Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen van valami következm...

Egyetemen van valami következménye annak, ha nem megyek el egy vizsgára sem egy tárgyból? (Győr, SZE)

Figyelt kérdés

Előző félévben, meg ebben a félévben is felvettem egy kötelező tárgyat. Előző felvételkor egyáltalán nem mentem el vizsgázni belőle és ebben a félévben is inkább kihagynám. Jár ez valamilyen negatív következménnyel szerintetek? (kollégium,ösztöndíj,stb.) Vagy az lenne a jobb, ha elmegyek vizsgázni, de fixen egyest kapok? Sehol nem találok infót erről sajnos, hogy milyen hátrányom származik belőle és így nem tudok dönteni, hogy mi lenne a jobb.

Nem ráépülős tárgy, akármikor fel lehet venni, illetve aláírásom is van belőle.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2021. jún. 5. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Az aláírásom élvezik 3 félév után
2021. jún. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért nem tudod le inkább, hogy ne kelljen még fél évig görcsölni miatta.
2021. jún. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mármint kérdőjel.
2021. jún. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon betett az online oktatás sajnos, ha tudtam volna, hogy most is végig az marad, akkor fel sem veszem másodjára már, hanem megvárom a következő jelenlétis félévet. Persze ez nem mentség, elúsztam vele, maximum csak a vak szerencse folytán lenne meg a kettes, de erre nem alapozhatok, úgyhogy nem tudom sajnos csak úgy letudni :(
2021. jún. 5. 09:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el az intézmény szabályzatát. Emlékeim szerint, ha jelentkezel egy vizsgára, és nem jelensz meg, az -1 vizsgalehetőség.
2021. jún. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, tudom, hogy az macerásabb. Nálam inkább az a helyzet, hogy fel sem veszek vizsgaalkalmat, úgyhogy nem számolódnak a vizsgalehetőségeim.

Azt nem értem, hogy elvileg nem kapok érdemjegyet a tárgyból, illetve a súlyozott tanulmányi átlagba sem számít így bele. Viszont nem tudom, hogy akkor ez milyen téren hátrány nekem, hogy most nem csinálom meg a tárgyat? Mert egyelőre csak annyit tudok, ami "hátránynak" minősülhet, hogy a következő felvételkor fizetek x összeget, de ez nem nagy gond, csak furcsállom, és elbizonytalanít, hogy tényleg semmi más negatív hozadéka ne lenne ennek az egésznek?

2021. jún. 5. 09:54
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Az ösztöndíjad biztos, hogy ugrott, mert ha nem teljesítesz, minden felvett tárgyat (nálunk legalábbis így van), akkor a kki-d már 0,-szel kezdődik. Valamint nem tudom, hogy nálatok hogy van, de nálunk csak 3x lehet egy tárgyat felvenni és utána kirúgnak, ha 3. felvételnél sem teljseíted a tárgyat, szóval nézz utána, hányszor vehetsz fel egy tárgyat, mert lehet ez az utolsó esélyed (mármint a 3. felvétel az).
2021. jún. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mármint a tanulmányi ösztöndíjad*, ha kapnál.
2021. jún. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!