Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztikán minden órát...

Anglisztikán minden órát angolul tartanak?

Figyelt kérdés
2021. júl. 11. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. (Kivéve azt az 1-2 általános bölcsész alapozó tárgyat, mint a filozófiatörténet vagy a digitális bölcsészet. Amúgy minden angolul megy.)
2021. júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És a tanárhoz is angolul kell szólni gondolom, ugye?
2021. júl. 11. 20:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen. Az előadásokat angolul tartják, a szemináriumokhoz angolul kell hozzászólni, a vizsgák (akár írásbeli, akár szóbeli) angolul zajlanak, a tanárokkal angolul e-mailezel.
2021. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, de mi az a szeminárium? Nem járok egyetemre😅
2021. júl. 11. 21:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a gyakorlati óra, vagyis olyan, mint egy gimnáziumi akármilyen óra, pl. épp angolóra.

De az azért nem egyértelmű, hogy a tanárokkal angolul kell-e e-mailezni, hogy az előadásokon, szemináriumokon kívül is angolul kell-e velük beszélni. Ha magyarok, nyugodtan beszélhetsz hozzájuk meg írhatsz nekik magyarul.

2021. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az ELTÉ-n anglisztikán pl. a kurzusmaileket, minden a tárgyaikkal kapcsolatos infót kizárólag angolul szoktak kiküldeni az oktatók, és teljesen bevett dolog az, hogy a hallgatók is angolul írnak nekik. Meg lehet őket keresni magyarul is, akkor válaszolnak magyarul, persze, de hát anglisztika szakon a használt nyelv az alapvetően az angol, főleg mivel külföldi oktatók is vannak, akik nem is feltétlen beszélnek magyarul. A témavezetőm is magyar, mégis angolul konzultálok vele.
2021. júl. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is oda jártam, de órákon kívül simán magyarul beszéltünk a tanárokkal, ha nem volt jelen olyan, aki nem értett magyarul.
2021. júl. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze ahogy indul a kommunikáció, úgy is folytatódik, az a természetes, tehát ha a tanár angolul írna e-mailt, én is angolul válaszolnék rá, viszont ha egy hallgatóm magyarul írna, úgy kezdődne egy adott téma megbeszélése, akkor meg magyarul írnék vissza neki tanár létemre.
2021. júl. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk (PTE) a filozófián kívül (bár volt aki azt is angolul csinálta) minden angolul volt, az alapozó tárgyak is. Az oktatókkal angolul és magyarul is beszélünk, ez változó. Az órák, kurzus mailek és az ilyen “közérdekű infók” stb. angolul vannak már csak a külföldi hallgatók miatt is (mi együtt tanulunk velük). Viszont amúgy van olyan tanár, aki inkább csak az angolt használja az órákon kívül is és olyan is van, aki magyarul szeret beszélni velünk, valaki akár órán is szokott.
2021. júl. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Károlira jártam lényegében minden angolul volt ami töri irodalom meg nyelvtan. De voltak előadások, egyházismeret, bevezetés biblia olvasásába, filozófia töri, amik magyarul mentek. Ezek kötelező előadások voltak más szakoknak is. Nem nagyon emlékszem hogy lett volna olyan szeminárium ami magyarul megy.
2021. júl. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!