Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Waldorf iskolákban tanulok!...

Waldorf iskolákban tanulok! Ti hogyan oldottátok meg a felsőoktatást?

Figyelt kérdés
Egyébként mik a tapasztalatok? Az ovikra is kíváncsi lennék.
2010. aug. 25. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdésedet...Még is mire vagy kíváncsi pontosan? Mert ha arra, hogy a Waldorf-ban sokkal kevesebbet tanítanak mint más sulikban az igaz. Bár mondjuk a tanárok oktatnak csak a gyerekek nincsenek ösztönözve a tanulásra és ezért nem is tanulnak. Én oviba és 3.-ig oda jártam, de én nem elégedtem meg azzal a tudással amit ott adtak így át mentem másik suliba, de ahhoz, hogy felvegyenek egész nyáron tanulnom kellet. A bátyám viszont kijárta, végül színész lett belőle. Ahhoz pedig tökéletes a suli, mert a művészetekre, tényleg nagy hangsúlyt fektetnek.Remélem segítettem:)
2010. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Am az ovi az végül is jó, csak nem hagyják a gyerekeket, hogy sportoljanak... Egy gyereket lapátra tettek azért mert sakkozott..

(az előző voltam)

2010. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Én 9,5 évig jártam waldorf suliba semmit nem tanultam aztán átmentem szakközépbe költözés miatt és sokkal többet tudtam mint az ottani osztálytársaim. Nem igaz hogy kevesebbet tanítanak és ahogy én tapasztaltam az állami sulikban tanulnak kevesebbet (osztálytársaim semmit) a diákok. Fősulira/egyetemre nem megyek de szerintem nem lenne gond bár van ahol nem fogadják el még most se a waldorf érettségit. A waldorf ovit nagyon szerettem nem volt ott probléma hagytak mozogni is de alvás nekünk nem volt.
2010. aug. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

szóval van ott is érettségi, csak másfajta? ott hogy pontoznak?

azon gondolkodom, hogy a kislányaimat waldorf oviba fogom iratni, és ha utána tetszik neki, maradnak ebben a rendszerben. tudom, egy kicsit elhamarkodott a kérdés, de kíváncsi vagyok. :)

2010. aug. 27. 20:51
 5/7 anonim válasza:
Igen úgy van, hogy 8. osztály után automatikusan mennek a diákok 9-be és 13.-ban van az érettségi. Az utolsó évben már nem tanulnak újat hanem az érettségire készülnek. Kicsit máshogy tanítanak az relatív hogy melyik a jobb ez vagy az állami oktatás. A waldorf az elég művészi meg ott nem is árt ha kreatív a gyerek. Az ovit azt nagyon ajánlom és az ált. iskolát is. De szerintem érdemes egy nyílt napra elvinni a gyereket mikor már el tudja dönteni hogy neki melyik oktatás is tetszik jobban. Húgom mág ált. iskolás és ő is állami suliba jár de nagyon szenved igaz ő alapból nehezen tanul de azt mondja nehezebb a waldorfnál. Én szakközépbe járok és szerintem ez könnyebb mint a waldorf. Szóval ajánlom a waldorfot, de a gyereket feltétlen vidd be egy állami suli nyílt napjára hogy lássa máshol milyen az oktatás. Ha az államit válassza akkor csak 8. után ajánlom hogy átmenjen. A waldorf érettségiről meg csak annyit tudok mondani hogy ugyan úgy zajlik mint máshol, ugyan azok a követelmények de a pontokról nem tudok semmit. Valahol azért nem fogadják el mert ez nem állami suli. Szóval csak a neve miatt. És azt hiszik hogy itt nem tanítanak rendesen...
2010. aug. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én még az érettségiről annyit tudok, hogy van woldorf-os, meg külön a rendes. Mindkettőt megírja mindenki. És a rendes érettségire van 1 plusz év h felkészüljenek.
2010. szept. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia :)

Ha még érdekel remélem tudtam segíteni :)

Én majd most fejezem be a 8. Osztályt , nagyobbik tesóm pedig a 13. Osztályt :)

Ha irsz nekem üzit tudok mesélni a sulirol és az ovirol is mert én waldorf oviba jártam .

2016. márc. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!