Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Képes leszek-e így tanulni...

Képes leszek-e így tanulni gimibe?

Figyelt kérdés
Az van, hogy hülye vagyok, matekból, fizikából, és infóból. Viszont a "nemreál" tantárgyakból jó vagyok. Ezeket a tantárgyakat nem értem, jó mondjuk a mateknál csak a geometriát, algebrát nem tudom felfogni, fizikában pedig semmit se, csak a csillagászat érdekel. Okozni fog-e ez a dolog nehézségeket a gimi alatt?

2021. júl. 11. 00:22
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Persze,csak azért minimum törekedj ezekbőlma tantárgyakból is a hármasra.

A "nemreál" tantárgyakból pedig maxold ki magad.


Így akkor a jegyek egálba lesznek és meglesz a 4-es átlag.

2021. júl. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Annyi ember van, aki gimiben ezeken csak épphogy átmegy. Pl. nekem anno több osztálytársam is megbukott érettségin. Szóval na, attól még hogy gimi, ne hidd azt, hogy mindenki mindenből tök jó. Rengetegen épphogy csak átmennek bizonyos tantárgyakból. Nehézséget lehet fog okozni, főleg ha fizikából olyan tanárt fogsz ki, aki nagyon keményen veszi, hogy mindenki tudjon és értsen minket. Nekem pl. fizikából olyan tanárom volt, aki havonta 1x iratott dogát, nagyon rosszul magyarázott, de annyira nem is érdekelte, hogy érti-e egyáltalán valaki a dolgokat vagy nem. Viszont pl. matekból olyan tanárom volt, aki napi szinten hívott ki táblához, dogák, stb. Szóval na, ha egy olyan tanárod van, akit tényleg érdekel, hogy a diákjai értsék is az anyagot, és akarja is gyakran tesztelni a tudásukat, akkor igen, lehetnek nehézségeid. Ez nagyon tanárfüggő.
2021. júl. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Én ezeken épphogy átmentem. Nyilván nem mérnök leszek, de jövőre egyetemista leszek.
2021. júl. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Nem gimibe, hanem gimiben.

Nagyon jó lehetsz humán tárgyakból, ha még ragozni sem tudsz rendesen. Amelyik gimi pedig ilyen jegyekkel fogad, az maximum közép kategória.

2021. júl. 11. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
@4 magyar nyelv átalakul -ban és -ben ragoknál -ba -be majd idővel. Ő ettől nem lesz humántalanabb.
2021. júl. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
A középiskolai fizikának semmi értelme sincsen olyan módon, ahogy a legtöbb suliban tanítják, szóval azt nyugodtan engedd el, és menj át rossz jeggyel. Matek az viszont a későbbi tanulmányaid során is fontos lesz, még ha nem is reál irányba mész el, hiszen a matematika alapja, hogy gondolkozni tanítja meg az embert, logikára oktat, ami mindig hasznos. Nem az a lényege a mateknak, hogy bemagolsz egy-egy képletet, hanem hogy ha egy új problémával találod szemben magad, akkor mennyire tudod alkalmazni az eddig tanultakat, hogy megoldd a problémát.
2021. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%

#5 -nek

Ugye, csak viccelsz? Teljesen mást jelent a kettő. Ha valóban így alakul át (jobban mondva: butul), akkor abból lesznek gikszerek.

Vagy neked mindegy, hogy nadrágba vagy nadrágban tojsz?


Pont az ilyen nyelvi igénytelenség tesz be már ma is sok helyen az olajozott munkavégzésnek, mert, ha pl egy ifjú titán nem képes pontosan fogalmazni a kódja specifikációjában, akkor nekem kell kitalálnom, hogy most mit is akart közölni, s, ha több lehetőség is nyitva marad, akkor keresnem kell, hogy tisztázzuk a dolgot, ami plusz idő --> csúszás a projektben --> többletköltség.


De más területen (közigazgatástól kezdve a webes rendelésekig) is egyre inkább elharapózik az, hogy a legegyszerűbb tevékenységeket sem képesek elvégezni hiba nélkül azok, akiknek ez dolga lenne, s járhatom én (meg persze mások is) a plusz köröket. Nekem, az egyik munkám kapcsán például 30 dollár esik ki minden elfecsérelt óra miatt a büdzsémből.


Csak, mert az általad prezentált "megengedő" - igazából: igénytelen - hozzáállást gyakorolják egyre többen. Szóval, igenis qrva gáz, ha valaki ekkora naaaaaagy humán orientáltsága ellenére sem képes helyesen használni legalapvetőbb elemeit sem az anyanyelvének.

2021. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!