Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért a külföldieket részesíti...

Miért a külföldieket részesítik előnyben a kollégiumi felvételikor? Nem az lenne a logikus, hogy ők csak online tanulhassanak, nehogy fertőzést hozzanak?

Figyelt kérdés
Lecsökkentették a felére a kollégiumi férőhelyek számát, így most lehet, hogy idén nem tudok bekerülni. Albérletet nem tudok fizetni, mert egy fizetésből élünk, ha nem kapom meg a kollégiumot, akkor nem tudom folytatni a sulit meg munkám is lenne mellette ugyanott, ahol tanulok, ami akkor szintén elúszik :( Én értem, hogy a vírus miatt szabályok vannak, de miért a külföldieket részesítik előnyben? Ráadásul úgy, hogy ők a kollégium legösszkomfortosabb szobáit kapják meg, mert hogy külföldről jönnek, a magyarok meg így nagyon sokan kiszorulunk. Most ez miért jó? Ha egyszer meg akarjuk fékezni a járványt, akkor nem az lenne logikusabb, hogy akkor ők addig online tanuljanak, hogy ne kockáztassuk, hogy behozzák megint a fertőzést? Meg egyébként is Magyarországon nem a magyarokat kellene segíteni? Teljesen tanácstalan vagyok, fogalmam sincs, mihez kezdjek, mert tényleg nem állunk úgy anyagilag, hogy albérletet tudnék fizetni :(

2020. aug. 14. 14:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

Te megteheted MO-pn, hogy havonta egyszer felutazol Pestre, egy küldföldi nem.

Másrészt az hülyeség, hogy a külföldiek hozzák a vírust, azt megteszik azon a magyarok is, akik külföldön voltak nyaralni.

(Mellesleg MINDEN országban a KÜLFÖDIEK hozzák a vírust, függetlenül attól, melyik országban vagy!)

Harmadszor egy külföldinek nehezebb albérletet találni, mint egy magyarnak, márcsak a nyelv miatt is. (Meg sok esetben nincs is több pénzük, mint neked)

Elönyben meg azt kell részesíteni, aki jobban rászorul - azaz akinek nincs más lehetösége!

2020. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%

Szoba bérlés se fér bele? Ha lesz munkád neked is suli mellett, akkor egy szoba vagy garzon lakás nem jön ki a pénzből? Nem tudom, mennyire nyomta le az árakat az arbnb-s lakás áradat az albérlet piacon.


Sajnos ez ilyen, a külföldi diákokat minden egyetemen nagy becsben tartják, mert pörgetik a gazdaságot elég erősen, fizetik a nem olcsó tandíjat, itt költik el kis hazánkban a pénzüket stb stb. Ez van.


Vírus szempontjából szerintem a magyar kollégista ugyanolyan veszélyhordozó, mint a külföldi kollégista (főleg, hogy helyi gócpontok figyelhetők meg egyre inkább).

2020. aug. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Első! Nem hinném, hogy a külföldi jobban rászorulna. Nagyon sok magyar sem tudja fizetni az albérletet (pl én sem, ahogy azt le is írtam). Nem havonta egyszer kell felutazni, nem tudom ezt honnan szedted, hanem naponta kellene ingázni, ami teljességgel lehetetlen, mert 3 órás az út, ha reggel 8-ra be kell érnem, akkor kb fél 4-kor kellene kelnem és ha 4-ig dolgozok, vagy 6-ig suliban vagyok, még menjek haza utána, hazaérnék kb 9-10 körül. És mindez csak azért, mert a szegény kis külföldieknek (akiknek mellékesen nagy részük márkás cuccokkal meg drága okostelefonokkal mászkál, tehát nem hiszem, hogy anyagilag úgy meg lennének szorulva) kell a hely, miközben a magyar meg oldja meg ahogy akarja... Ez nem nevetséges, hanem egyenesen szánalmas. Azt már nem is említem hogy mindennek a tetejében meg csak nem is hálásak, hanem úgy viselkednek, mintha övék lenne a világ és simán lenézik a magyarokat.


Nézegettem a szobákat is de nem találtam meg volt aki azt mondta, hogy hallgatónak nem adja ki MAX, HA KÜLFÖLDI, mert hosszú távra akarja kiadni sok évre.

2020. aug. 14. 16:01
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

Akkor lehet nem a megfelelő helyen kérdezősködtél, ha eddig ilyen válaszokkal találkoztál?


Nekem minimum egy évre simán adtak ki szobát annó, amikor szükségem volt rá. Miért adná ki a külföldi egyetemistáknak bárki a lakását inkább, mint a magyar egyetemistáknak? Mivel jobb vagy biztosabb befektetés egy magyarul nem beszélő, nem ide tartozó ember, mint a magyar egyetemista? A pénz az pénz a főbérlőknek és a sikeres lakásbérlés nem attól függ, hogy magyar vagy és egyetemista.


Amúgy kérdező, nem javaslom neked, hogy a (gazdag?) külföldieket okold a helyzet miatt kialakult csalódottságodért. Okold az egyetemet. Ez várható volt, hogy a kollégiumok a járvány miatt nem üzemelhetnek teljes kapacitással. Ahogy az első válaszoló is mondja, a külföldi hallgatóknak lehet nehezebb lenne nyélbe ütni egy full áras albérletet ÉS még mellé melót is keresni, hogy fizetni tudják...


Van még két és fél hetetek lalást találni. Szerintem kezdjetek neki, mielőtt még elviszik a jobb ajánlatokat.

2020. aug. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy őket okolom miatta, hanem, hogy ez így nem igazságos. Sokunknak tényleg sokkal több pénze van, mint nagyon sokagyar egyetemistáknak és mégis elkérik a kollégiumi helyeket, pedig simán tudnának albérletet is fizetni. És mi, akik még itt vagyunk a bajban, oldjuk meg ahogy akarjuk, ha még nem sikerül, hát ez van, mert a külföldieknek kell a hely. :(
2020. aug. 14. 18:20
 6/28 A kérdező kommentje:
*sokuknak
2020. aug. 14. 18:21
 7/28 A kérdező kommentje:
Legalábbis nem hiszem, hogy a Luis Vuitton táskákat, a Nike cipőket meg az Apple iPhone-okat adományboltból kapták volna.
2020. aug. 14. 18:23
 8/28 anonim ***** válasza:
23%

Nem adomanyból, de rengeteg helyen lehet használt cuccokat másodkézböl és jóval olcsóbban venni, esetleg ajándékba is kaphatták.

Emellett ezek nem feltétlen annyira drágák arrafelé, mint MO-on.

Meg egy táskát, cipöt vagy telefont nem gyakran vesz valaki, lakbért meg havonta kell fizetni és az is több, mint egy-egy ilyen valami.

2020. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Akkor sem tartom igazságosnak, hogy ilyen szinten kivételeznek velük,mert sokan most tényleg nagyon nagy bajban vagyunk miattuk. Igazán most legalább ebben a helyzetben helyezhet ék inkább előnybe a magyarokat, ha már úgyis mi fogunk a jövőben az országban élni meg dolgozni, nem a külföldiek. Annak az árán, hogy ők tanulhassanak, mi idén nagyon sokan nem fogunk tudni. És ez egyáltalán nem igazságos. Mert igenis sokan nem tudjuk megoldani, mert sokunknak nagyon nem mindegy, hogy 20000 vagy 30000 Ft-ot fizet havonta,költőpénzről már nem is beszélve.
2020. aug. 14. 19:18
 10/28 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem tènyleg hagyd abba ezt a hozzáállást, mert nem segít rajtad/rajtatok egy kicsit sem. És ne vedd egy kalap alá az összes külföldit, hogy mind gazdagok és csak azért is alapon elveszik a kollégiumot előled, mondom. Leírtam, miért indulnak ők hátrányból a magyar egyetemistához képest. Mit nem értesz ezen? Az összes diákmunka, ahol voltam, csak elvétve láttam külföldi hallgatót, mert nem szívesen alkalmazzák őket (lásd: nyelvtudás hiánya).


Gondolkodj a megoldáson. Vagy engedd el az egyetemet. Ez a két opció van. Én is szívom a fogam, hogy megint tandíjat kell fizetnem (az összeg 100%, hiába koronavírus, hiába lehetséges online oktatás), még se mutogatok az állami támogatott hallgatókra, hogy én jobban megérdemelném a támogatást, mint ők. Ráadásul 4 hónapig munkanélküli voltam, mert az előző helyem tönkre ment még tavasszal a vírus miatt.

2020. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!