Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények az IBS Internationa...

Vélemények az IBS International Business School (Nemzetközi Üzleti Főiskola) nevű intézményről?

Figyelt kérdés

2021. júl. 15. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat használod az angolt, ha ez a cél, arra nagyon jó gyakorlás.

Amúgy kifejezetten könnyebb, mint egy magyar rendszerű képzés.

Gyakorlatiasabb, beadandók vannak, de ha picit is tanulsz, kb.nem tudsz megbukni.

Ha szeretnél nemzetközi barátokat, kapcsolatokat, és magabiztos angol tudást, és rengeteg pénzed van, akkor jó hely. De összességében magát a szakmát, a tudást máshonnan érdemesebb összeszedni

2021. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

"Amúgy kifejezetten könnyebb, mint egy magyar rendszerű képzés."


Ezt ki tudnád fejteni picit jobban?

Én pont attól tartottam, hogy még a magyar vezető suliknál is keményebb lehet, és most meglepődtem. Az angol nem ijeszt, de féltem, hogy túl sok lenne, és most felcsigázott a gondolat, hogy talán mégsem lenne olyan brutál nehéz.

2021. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

"Ezt ki tudnád fejteni picit jobban?


Én pont attól tartottam, hogy még a magyar vezető suliknál is keményebb lehet, és most meglepődtem."


Az IBS? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD Tipikus gazdag szülők gyerekeinek való, akik nem tudnak Jogra, Orvosira vagy a Corvinusra menni. Meglepődnék, ha valaha lemorzsolódott volna az IBS-ről bárki is. Egy gazdmen tantervben kb. 1 matek tantárgy sincsen.

[link]

Magyarországon akkreditált közgáz szakokon meg kötelezően kell analízis, valszám, statisztika I-II, opkut, egy két helyen még az ökonometriát is hozzácsapják.

2022. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én nemrég diplomáztam az IBS-en és ha neked már nem is aktuális a kérdés másnak talán segíthet!:) Mielőtt elkezdtem az IBS-t mindenki a környezetemben hasonlóan mint az előttem szóló - reális rálátás és tapasztalat nélkül- csak fikázni tudta úgy az oktatást mint az oda járó "gazdag szülők buta sznob gyerekeit". Akiktől ilyeneket hallasz azokból általában vagy az irigység vagy a tudatlanság beszél... Aki megteheti, hogy a gyerekét ne egy magyar állami egyetemre járassa, az vagy külföldi egyetemre küldi- vagy az "olcsóbb" alternatívát választja- ami az itthoni IBS. A három évem alatt, rengeteg eltés, corvinusos, pázmányos diákkal találkoztam az IBS-en, akik egytől egyig azon siránkoztak, hogy miért nem jöttek át előbb!...


Sokan mondják, hogy "könnyebb" mint a magyar egyetemek és ez tény, de egyáltalán nem hátrány!! Az IBS-en nem a magyar, hanem a BRIT oktatási rendszer alapján folyik az oktatás!!! így kb felesleges is összehasonlítani a kettőt. Londonban végeztem a gimit (angol állami suliban...) és az IBS oktatási rendszere kb 90% egyezik a kintivel! Arról nem is beszélve, hogy tele van külföldi diákkal (az óráimon kb 70%-30% volt az arány a külföldiek javára). tehát magyar diákoknak, a legnagyobb nehézséget inkább a nyelv jelentheti, de ilyen esetben sem kell kétségbe esni mert vannak angol felzárkóztató órák.


Nekem az egyik legjobb döntésem volt, hogy ide jártam. Az órák nagyon életszerűek és gyakorlatiasak, az oktatás nem szadizós és versenyistálló, az iskola felszereltsége és környezete mintha nem is Magyarországon lenne, és rengeteg külföldi tanár és diák van. Tudom, hogy nagyon húzós a tandíj, de még mindig "gazdaságosabb" mint külföldi egyetemre menni, ÚGY, hogy az iskola adottsága és oktatása nagyban egyezik egy külföldiével. És a végén a nyelvtudás mellé kapsz egy akkreditált brit ÉS magyar nemzetközi diplomát, a tudásról nem is beszélve...


És csak a miheztartás végett, 3/3 "Egy gazdmen tantervben kb. 1 matek tantárgy sincsen"... Akkora felüdülés lenne, ha a hozzád hasonlók

akik csak fél információkból értesülnek vagdalkozás helyett utánanéznének a dolgoknak...Abban a tantervben amit belinkeltél (ami amúgy az általános szakosodás nélküli managment ((tehát még hiányzik belőle 6 választható tantárgy szakosodástól függően)) attól mert még nem az az elnevezése, hogy matek meg stat (mint a MAGYAR egyetemeken), 4 matek tantárgy van + ha finance-re mész akkor még több... És igen, természetesen vannak "apu pénzén betolt sehova nem vették fel" diákok, de azok egy idő után nagyon hamar lemorzsolódnak. De aki tényleg tanulni akar annak szerintem szuper lehetőség!

2023. márc. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!