Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi számít büfészaknak egyeteme...

Mi számít büfészaknak egyetemen, fősulin?

Figyelt kérdés

Te személy szerint melyik szakokat tartod annak?

(Ha nem nagy kérés, azt is odaírhatod, hoyg te milyen szakra jársz)

Köszi előre is a választ:)


2012. jan. 3. 23:41
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Én német-magyar szakos vagyok.Ez annak számít szerinted?
2012. jan. 3. 23:45
 2/21 anonim ***** válasza:

Ha kevesled a válaszokat, itt találsz:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=b%FCf%E9szak..

2012. jan. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi, megnéztem már, sokakkal ellentétben akik huszadjára felteszik ugyanazt a kérdést.
2012. jan. 3. 23:54
 4/21 A kérdező kommentje:

Meg engem az is érdekel, hogy milyen szakos az, aki egy másik szakosra ilyet mond.

Mert én úgy érzem, hogy nyílván egy orvosihoz az enyém semmi, de pl ének szaktól nehezebb.

2012. jan. 3. 23:56
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én vegyészként végeztem egypár évtizede a bölcsész már akkor büfészak volt hisz tanárnak akkor nem vették már fel. Mellesleg az egész világon az.És vannak olyan szakok sokan amit egyszerűen nem lehet csak úgy megtanulni és csinálni mert lehetetlen.Kémiai reakciókat meg lehet tanulni ha érzéke van valakinek hozzá de nemzetközi kapcsolatokat lehetetlen megtanulni aztán építeni a kapcsolatokat, egyszerűen röhej!Van jópár ilyen amit nem lehet iskolában megtanulni mert nem lehet elmélete minden a gya
2012. jan. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
orlatban zajlik le.
2012. jan. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
Pld a szakács szakmát meg lehet tanulni de a vendéglátást nem egyszerűen lehetetlen hogy tanul és jó vendéglátós lesz belőle mert ötöst kapott.A vendég nem fog ötöst adni.
2012. jan. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A büfészak kifejezést kétféleképpen is lehet értelmezni, és még most sem igazán tudom, hogy az emberek többsége melyikre gondol a "büfészak" szó hallatán.


1. Olyan szak, ami helyett a büfében lehet ücsörögni, mert nem igazán kell bejárni, év közben alig van követelmény és az ember úgy is meg tudja csinálni a vizsgáit, hogy azt sem tudja, ki a tanár.


2. Olyan szak, amit ha az ember elvégez, csak a büfében kap munkát. Vagy azért, mert annyira nem kell sehová olyan szakember, vagy azért, mert olyan telített a piac.


Ha az 1. verziót nézzük, akkor nem nagyon tudok nyilatkozni. Én csak egyetlen egy szakra jártam eddig, úgyhogy más szakról nem tudok véleményt mondani, csak hallomásból. Pl. egyik ismerősöm vallástudomány szakon végzett, soha nem tanult semmit, a kocsmában tartották az órákat (a tanárral együtt!), mégis gond nélkül elvégezte úgy, hogy most sem tud egyetlen olyan kérdésemre sem válaszolni, ami kicsit is összefügg a tanulmányaival...

Andragógiáról is azt hallottam, hogy nem kell túlzottan megerőltetnie magát az embernek ahhoz, hogy elvégezze.

De egyébként ez biztosan iskolafüggő is, mert lehet, hogy vhol tök laza egy szak, de más suliban durvább a követelmény.


Ha a 2. verziót nézzük, oda elég sok mindent lehetne írni.

Épp az aktuális viszonyoktól függ, hogy mire van kereslet. Pl. sokan mondják, hogy jogászból már rengeteg van. De hogy igaz-e, azt nem tudom, nem próbáltam még jogi diplomával állást keresni.


A te szakodról nem tudok nyilatkozni:)


21/L (orvosi)

2012. jan. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
És itt nem az a lényeg hogy az egyik szakos mit mond a másikra hanem a munkaerőpiacon kell e?
2012. jan. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a komm-média és a politológia ilyen szakok.


Én szlovén-lengyelre járok.

2012. jan. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!