Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A KKI-be beleszámít a bukás is?

A KKI-be beleszámít a bukás is?

Figyelt kérdés

Szóval a korrigált kredit index számításakor a bukott tárgyakat is ugyanúgy bele kell számolni?

Az a tárgy is bukásnak minősül, amire nem írtak be jegyet (egyest sem, hanem szimplán üres)?


2021. júl. 19. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem teljesített kredit, csúnyán lehúzza a KKIt
2021. júl. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De hogyan kell vele számolni? Mert alapból a KKI-t úgy számoljuk ki, hogy (∑(kredit x jegy) / 30) x (teljesített kredit / vállalt kredit), nem? Itt az érdemjegy és kredit szorzatánál a bukott tárgyat is bele kell számolni, hogy pl. egy 5 kredites bukott tárgy az 5 x 1 és akkor az 5, vagy sem? Ezt nem értem benne igazából, hogy itt a bukott tárgy is számít vagy sem.
2021. júl. 19. 20:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Az nulla.
2021. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért nulla?
2021. júl. 19. 21:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen, ha van jegyed a tárgyból, akkor bele kell számolni, ha nincs jegyed, akkor nem kell, mert úgyis 0-át ad ki arra. Akárhányszor nulla az nulla.
2021. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert a teljesítményed is nulla. Ennyi ésszel nem biztos, hogy kell erőltetni az egyetemet.
2021. júl. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az is bukás, ha nincsen beírva a jegyem. Tehát ebből a szempontból nem értem, hogy miért van különbség aközött, hogy valamire egyest írnak be vagy nem írnak be jegyet. Fura. Ezt nem értettem a számolásnál, hogy a bukott tárgyakkal mit kell kezdeni, pláne amire nem írtak be jegyet és hogyan kell velük számolni.
2021. júl. 20. 11:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, hogy még mindig nem érted.


Ha nincs jegyed, akkor a képlet így néz ki: (... + ... + 5*0/30) x (20/31)


Például. Ha van rá jegyed, ami egyes, akkor meg így: (... + ... + 5*1/30) x (20/31)


Eléggé drasztikus különbség van a kettő között.

2021. júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább az a szomorú, hogy nincsen leírva sehova normálisan, hogy hogyan számítjuk a KKI-t. Itt sem kaptam eddig olyan egyértelmű választ…. “Az nulla”… mi nulla??? Valamint igazából nem értem, hogy ennek így mi értelme van, hogy miért teszünk különbséget a kettő között. Azt értem, hogy más érték jön ki, csak szerintem ez így nem logikus. Bukás bukás mindegyik.
2021. júl. 20. 12:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert különbség van aközött, hogy valaki elvállal egy tárgyat, de aztán sz.rik bemenni vizsgázni és aközött, hogy de legalább bemegy vizsgázni, csak nem sikerül neki. Ha érdemjegy nélkül is hozzászámolódna a tárgy, akkor sok felvett kamutárggyal szépen fel lehetne tornázni az indexet. A KKI értelmét vesztené, hiszen ilyen formában nem olvasható ki belőle semmi, másrészt visszaélésekre adna okot, mert általában a KKI-t szokták figyelni a kollégiumi jelentkezésnél.
2021. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!