Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BMEn hogy működik az állami...

A BMEn hogy működik az állami átsorolás és jogviszony megszüktetése?

Figyelt kérdés

Jelenleg úgy tudom, hogy ha a képzés időtartama + 2 félév alatt nem végzem ez a Bsc képzést, akkor átraknak önköltségesre és vissza kell fizetnem az addigi államilag támogatott félévet költségét.


Tehát instant 3-4 milliós tartozás.


Elbocsájtás pedig akkor történik ha 6 év alatt nem végzem ez a Bsc-t.


Ezeknél úgy tudom, hogy bele számít a passzivizált félév is.


Tehát ha jól értelmezen pl.: ha 7 féléves a képzés. 2,5 évet passzivizáltatok és még csúszok is 1 félévet akkor kirugnak, de már előtte a 9 félév végén átraknak államira és kifizettetnek velem minden félévet?


Az előző egy abszurd példa volt. A valóság az az én helyzetemben, hogy 1 félévet lejártam, majd 2 félévet passzivizáltam és utána folytattam a 2, 3 félévvel.


Tehát jelenleg van még 3 félévem, de van egy pici lemaradásom, ami miatt extra 8 kreditet kell felvennem 5. félévben és extra kb 13 kreditet (mert ráépülős) a 6. félévben, tehát félek minimum csúszok 1 félévet vagy egy abszolút pesszimista világnézetben akár 2-t is.


Az átlagom viszont jó. Nem kell félnem, hogy amiatt sorolnak át önköltségesre.


Tehát ezek alapján mire készülhetek?


Tényleg bele számít a passzív félév a fent említett határokba?


Lényegében bármilyen hasznos információ jól jönne.



2021. júl. 21. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Neeeem, hülyeség.


STOP!!!

NONONONONONONONONONONONONONONO


Kezdjük az elején!


Ha a képzésedet nem fejezed be a képzési idő * 1,5 idő alatt, akkor átraknak fizetősre. Példa: 7 féléves a képzésed, 11 félév alatt fejezed be, áttesznek, mert kicsúszol. DE nem kell visszamenőleg kifizetni semmit, mert addig államin voltál, fizeted szépen az önköltséges féléveidet.


A passzivált félév NEM SZÁMÍT BELE A FÉLÉVEKBE azért passzivált, mert a jogviszonyod passzív, SZÜNETEL, tehát nem, ha (az előző példánál maradva), a te képzésed 7 félév és 10 félév alatt fejezed be, amiből 2 volt passzív, akkor te tulajdonképpen 8 félév alatt jártad ki a szakot.



Másik téma: A passziváltatás:


Tudtommal - de javítsatok ki, ha tévedek - 2 félévet tudsz egymás után passzíválni, tehát nincs olyan, hogy 2,5 évet passzíválok, nem, mert a 3. passzív félévednél először figyelmeztet a TO, hogy állítsd aktívra a féléved és ha ezt nem teszed meg, akkor kirúgnak.


Passzív félévből sem áll korlátlan a rendelkezésedre. Tudtommal annyi félévet passzíváltathatsz összesen a képzéseden, amennyi a képzési idő, az esetedben 7 félév (de nem egyszerre!!!).


"Tehát jelenleg van még 3 félévem, de van egy pici lemaradásom, ami miatt extra 8 kreditet kell felvennem 5. félévben és extra kb 13 kreditet (mert ráépülős) a 6. félévben, tehát félek minimum csúszok 1 félévet vagy egy abszolút pesszimista világnézetben akár 2-t is."


ezt a részt nem egészen értem, hogy hogy jönnek ide a kreditek?


"Az átlagom viszont jó. Nem kell félnem, hogy amiatt sorolnak át önköltségesre." - ha ez megvan és a 36 kredit a két félév alatt, akkor nincs gond.



"Tényleg bele számít a passzív félév a fent említett határokba?"


Nem, az soha nem számít bele.


Egyébként ennek jó része ugye törvényi szabályozás miatt így van, lehetnek kisebb eltérések (én nem BME-re járok), de akkora különbség nem tudom, hogy van-e. Mindenesetre érdemes megnézned az egyetemed Tanulmányi és Viszgaszabályzatát, hogy ott mit írnak erről.

2021. júl. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha most vagy a 4. félévedben, és mondjuk 8-9 félév alatt fejezed be, nem történik semmi. Akkor még jó vagy, sőt, ha jól számolom, pont 10 félév a határ.
2021. júl. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolog, ami kimaradt az előző válaszaimból:


A visszafizetéses dolog már nem kötelező, úgy értem, hogy alapból az állam a ledolgozási lehetőséget kínálja fel, ami azt mondja ki, hogy 20 éven belül az állami képzésen töltött féléveid számának megfelelő munkanapot kell ledolgoznod, bejelentett munkaviszonyban, Magyarországon, és egy félévnyi idő 150 munkanapnak felel meg. Ha ezt nem teljesíted/nem szeretnéd teljesíteni, akkor van visszafizetési kötelezettséged az állam felé.

2021. júl. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"ezt a részt nem egészen értem, hogy hogy jönnek ide a kreditek?"


Úgy hogy nem érzem, hogy 5. félévben 38, 6. félévben pedig 43 kreditet tudok teljesíteni.


Átlagos tanuló vagyok, kb 3,5-3.6 átlaggal eddig, de ez a megterhelés már lehet sok, így realisztikusnak látom, hogy picit csúszok. Ha nem is sokat legalább 1 félévet.


Persze nagyon boldog lennék ha nem :D



Mindenesetre köszönöm szépen a megnyugtatást! Lehet nálunk picit más, de megpróbálok tüzetesebben utána nézi, de nagy kő esett le a szívemről hogy nem úgy van ahogy még hajdanán mások mondták. (Meg persze lehet rosszul emlékszem + félre is olvastam 1-2 dolgot)


Köszi :D

2021. júl. 21. 17:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja értem, hát mondom, ha benne vagy a 10 félévben, akkor nem kell aggódnod, és kicsit "lazábbra" tudod venni azt a két félévet, hogy szétdobod kicsit a krediteket, hogy ne legyen annyira megterhelő és be is férj a keretbe.


Nagyon szívesen a segítséget! 😀

2021. júl. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!