Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 8.osztályos felvételi: maximum...

8.osztályos felvételi: maximum hány középiskolát és tagozatot lehet megjelölni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 12. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahányat akarsz. Egyáltalán nincs korlát, de semmi értelme nincs 20 iskolát megjelölni, hogy aztán felvegyenek az első helyen megjelöltbe.
2021. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Amennyit akarsz, de elég 3 szerintem... Ha nem vesznek fel oda ahova akartál menni, akkor küldd be anyádat, és elintézi neked...:D
2021. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kettes válaszolóval, elég a 3.
2021. júl. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok, kösz
2021. júl. 12. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 3 suli akkor elég, ha reálisan meg tudod ítélni a teljesítményedet, és a felvételi során nem érnek olyan élmények, ami miatt kizárnád bármelyik megjelölt sulit. Szerintem figyelembe kell venni a következő eshetőségeket:

Nem érd el a szóbeli behívási ponthatárt, és be sem hívnak szóbelizni. Behívnak szóbelizni, de nem vesznek fel, rosszul sikerült szóbeli vagy túljelentkezés miatt.

Lenne elég pontod a bejutáshoz, de időközben rossz véleményeket hallottál a suliról, és mégsem szeretnél odamenni.

Felvennének, de negatív tapasztalatok értek a szóbeli alatt, és egyáltalán nem szeretnél már odajelentkezni.

2021. júl. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Akárhány iskolát/tagozatot megjelölhetsz. Én a 3-at a jelen viszonyok között kevésnek tartom. Első helyen legyen az álomsuli álomtagozata, majd 1-2 hasonló kaliberű suli/tagozat. Aztán legyen 2-3 olyan, ami még elég jó, és el tudnád ott képzelni magad. Végül 1-2 tuti biztos mentősuli is legyen, hogy semmi esetre se maradj iskola nélkül.

Arra is érdemes figyelni, hogy ne legyen túl sok szóbelid.

Én idén és tavaly csináltam végig a két lányommal a felvételit. Kemény időszak, és nagyon hosszúra nyújtják, mert januárban megírod az írásbelit, és csak áprilisban derül ki, hogy hová vesznek föl.

Ha jól sikerül a felvételid, és már az ideiglenes rangsorban osztálylétszámon belül vagy, akkor már március közepén megnyugodhatsz. Egyénbént jön a körömrágás április huszonikszedikéig.

Mi mindkét gyerekkel 6 iskola 10 tagozatát jelöltük, egyiküknek 3, másikuknak 2 szóbelije volt. Ez így teljesen vállalható terhelés volt. Végül mindkét gyerek az álomsuli álomtagozatára került be, úgy, hogy már az ideiglenes listán osztálylétszámon belül voltak, így mi marciusban hátradőlhettünk.

De tudok olyanról, aki 35(!) tagozatot jelölt, és vagy 15 szóbelire kellett mennie... tekintve, hogy az egész szóbeli időszak 3 hét, ez azért szerintem durván szélsőséges... és mindezt úgy, hogy kb. az összes elitgimit beírták, tehát nem is tingli-tangli felvételik voltak, ráadásul nem is mindenhol ugyanabból szóbelizett.

Egyébként az idei felvételi sokkal durvább volt, mint a korábbiak, mert idén sokkal több 8-adikos volt, mint a korábbi években, és a következő felvételi időszakban (2022. jan.-ápr.) ismét kevesebb gyerek lesz, kb. a 2020-as szinten lesz a felvételizők száma.

Emiatt idén sokkal nagyobb volt a tülekedés, és sokkal stresszesebb volt a felvételi, sokan maradtak suli nelkül a rendes felvételi eljárás végére, mert az előző évekből indultak ki, és nem biztosították be magukat eléggé. És nem a közepes tanulókra gondolok, hanem olyanokra, akik 4-es 5-ös tanulók, és 60-65 pont közötti felvételit írtak. Olyan sulikat jelöltek be, amelyek egyébként reálisak lettek volna, de idén a sok gyerek miatt esetleg még szóbelire sem jutottak be... volt olyan iskola, ahol 15-20 pontot emelkedett a szóbeli behívási ponthatár (pl. Babits, Ady, Szinyei).

Tehát a lényeg, hogy jól felépített listád legyen, legalább 7-8 tagozattal az álom - nagyon jó - jó - tuti befutó (mentő) egyenes mentén.

2021. aug. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!