Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE angol nyelvű képzés...

ELTE angol nyelvű képzés követelmény?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy az ELTE-n az angol nyelvű képzésen kötelező a nyelvvizsga belépőként?

2021. júl. 5. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
melyik szak?
2021. júl. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a felvi szakleírásban vagy az egyetem honlapján biztos, hogy le van írva.
2021. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Angol nyelvű képzés. Innentől alap, hogy olyan szintű angol tudást és szövegértést feltételez, ami mellett mellékes hogy nyelvvizsga papírt is tudsz-e lobogtatni. Az oktatás angolul zajlik, a tanulni való, a könyvek, a hivatkozott források angolul vannak. Az előadásokat angolul tartják, egyetemi szintű nyelvezettel és szókinccsel. Az adminisztráció angolul zajlik. Minden olyan az egyetemen belül, mint ha angol nyelvterületen lennél.

Szerintem felesleges lenne nyelvvizsgát kérniük, hiszen ha nem értenél angolul, úgyis csak te szívnád meg. :D

2021. júl. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A weboldalak és a felvi szerint nem.

Viszont óvatosan az angol nyelvű képzésekkel, mert a TÁTK-n futó nemzetközi tanulmányok szakon például kell idegen nyelvi hozzájárulást fizetni, ami nem olcsó (80 ezer ft/félév). A GTI-s szakok esetében, ha jól láttam nem kell ilyet fizetni. Persze tudom, hogy nem mindenkinek akadály a pénz, csak érdemes erre azért figyelni a felvételi előtt.

2021. júl. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!