Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanul valaki a Kaposvári...

Anita346 kérdése:

Tanul valaki a Kaposvári egyetemen? (SZIE-PK) Jelentkezni szeretnék a nappali tagozatra. Tanácsra van szükségem.

Figyelt kérdés

Szoval, jövőre fogok érettségizni de már most kb biztosra tudom hogy oda szeretnék menni. Óvodapedagógiára

Most az átlagom 3,5 körül van. Tudom hogy javitanom kell.

Próbáltam felvin utána olvasni stb de nem igazán tudok kiigazodni az oldalon.

Azt szeretném tudni hogy mit kell megtennem, mik az alkalmassági vizsgak, mit kérnek rajtuk?

Kolival kapcsolatban is szeretnék véleményeket illetve tapasztalatokat. Fizetni kell érte? Mennyit?


Tehát úgy összességében pls valaki segítsen :(



2021. jún. 18. 04:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Gondolkodj el más szakon is! Ha megint a fityisz nyer, akkor továbbra is csak éhbér jár...


A koli olcsó. Sőt még ilyen különféle méltányosságokat is lehet igényelni. Olyan 14 ezer volt 5 éve. Szóval most is max 20-nak tudom elképzelni. Viszont cserébe szörnyen zsúfolt. A régi koleszt nagyon nem ajánlom. Nagyon szűkek a szobák. Nekem mindig hányingerem volt bent. Új koli jó, és abban van a büfé is. Bár ez sokat nem jelent, mert amúgy majdnem egymás mellett vannak, de az se rossz, ha nem kell azt a 200 métert se legyalogolni.


A KE alapvetően introvertáltaknak van. a kampuszhangulat lapos... kevés ahhoz a diák, hogy pezsgő élet legyen. A GTK-sok még csak-csak, de az agrárkarosok teljesen aljanép tudnak lenni. Hát... parasztok. Cserébe így a férfi-nő arány amúgy kiegyenlítettek. Szóval a bulik ritkák, színvonaltalanok,a város pedig nagyon nehezen megközelíthető, pocsék a tömegközlekedés, és amúgy a városban sincs semmi, mert a fiatalok elzúznak innen minél messzebb, ahogy kilépnek a középsuli kapuján. Szóval ha extrovertált, kimozdulós társasági ember vagy, akkor nagyon nem javaslom a KE-t. A KE akkor jó, ha otthon a szobádban is el tudsz lenni magaddal, és ezzel nem mentek egymás idegeire a szobatársaddal 🤷‍♂️ pocsék, kerülendő


Az alkalmassági vizsga egy vicc... mindenkit felvesznek, mert a kutya se akar egy egyetemi végzettség után nettó 140-et keresni... nagyon alacsony a jelentkezés minden pedagógiai képzésre.


Átlagodon viszont javíts! Érettségit told meg rendesen majd. Javaslom, hogy korrepetálásra, felkészítőkre menj el. Minden ilyen lehetőaéget használj ki! Nem baj, ha fizetős, de ez az alapja a felvételinek. 3,5 az kevés lenne. A ped.karokra mgas pontszám szokott lenni, mert amúgy a többség az ügyes okos jelentkező, és a képzés se gyenge. Csak a fizu lesz xar meb a körülmények, meg az államosított keretrendszer, ahol csak csicskák a pedagógusok

2021. jún. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Semmi más nem érdekel :/


A 14 ezer az havonta? Vagy hogy kell érteni? És mik a méltányosságok? (lehet hülye kérdés :D)


Elég jol elvagyok egyedül, kb semennyire nem érdekelnek a bulik. Szóval ezzel nem lesz gond.:)


Arrol nem tzdsz esetleg beszélni hogy konkrétan mit kérnek az alkalmasságin?

2021. jún. 18. 08:49
 3/12 A kérdező kommentje:
Illetve dolgozni mennyire tudok mellette? Kb semmilyen anyagi támogatásra nem szamithatok a szüleimtől.
2021. jún. 18. 08:52
 4/12 anonim ***** válasza:

A városban fogsz tudni dolgozno diákszövetkezeteken keresztül vannak rugalmas munkák, pl kasszátás (lidl, spar, tesco, ruhaüzletek), hétvégente promóciózni lehet (kóstoltatás és hasonlók). Meg akár gyárakba is lehet, ha bírod. Nem negy, és nem is jó helyek, de pénz.


A kolesz az havonta. Nem voltam koleszos szóval nem tudok erről biztosat mondani, csak ilyesmi rémlik. Az a tuti, ha bejelentkezel a csoportokba facebookon. Szívesen látnak szerintem, és szívesen válaszolnak a kérdéseidre. Azt hiszem van egy általános PK csoport

2021. jún. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát nem találim...

Van egy ilyen csoport, ebből indulj ki


Mate kaposvári campus felvi infopont

2021. jún. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ❤️
2021. jún. 18. 23:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Én kolis vagyok, az Új kollégium havonta 14 000 kb, a Csukás meg ennél is kevesebb. Nem tudom az számít e, hogy én államiság vagyok.

És jelentem nem parasztok az agrárosok! :D

Élet tényleg nincs nagyon a campuson, de ez engem sem annyira zavar. Tanulni mentem oda, nem bulizni.

Pénz: Tudsz majd rendszeres szociális ösztöndíjat is igényelni (amit havonta kapsz) szóval az is segíteni fog.

A PK-ról én külön nem tudok semmit, mert ugye agráros vagyok.

A város kb 10-15 perc busszal, azért mert sokba megálló meg az utas. Szerintem egyáltalán nem vészes oda jutni. Folyamatosan jönnek helyi és távolsági járatok is. Plusz Toponár közel van, kb 1km. Oda szoktunk boltba menni ha kell valami.

Remélem segítettem valamennyit :)

2021. jún. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen az új koliba szeretnék kerülni. Ezt majd hogyan kell? Véletlenszerűen vagy hogy osztanak be?
2021. jún. 19. 18:10
 9/12 anonim ***** válasza:

A Neptunban kell jelentkezni. 3 kollégium van, ezeket kell sorba rakni. Azt rakd legelőre amelyikbe szeretnél menni (tehát ez esetben az Új koli). Utána mondjuk értelemszerűen a Csukás jön, mert a Kaffka kollégiumban csak művészetisek vannak.

Aztán ha ezt megtetted majd kapsz egy üzenetet szintén a Neptunban hogy hova vettek fel.

Ja és jelentkezni minden évben kell a koliba, mert egy egy sikeres felvétel csak 10 hónapra szól. De ez már mellékes.

2021. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én most kezdtem, idén vagyok gólya. Eléggé introvertált, szobában gubbadós típus vagyok, nekem a Csukás koli kicsit sok elsőre, eddig minden este buli volt meg hangoskodás. Remélem jövőre az Újba vesznek fel, ott legalább saját wc meg zuhanyzó van 2 emberre, itt meg folyosónként kb 40 emberre 2 wc és 3 zuhanyzó. Alig várom jelenleg, hogy leteljen ez a 3,5 év, lótenyésztő szakon vagyok. 11650 a Csuki havi díja. A buszt nehéz összeegyeztetni az órákkal meg a vonattal, de majd megoldom valahogy. Az agrárosok amúgy kedvesek, mindenkinek köszönünk (már aki), na jó, a lovasok körében néha megy a nagyzolás.
2021. szept. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!