Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az aglisztika "büfészaknak"...

Az aglisztika "büfészaknak" számít? El lehet vele helyezkedni? Ha igen, általában milyen munkakörben?

Figyelt kérdés
2021. júl. 11. 16:38
 1/10 A kérdező kommentje:
anglisztika*
2021. júl. 11. 16:38
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
igen
2021. júl. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
igen
2021. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Minden büfészaknak számít :D

Ha az a kérdés, hogy a BA-t elvégezve mit tud kezdeni magával az ember, akkor azért arra valóban nem lehet túl pozitív választ adni. Ugyanis ez tipikusan az a szak, ahol inkább az számít, hogy mit tudsz mellé tenni és mit tudsz kihozni belőle. Minden számít pl. tanulsz-e külföldön, veszel-e fel minort és mit, elmész-e külföldi szakmai gyakorlatra, milyen specializációt választasz, dolgozol-e itthon, részt veszel-e valamilyen egyetemi hallgatói szervezetben, végzel-e önkéntes munkát valamilyen egyesületnél, vállalsz-e magánórákat, továbbtanulsz-e és milyen szakon (pl. minorral is lehet mesterre menni, de szabválokat beszámítva is elérhető több mester), beszélsz-e az angol mellett valamilyen más idegen nyelvet, részt veszel-e valamilyen tudományos tevékenységben stb., stb. Tipikus lehetőség a fordítás, tolmácsolás, újságírás, nyelvtanítás vagy ugye maga a tudományos élet, de mindenféle kommunikációval foglalkozó munka is. Önmagában a BA viszont valóban nem elég sok mindenre, max. olyan munkákra (bár ilyen is van azért sok), ahol a nyelvtudás és a diploma megléte a fontos. Én idén végeztem, terveim szerint továbbtanulok egy mesteren és majd tanítani szeretnék. Sokan továbbtanulnak a szaktársaim közül a legkülönbözőbb szakokon, de páran dolgoznak (pl. valaki egy újságnál dolgozik és cikkeket ír, valaki nyelviskolában tanít).

2021. júl. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
4-essel egyetértek. Ebből a szakból azt hoz ki az ember, amit csak szeretne/tud. Ha valaki csak jobb híján megy oda és 3 évig semmi mást nem csinál azon kívül, hogy szorgosan jár be az órákra, biztosan nem fog egyenes út vezetni egy álláshoz sem. Az anglisztika nem egy túl nehéz szak és viszonylag rugalmas szak, el lehet mellette kezdeni dolgozni, vagy legalábbis kitalálni, mit akar magával kezdeni az ember.
2021. júl. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
5-ös Mondjuk én nem a munkát mondanám, mert szakmai lehetőségeket nagyon nagyon nehezen lehet kifogni, szinte lehetetlen és azért az anglisztika szerintem egy kimondottan időigényes szak (én kb. látástól vakulásig olvastam és feleannyi időm sem volt mint pl. a közgázos barátnőmnek). Szerintem inkább a tanulásra és a tapasztalatszerzésre kell szerezni a hangsúlyt és ebbe beletartozik pl. a külföldi tanulmányok/szakgyak (itt most konkrétan az Erasmusra gondolok, mert szerintem az egy tök jó program és akár diplomaszerzést követően is van rá lehetőség), nyelvtanulás, tapasztalatszerzés (ami megint nem csak munka lehet, hanem pl. önkénteskedés is és ilyen formán sokkal könnyebb pl. fordító vagy egyéb szakmai munkát kapni fizetetlenül, nemzetközi közegben dolgozni, kapcsolatokat építeni stb.). Ha valakinek persze van egy tök jó munkalehetősége és úgy érzi belefér, azt meg lehet ragadni és tök jó, de azért itt nem úgy működik ez mint pl. egy műszaki szakon.
2021. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
6, a "kitalálni, mit akar magával kezdeni az ember"-be beleértem az önkénteskedést (önkéntes munka is munka), mindenféle egyetemen kívüli tevékenységeket, szárnypróbálgatásokat, tapasztalatszerzést :)
2021. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
igen, pont a fentiek miatt hívjuk büfészaknak
2021. júl. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Az anglisztika BA multinál irodai betanított munkára pontosan elég, sokkal többre nem. De az sem rossz dolog.
2021. júl. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%

8-9

Akkor ennyiből szinte minden büfészak, ami nem pedagógiai, egészségügyi vagy infós - műszaki képzés. Ha nem olyan diplomát kapsz a kezedbe, amely egy “hiányszakma” végzésére jogosít fel, akkor mindenképpen szükség van valami pluszra (legyen az plusz tudás, tapasztalat vagy bármi) ahhoz, hogy jobb, szakmai munkát kapj. Például egy gazdasági diplomával is csak e-maileket fogsz küldözgetni, kávét fogsz főzni meg excel táblázatokat fogsz töltögetni egy kis vidéki pályázatíró irodában például, ha az egyetem alatt nem gondolkoztál előre.

2021. júl. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!