Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A rendőrtiszti tényleg nehezeb...

A rendőrtiszti tényleg nehezebb mint az orvosi ?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm most ment NKE-re mint rendőrtist vagyis idén fejezte be az első évét és folyamatosan azt mondja , hogy az a tananyag mennyiség és minőség és nehézség sokkal nehezebb,mint az orvosi,mert nekik semmi szabadidejük nincsen míg az orvosok minimális anyagot kapnak és minden ismerőse aki orvosnak tanul csak nyaral meg bulizik. Nem jártam egyik karra sem de nekem azt mondták anno az orvosi az egyik legnehezebb szak főleg a SOTE-n míg rendőrnek az megy aki nem ért semmihez tehát ilyen büfészak vagy kicsit nehezebb. Mondjuk mutattam neki amit mi tanulunk PE-MK-n és nem igen értette a matek részét sem tehát gondolom a tiszti annyira nem vészesen nehéz

2021. júl. 14. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag és lelkileg is megterhelő. Ez egy humán szak, tehát magolós, törvények, szabályok, eljárásrendek, stb stb...


Az orvosi is magolós, rengeteget kell tanulni, de közben logika is van benne tehát átláthatóbb, tanulhatóbb mint a száraz szövegek, amit a rendészetin kell tanulni.


Mindenki máshoz ért, mindenkinek más nehéz, ez nagyon emberfüggő.

2021. júl. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ezért is van az a rengeteg jópofa orvosvicc.
2021. júl. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

“az a tananyag mennyiség és minőség és nehézség sokkal nehezebb,mint az orvosi”


Ekkora nagyotmondást már régen olvastam, jóféle anyagot szívhat az ismerősöd!

2021. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

"Mondjuk mutattam neki amit mi tanulunk PE-MK-n és nem igen értette a matek részét sem tehát gondolom a tiszti annyira nem vészesen nehéz"


Már elnézést, de mivan? Mi köze a kettőnek egymáshoz? Valaki, aki egy alapjait tekintve társadalomtudományi képzésre jár, nem érti azt a matekot, amit egy mérnöknek kell tanulnia, akkor nem vészesen nehéz a képzése? Ha egy programozó mutat egy kódsort egy gyógyszerésznek, aki egy mukkot se ért belőle, az azt jelenti, hogy a gyógyszerész képzés nem vészesen nehéz?

2021. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából azért mutattam meg neki mit tanulunk Gépészmérnökin ,mert ő kíváncsi volt, hogy tudja e vagy nem mert azért hangoztatta nekem is , hogy mennyire nehéz az ő szakjuk
2021. júl. 14. 13:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyenge képességekkel nehéznek érzel mindenféle sulit.

Az orvosin esélye sem lenne. Nem kevesebbet kapnak az ottaniak, hogy van idejük nyaralni, csak jobb képességűek és képesek hatékonyan tanulni. Aki rosszul csinálja, annak örökké tart. Ettől nem a suli a nehéz, hanem ő nem csinálja jól.

2021. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon lehet összehasonlítani a kettőt, tejesen más jellegű szakok. Ez körülbelül olyan, mint ha azt kérdeznéd, hogy spanyolul beszélni, vagy kamiont vezetni nehezebb megtanulni? Teljesen szubjektív hogy kinek mi a nehéz, és igen, biztosan sokan vannak olyanok is, akiknek a beállítottságuk, előzetes ismereteik, érdeklődésük, motivációjuk miatt könnyebb elvégezni az orvosit, mint a rendőrtisztit. Persze ezer és egy ellenpéldát is lehetne mondani.
2021. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dehogy nehezebb, én is oda készülök, és rengeteg NKE-sel beszéltem, senki nincs meghalva. Én sem félek tőle, ez életem vágya, és sikerülni fog, el fogom végezni!
2021. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Rendőrnek tanulni vicc, úgyhogy nyugi simán meglesz. Azért az orvosi csak egy orvosi. A rendőrit ne vedd már hozzá légyszi.
2021. júl. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!