Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol veszik figyelembe az...

Hol veszik figyelembe az OKJ-s grafikusi képzést, mint valamiféle előképzés (/követelmény)? Továbbá művészi ágon mi számít bele a pontszámokba?

Figyelt kérdés

Ugye van az alap, mester meg az osztatlan képzés, de nem láttam sehol se listát vagy bármilyen információt arról, hogy a grafikusi képesítés alapnak számít e vagy csak bizonyos helyeken. Továbbá a felvi oldalán se tudom rendesen kiszámolni a ponthajaimat, mivel bár az érettségi résznél belehet állítani, hogy ne vegye figyelembe a matematikát, de a középiskolai osztályzásoknál nem. Valamint van ahol kellenek iskolai jegyek, vannak helyek, ahol nem számítják bele, csak az ottani alkalmassági vizsgán mérik fel az ember képességét?

Történelemből meg magyarból nem olyan jó az érettségim, viszont plusz pontot kapok -éppenséggel azt se tudom, hogy pontosan mennyit-.

Most, ha minden jól megy, lesz egy grafikusi OKJ a kezemben, emellett van középszintű nyelvvizsgám, amik együtt 60 pontot érnek(32+28?)[meg most nem tudom, hogy diszkalkuliát számolják e vagy sem:/]...

Bocsi, hogy ennyire tudatlan vagyok, de a neten olvasva a dolgokat csak mégjobban összezavarom a dolgokat a fejemben, mert [fél-]évenként változik az oktatási rendszer is és nem tudom, hogy most mi van.:O

Annyit tudok, hogy így is, úgy is 100 pontot kaphatnék összesen max, szóval a gerincferdülésemmel ne is vesződjek még a papírok miatt, ha egyáltalán beszámítanák is...


Ui: Tavaly volt Vállalkozási ismeretek(vagy mi) nevű tantárgyam, mint "kötelezően választott" szakmai tantárgy. Gondolom, amiért hírtelen lett bevágva-és azzal az erővel ki is vágva-, azzal se tudnak mit kezdeni a felsőoktatásban...(Még majd az is kiderül, hogy tanulni kell a +20 tételt valamilyen vizsgára vagy sem.:/)



2017. nov. 14. 17:30
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!