Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki esetleg megtudná...

Valaki esetleg megtudná osztani itt BME-VIK mérnökinformatikus szak 0. ZH-it megoldással?

Figyelt kérdés

Csak mert error 404 a rendes oldalon ( [link]

(Hátha valaki letöltötte Driveba. Remény hal meg utoljára).



2021. júl. 14. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
..
2021. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
0.zh azaz gimis anyagot kérnek számon. Nyugi.
2021. júl. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Minden karon ugyanazt a matekot és ugyanazt a fizikát írják a hallgatók (bár fizika nem mindenhol van), ezért érdemes nem csak a TTK honlapot bogarászni, itt találod őket feltöltve VIK-re:

[link]

2021. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Rettenetesen egyszerű, legalábbis a matek. A fizika sem lehet rossz, de emlékszem hogy én hajdanán be sem mentem, mert abszolút nem tudtam semmit fizikából. Tényleg csoda hogy gimiben átmentem.


Szerencsére a fizika 0. ZHtól semmi sem műlik, csak ha jól emlékszem ha nagyon jól sikerül valami előnyt jelent a Fizika 1 tantárgy jegyénél.


A matek szigorlat kötelező, de ha elrontod azt hiszem azt is újra tudod próbálni az év végén vagy van valami más megoldás.


A lényeg, hogy nem ezek miatt szoktak kiesni a szakról... Emiatt nem aggódnék.

2021. júl. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Amennyiben a középiskolai középszintet kérdezik úgy oké. De ha az emelt szintet, akkor az nem jó, mert én nem jártam emelt matekra. Most akarok "készülni rá" nagyjából, mert semmit se tudok.

Meg az is aggaszt, hogy nem lehet függvénytáblázat (még régebben emlékszem, hogy volt olyan valamelyik 0. zh-ban, hogy egy trigonometrikus azonosságot kellett tudni fejből, és még az emeltes ismerőseim se tudták fgv. tábla nélkül, tehát be kell magolni a képletek nagy részét.)

Tudom lesz ennél rosszabb, tegyem össze a kezem...

És azt is tudom, hogy 40% kell, de nem mindig a túlélésre akarok játszani.

2021. júl. 15. 05:43
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Én annak idején matekot tekintve a Pálfai-féle felvételi példatárból készültem, utána az egyetemen nem került elő olyan trigonometrikus azonosság, ami zavarba ejtett volna. Egy-két évig. Jó egyetemista mindent kiejt a fejéből, ha egy ideig nem kell. :D A Laplace-transzformációt vagy hatszor tanultam meg, és alkalmaztam. :D
2021. júl. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Ez is segít a felkészülésben:

[link]

2021. júl. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Kedves kérdező! Megkérdezhetem hány pontod lett? :)
2021. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7 Köszi, néztem már, de nem volt valami szimpi.

#8 Persze. 451 pontom lett. A matek 97% lett közepen.

DE! 1. okosszámológépem volt, 2. sablonlpéldákat kellett betanulni (nyilván volt háttértudás, de azért megcsináltam egy típusból vagy 10-20-at), 3. volt függvénytáblázat.

Ha nem is 0. Zh-nál akkor Analízisnél jön majd a cumi, mert nem emelt matekos voltam :).

2021. júl. 16. 04:18
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell emelt matek.


Mindent az elejéről mondanak el és rettenetesen kevés az átfedés az emelt matek és a BMEn tanult matekod között még az első félévben is.


Pl.: Kb 6-7 előadásnál előjön a függvények vizsgálata. Ott ha emelt matekos lennél hírtelen megkönnyebbülnél hogy “Ezt tanultam”, de igazából ez a legkönyebb része kb az egész félévnek és csak azért rakták be mert illik azért ezt is tudni, de ténylegesen nem fontos vagy nehéz.


Meg határérték számításnál kb 15 percen át örülnél de hamar rájönnél hogy kb fél előadás alatt messze túlszárnyalják az emelt matekos tudásod.


Magyarul nem ér kb semmit hogy valaki emelt matekozott.


Nálunk olyan emberek is kibuktak akik emelt matekkal jöttek.

2021. júl. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!