Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent pontosan a kedvezmé...

Mit jelent pontosan a kedvezményes tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés

Nálunk eddig nem volt semmi ilyesmi, a következő félévtől kezdve vezetik be és ezért nem igazán értem, hogy ez pontosan mit jelent. Csak küldtek egy tájékoztató emailt, amiben az áll, hogy az OMHV kérdőíveket kitöltő hallgatóknak és az elsősöknek korábban kezdődik majd a tárgyfelvétel. Ezt értem. Viszont én jelenleg passzív vagyok, tehát nem tudok mit kitölteni. Akkor emiatt én is majd csak később kezdhetem meg a jelentkezést?

Nálunk eddig is elég nagy harc ment a tárgyakért és voltak olyan tanárok, akik nem voltak hajlandóan bővíteni a létszámot, "vegye fel később" mondták. Úgyhogy picit aggódom, mert én jövő tavasszal végzem és már nem szeretnék többet csúszni, őszi-tavaszi félévek vannak és még maradt el tárgyam, ahol eleve hátránnyal indulok azokhoz képest, akik az előírt félévben akarják felvenni.


2021. jún. 26. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Erre pontosan nem lehet választ adni, egyetemfüggő. Több helyen előfordul, hogy bizonyos feltételek teljesülése esetén (kiemelkedő átlag, TDK, OMHV kérdőívek kitöltése) néhány órával korábban megnyitják a tárgyfelvételt.


Esetedben a nagy kérdés az, hogy hogyan értelmezik az "összes OMHV kérdőív kitöltése" kitételt - ha te passzív féléven voltál, akkor 0 kérdőívet tölthettél ki, úgyhogy az egyik értelmezés szerint mindenképpen kitöltötted az összes elérhető kérdőívet. A másik értelmezés szerint viszont egyet sem töltöttél ki, függetlenül attól, hogy volt-e lehetőséged a kitöltésre.


Kérdezd meg a tárgyfelvétel szervezéséért felelős szervezeti egységnél (tanulmányi hivatal/dékáni hivatal/tanulmányi osztály), hogy az esetedben mi a helyzet!

2021. jún. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk BME-n aki passzív, az is megkapja a kedvezményes tárgyfelvételt. De olvasd a TVSZ-t, vagy a kedvezményes tárgyfelvételről szóló szabályzatot, ott benne kell lennie, pontosan kiknek jár.
2021. jún. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!