Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi alapján osztják csoportokba...

Mi alapján osztják csoportokba a hallgatókat SE-ÁOK-n?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy két évfolyamfél van, akiknek a tantárgyaik sem egyeznek minden félévben. Ezen túl vannak betűk, amiket (ha jól értelmeztem) gólyatáborban 3 kisebb csoportra osztanak a diákok maguktól, ismertségek szerint. Ez tényleg így működik a gyakorlatban?

A csoportokba ("betűkhöz") mi alapján rakják a hallgatókat? Vezetéknévre gondolnék elsősorban.

Illetve, érdekelne, hogy a saját csoporttal milyen viszonyban áll egy hallgató általában? Gondolom a kisebb gyakorlatokon együtt vannak, de az előadásokon már mindenki az évfolyamból/évfolyamfélből?


Tudom, sok kérdés egyszerre, de sotepédián és gyakorin nem sok infót találtam eddig a csoportbontásról, vagy csak elkerülte a figyelmem.

Köszönöm, ha valaki válaszol:)

- Egy idén felvételiző



2021. jún. 19. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

SE-ÁOK-n az évfolyam 8 db, 45-60 fős betűből (A-H) áll, ebből az A-D betűk alkotják az első, az E-H a második évfolyamfelet. Minden betű további három, 15-20 fős csoportra oszlik, amit az adott betűvel és 1-3 közötti számmal jelölnek (pl. A2, E1, H3). A beosztás véletlenszerű, illetve állítólag arra ügyelnek, hogy minden csoportnak hasonló legyen a nemek, lakóhelyek, felvételi pontszámok szerinti megoszlása (ugyanakkor ha valakinek van idősebb testvére, aki oda jár, nagyon gyakran ugyanabba a betűbe kerül). Mi nem magunkat osztottuk csoportokra gólyatáborban, hanem az utolsó napon felolvasta az egyik instruktor, hogy a betűn belül ki hányas csoportba került.


Hogy melyik csoportba osztottak, az régen bekerült az indexbe (amíg volt), manapság a Neptun valamelyik fülén látszik. Régen ha neked H1 volt az indexedben, köteles voltál az összes tárgyból a H1 jelű gyakorlati kurzust felvenni. Később ezt harmadévtől kezdve nem tartatták be, pár éve már az első két évben sem igazán. De ha ezt a rendszert vesszük alapul, akkor igen, gyakorlatokon általában a csoportoddal vagy együtt, tesin a betűddel, előadásokon az évfolyamféllel vagy a teljes évfolyammal. De harmadéven már mindenki mindent oda vesz fel, ahova akar/tud.


Negyed-ötödévben már blokkosított oktatás van, szóval beosztanak egy turnusba és aszerint kell csinálnod a gyakorlataidat. A turnusok nevei ugyanazok, mint az órarendi csoportoké (pl. A2, E1, H3, stb, legalábbis nekünk még az volt), de itt már választhatsz, hogy melyikbe jelentkezel. Ha egy turnusra több jelentkező van, mint ahány hely van benne, akkor a görgetett átlag dönt.


Hatodévben ugyanez, csak ott már római számos turnusok vannak (I-VIII.).


Röviden összefoglalva: a csoportbeosztás igazából csak másodévig számít valamennyit.

2021. jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ!😊
2021. jún. 20. 09:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy bekérdezek.

DE-ÁOK, ugyanígy működik? Valaki tud erről vlmit?

2021. jún. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én felvételiztem, igaz már 6 éve volt, de akkor még a gólyatáborban volt lehetőség felírni, hogy kivel szeretnénk egy csoportba kerülni. (DE-ÁOK) Amúgy nem látok logikát benne, hogy mi alapján tettek minket csoportokba. Nálunk 1-től 10-ig vannak számozva a csoportok, amik általában 15-20 főből állnak. A gyakorlatokat, szemináriumokat mindig ahhoz a csoporthoz kell felvenni, amelyikbe be vagy osztva.
2021. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is úgy tudom, hogy elég random, én most leszek másodéves, engem abba a betűbe osztottak, amibe felsőbb éves ismerőseim jártak. A betűk egy kisebb, évfolyamokon átívelő családot alkotnak.
2021. aug. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!