Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi időt vesz el külföldi...

Mennyi időt vesz el külföldi egyetemisták mentorálása?

Figyelt kérdés
Vannak külföldi hallgatókat segítő mentor programok, amikben a magyar hallgatók vesznek részt. A leírás szerint kapcsolatot kell tartani a mentoráltakkal, tájékoztatni őket és segíteni nekik mindenféle ügyben (pl. koli, albérlet keresés, ösztöndíjak stb.), válaszolni a kérdéseikre, segíteni nekik beilleszkedni stb., illetve vannak adminisztratív feladatok, beszámolót kell készíteni. Én még nem vettem részt ilyenben és nem is ismerek senkit, aki igen. Kíváncsi vagyok és szívesen kipróbálnám, csak ez egy sűrűbb év lesz és nem tudom mennyi időt vesz el az embertől a mentorság.
2021. júl. 10. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az adminisztratív része igazából alig valami, két délután alatt megvan, illetve ha néha van egy-egy kérdésük, akkor azt megválaszolod. Viszont ha komolyan veszed azt, hogy segítesz beilleszkedni, akkor azzal rengeteg időt eltölthetsz, hiszen főleg az elején viszed magaddal mindenhová az illetőt. De tényleg mindenhová, nem csak az egyetemen belül, hanem a kedvenc kocsmádba, strandra, bevásárolni, összehozod őt a barátaiddal, ha mondjuk van valami speciális hobbija, akkor kideríted neki, hogy ezt a városon belül hol tudja csinálni (pl. sakkozik, akkor elviszed egy sakk klubba, még akkor is, ha te a fehér parasztot sem ismered fel, de ezzel igazából jól jártok mindketten, mert máris talált kapcsolatot).
2021. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Neked mi a tapasztalatod, hogy inkább mire van igény a mentoráltak részéről, mit várnak el a mentoroktól?

Ezt azért kérdezem, mert alapvetően segítőkész vagyok és ezt a részét egyáltalán nem élném meg teherként, nagyon szívesen segítek tulajdonképpen bárkinek, bármiben. Viszont nem vagyok mindenben kompetens. Az egyetemi dolgokban úgy érzem igen, mert én még tanultam szerencsére a jelenléti oktatásban is és kolis voltam, albérletet is kerestem, buktam, be kellett könyörögnöm magam órákra, jártam a TO-t stb., szóval tudom mi hol van, mit hogyan kell vagy lehet elintézni, kit kell keresni stb. és ezzel kapcsolatban úgy érzem tudok segíteni, tanácsot adni. Viszont nekem nagy szociális életem nem volt az egyetem mellett, tehát pl. nem jártam nagyon sehová, max. egyszer voltam moziban vagy párszor elmentünk barátokkal kávézni, enni és ilyesmi. A helyi múzeumokban vagy állatkertben voltam még, de kb. ennyi. Valamint a barátaim már mind lediplomáztak, tehát nekem már nem lesz senkim a városban, nem is nagyon ismertem mást rajtuk kívül. Szóval a beilleszkedésben és ezekben a kérdésekben már nem biztos, hogy én lennék a legnagyobb segítség. A várost ismerem, tudom mi hol van stb., de pl. soha nem voltam egy egyetemi buliban sem vagy ilyenek, szóval ezekkel sok tapasztalatom nincs.

Úgyhogy ebből a szempontból akár még jó is lenne, mert legalább akkor velük tudnék adott esetben beszélgetni, találkozni és nem lennék egyedül, és nem titkolt célom a nyelvgyakorlás is. Viszont egyrészt nem tudom, hogy mennyire lennék alkalmas a feladatra, valamint picit húzósabb év elé nézek (vannak még vissza tárgyaim ugye, de szakdogát kell írnom és a tervezett mester miatt is fel kell vennem még pár tárgyat pluszban), ezért kérdeztem mennyit időt kell ráfordítani körülbelül.

2021. júl. 14. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!