de akkor tényleg csak a munkádnak élj ! Ugyanis a sulis teendők igénybe vesznek rendesen, pláne az elején.

2021. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mindenkit felpontoztam.

Az mit jelent, hogy "összes ágazat közül a legmagasabb minimális átlagot teljesítened az államin maradáshoz"?

2021. ápr. 28. 07:22
 10/14 DominikX ***** válasza:
60%

A 8-as válaszolonak is igaza van, a tanárok életében az első két év nagyon nehéz, itt még valószínűleg nem lesz időd magándiákokra, de utána már semmi akadálya.

A tanári pálya az pont olyan, hogy először nagyon keveset keresel, de utána ez akár a triplájára is emelkedhet. Viszont az tény hogy a kezdő fizunak kb 250 nettónak kellene lennie.

2021. ápr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!