Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány vizsgaidőpontot írhat ki...

Hány vizsgaidőpontot írhat ki a tanár?

Figyelt kérdés
Elvileg úgy van, hogy kötelező négyet kiírnia. De ha pl. valaki csak a negyedik alkalomkor megy először vizsgázni, és az nem sikerül neki, írhat még ki a tanár további vizsgát? Egy vizsgaidőszakban gondoltam ezeket.

2021. jún. 13. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelessége kiírnia, csak mert valaki az utolsó időpontban megy elsőnek.. Ezt elszokták mondani a szivatósabb tárgyaknál, valahol eleve azt mondják, hogy inkább oda csak azok menjenek akik már buktak. Esetleg megkérheted hogy írjon ki még, hátha fog.
2021. jún. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, de mi sulinkban úgy volt, hogy ha valakinek neadjisten elsőre nem lett meg, akkor kötelessége volt a tanárnak még legalább egy időpontot adnia, hogy akinek kell esetleg, még legyen lehetősége a javításra. Ja és azt hiszem, hogy talán max 3X lehetett újrapróbálni. Tehát nálunk max volt a négy, nem a minimum. Ja de meg amúgy gondolom, akkor még vizsgázhatsz; ha csak a negyedikre mentél el, kivéve, ha az a legeslegutolsó tanítási nap, amikor már a jegyeket kellene beírni, akkor már nem biztos, hogy adnak lehetőséget, de szerintem addig még simán le tudod dumálni a tanárral, hogy mennél mégegyszer vizsgázni, van-e lehetőség így is javításra. Vagy pl kérdezd meg a te sulid tanulmányi osztályát e-mailben, csak úgy, szerintem példa felhozása nélkül érdeklődd meg. Vagy pl ha a tanár jófej, tőle is kérhetsz tájékoztatást erről elsőre is, tehát rögtön neki is írhatsz; de szóval tanuljál mindenképpen; ha megtanulod jól, akkor minimum egy 2-est 3-ast 4-est fogsz tudni kapni szerintem. Tehát ne aggódjál.
2021. jún. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

3 vizsgaidőpontot köteles kiírni, az utolsóra aki elmegy és megbukik, nincs több vizsgaalkalom.


Minden nap kiírod a kérdést??????

2021. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Többen megyünk erre a vizsgára először. Holnap lesz. Az adott tanár mondta nekünk hogy ő köteles kiírni 4 időpontot. :)


Kedves utolsó! Ahogy írtam, nálunk 4 időpont van, nem tudom ki a fenével keversz össze (nem is érdekel) de én most írtam ki először ilyen kérdést. Eddig csak 1 vizsgám volt, az is online és sikerült is. Remélem a jövőben csiszolsz a modorodon! 🙂

2021. jún. 13. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem fogok csiszolni a modoromon, egyébként pedig ajánlom a tanulmányi és vizsgaszabályzatot, ha rémlik, hogy mi is az!
2021. jún. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor itt máris elbuktál, mert szerinted csak 3 alkalmat írhat ki a tanár. Nálunk meg minden tanár négyet ír ki. Kis mindentudó. 😱
2021. jún. 13. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

6. ! Értő olvasás úgy látom nem megy. A köteles és az írhat ki nem ugyanazt jelenti. Elmondanám, kiírhat négyet, ha akar.

Sajnálatos, hogy értelmiségi leszel, persze csak papíron.

2021. jún. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

Na akkor:

Minden vizsgázónak köteles 2 javító/pótló vizsgát biztosítani. Tehát összesen MINIMUM 3 vizsgát kell kiírni. Illetve ez a létszámra is vonatkozik, tehát azt sem teheti meg a tanár, hogy 3 vizsga van, az elsőn 50-en buknak és a másik kettőt 15-15 főre írja ki, mert akkor nem lenne megadva a javítás lehetősége mindnekinek.

Természetesen a vizsgák száma maximálva nincsen, nyilván a vizsgaidőszak napjainak száma korlátot szab neki. Időpontot később is írhat ki a tanár (függetlenül attól, hogy megbukott-e valaki) de nem kötelező, ha egyébként a 3 megvolt.

2021. jún. 14. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!