Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvennének magyarországi...

Felvennének magyarországi iskolába?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 8. osztályos vagyok és romániában élek, már több éve tervezem hogy magyarországra költöznék mamámhoz, de idáig soha nem mertem. Most végre elterveztem hogy nyáron megyek, csak az a probléma hogy nem tudom az iskolával mi hogy van. Annyit tudok, hogy valamikor januárban voltak a felvételik 9.be, de én ezt akkor nem tudtam, mivel nálunk most vannak nyár elején, gondoltam ott is kb ilyenkor. Jól tudok magyarul, azon kívül hogy pár tantárgyból le vagyok maradva a magyarországi oktatás szerint, (mert ugye mi románul tanuljuk) azon kívül nincs semmivel probléma, csak az lenne a kérdésem, ha valaki esetleg tudna ebben segíteni, hogy felvennének még valamilyen iskolába? Ha mondjuk itt romániában bejutok 9.be és elviszem oda a bizonyítványaimat az segít? Ha valaki tud valamit erről légyszi segítsetek, nagyon szeretnék odamenni de nem tudom még lehetséges-e. (remélem jó kategóriába írtam😅)

2021. jún. 19. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha felvettek máshova romániába, majd átjötsz és a környéken esetleg távolabb is (kollégium) körbe kérdezel, lehet felvesznek. Bár a koli kissé bajos, mert ugye oda külön felvételi kel. Bár ahova régen én jártam koliba simán felvennének, mert sajnos nincs elég diák. Régen 3-4 ágyas szobák voltak, mert annyira tömve volt, mire végeztem ott, már 2 ágyas szobák voltak, 3 ágyas csak akkor, ha vittek be ágyat, mert együtt akart lakni egy társaság. De így is több szoba le volt zárva.

Nem tudom mennyire megy egyszerűen, de mikor elsős voltam több osztálytársam is váltott iskolát költözés miatt.

Ha pl részt vettél már versenyeken vagy valamiből jó vagy az mondjuk hatalmas előnyt tud jelenteni.

Sok sikert

2021. jún. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jók az eredményeid, simán felvesznek. Szerintem nem is kell ott megpróbálnod a 9-et, lehet, csak bezavarna.

Hívjatok fel pár szóba jöhető sulit,és a titkárságon segítenek.

2021. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt egy csoport Ukrajnai magyar akik középsulimba jöttek át, simán atvették őket. Emlékszem jarniuk kellett magyar nyelvtan és történelem korrepetálásra mert jóval le voltak ezekben tőlünk maradva, szóval ha komolyan gondolod gyakorold be alaposan a magyar nyelvtant, irodalmat, törit, mert le leszel maradva a többiekhez képest. Főleg ha román suliba jártál.
2021. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdés,hogy milyen iskolába szeretnél jönni (gimnázium,technikum,szakképző iskola).


A felvételik,amit te is említettél,azok a gimnáziumba továbbtanuló diákokra vonatkoztak.

2021. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:) 2es: nem szeretném itt megpróbálni a 9.et, csak felvételizni szeretnék hogy legyen meg róla a papírom, mivel ott már nem tudok felvételizni és itt amúgy is kötelező sajnos. Amúgy 8-9,50-es lezárásaim vannak, ami ott valahol 4 és 5 között van, nem tudom ez jónak számít-e.

4es: gimnáziumba szeretnék menni.

2021. jún. 19. 11:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gimiben (szabolcs) voltak külhoni évfolyamtársaim. Ők kilencedikben simán jelentkeztek, és úgy végezték végig el kolisként.
2021. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!