Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezős jogviszony miért...

Levelezős jogviszony miért nem jó sok iskolaszövetkezetnek?

Figyelt kérdés
Miért mindenhol nappalis kell?
2021. júl. 7. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy szól a törvény, hogy iskolaszövetkezet tagja csak nappali tagozatos aktív vagy passzív (25 éves korig) tanulói vagy hallgatói jogviszonnyal lehet valaki.
2021. júl. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Az iskolaszövetkezetek célja és értelme, hogy kedvező adózási feltételek mellett lehetőséget nyújtsanak a kevésbé tehetős családokból származó hallgatók számára némi jövedelemhez jutáshoz, így a tanulmányaik alatt a megélhetési költségeik egy részének fedezéséhez. A levelezős hallgatók 90%-a viszont azért levelezős, mert rendes állása (és jövedelme) van és amellett tanul. Nekik nincs szükségük a megélhetés céljából még iskolaszövetkezetben is dolgozni.
2021. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Akkor a levelezős hallgatók hogyan tudják a szakmai gyakorlatukat igazolni?

A többség más területen dolgozik, mint amit jelenleg egyetemen tanul és a munkahelyük nem tudja leigazolni a szakmai gyakorlatot.

Plusz akkor diákmunkásként sem veszik fel őket, mert nem nappali munkarendűek.

Erre mi a megoldás? Meg miért nincs erre valami bejáratott út?

2021. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, na erre én is kíváncsi vagyok
2021. júl. 7. 15:40
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
#3: Sajnos nincs más megoldás, mint az, hogy a levelezősöknek keresniük kell egy szakmába tartozó céget, ahol a szükséges óraszámot ledolgozzák (a rendes munkájuk mellett). A levelezős hallgatóktól általában jóval kevesebb szakmai gyakorlatot várnak el, tipikusan 120 órát, azaz 15 (napi 8 órás) munkanapot. Erre a 3 hétre ki lehet venni szabadságot a rendes munkahelyen, vagy sok cégnél esténkénti vagy hétvégi munkával is megoldható.
2021. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elèg szarul van megoldva mert most sok embernek nem is maradt szabadsága
2021. júl. 7. 19:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6: Sajnos a legtöbb szakma esetében megfelelő mennyiségű előírt szakmai gyakorlat nélkül a Magyar Akkreditációs Bizottság egyszerűen nem akkreditálja (azaz nem engedélyezi) a képzést az adott egyetemen. Erről nem az egyetemek tehetnek tehát, hanem a felettes hatóság, amelynek előre lefektetett képzési kritériumai vannak. Még a levelezőn tipikus 120 óra is egy erős kompromisszum, mert nappalin 600 óra a tipikus, és a végén ugyanazt a diplomát kapod, mint a nappalisok. Esetleg fizetés nélküli szabadságot lehet kivenni arra a három hétre; bár tudom, hogy vannak rugalmatlan munkaadók, akik ilyenről hallani sem akarnak, mert nem tudnak három hétre nélkülözni.
2021. júl. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

#3: Nálunk a GAMF-on levelezőn ugyanúgy hat hét a levelezősöknek is, mint a nappalisoknak. Viszont itt levelezőn azok vannak többségben, akik eleve a szakterületen dolgoznak, így a többség munkatapasztalat alapján el tudja fogadtatni.

Amiket hallottam még: teljesen más területen dolgozik, de a munkahelyén van olyan terület, és házon belül meg tudták oldani.

Akinek ez sem működik, ott marad a szabi/fizetetlen szabi, vagy keretidő ledolgozás, vagy ezek kombinációi. De ilyen szerintem kevés van. A többség a saját területén akar előbbre jutni, így elegendő tapasztalattal rendelkezik.

2021. júl. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
97%

Ez mind oké. Kivesznek szabit, megoldják stb. De melyik cég fogadja a levelezősöket? Szakmai gyakon minden cégnél elvárás, hogy nappali tagozatos legyen.

Tehát a levelezős hiába vesz ki szabit vagy hagyja ott a munkahelyét is akár nem az őoldalán van a hiba, hanem a másikon, a cégek nem veszik fel gyakornoknak.

2021. júl. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne vennék fel? Egy 6 hetes szakmai gyakorlatra fizetést sem kötelező biztosítani. Tehát ingyen is dolgoztathatják az embert gyakornoki szerződéssel. Ezen felül még tao kedvezményt is kapnak, ha van gyakornok. A cégnek megéri.


Pont hogy az nem éri meg a cégnek, ha iskolaszövetkezeten keresztül van a kötelező szakmai gyakorlat, mert akkor legalább a minimálbért ki kell fizetni + a szolgáltatási díjat az isz-nek. Ha saját maguk vennék fel, akkor elég lenne a 6 hetet meghaladó gyakorlatra is a minimálbér 65%-át fizetni.

Az iskolaszövetkezeteknél hirdetett gyakornoki munka nem a kötelező szakmai gyakorlatot jelenti az esetek 95%-aban, de azt is leigazolják persze. De nem 6 hét, 2-3 hónapra keresnek gyakornokot.

2021. júl. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!