Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire kell figyelembe...

Mennyire kell figyelembe venni az középiskolai rangsorokat (pl. HVG), mikor a gimik között nézelődöm?

Figyelt kérdés

Én magam fővárosi vagyok, és jövőre esedékes ez a téma, de pécsi és szegedi ismerőseimtől is hallottam már, hogy nem értenek feltétlenül egyet a listákkal.

Az más kérdés, hogy amennyi van, mind máshogy mér, más eredménnyel.



2021. júl. 21. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Senki nem tiltja, hogy nem veheted figyelembe, de én a te helyedben inkább gyakorin olvasgatnék véleményeket, meg megnézném, hogy melyik iskola van hozzám(az otthonhoz) legközelebb. De gondolom, hogy azért majd egy-két nyílt napra is elmész.


Persze az se gond, hogy egy kicsit távolabb van, a lényeg, hogy "megfogjon" egy iskola, és hogy sikerüljön a leendő felvételi.

2021. júl. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Nyílván, ha az egyik gimi, amit kinéztél, két hellyel előrébb van a másiknál, az nem fog sokat számítani, de mondjuk, ha a két gimi között harminc hely eltérés van a rangsorban, akkor lehet elgondolkodnék, hogy lehet nem véletlenül van köztük ennyi eltérés. Jó, ha figyelembe veszed ismerőseid, tanáraid véleményét, de ne ez legyen az elsődleges szempont. Az tényleg nem rossz ötlet, ha gyakorin olvasol véleményeket, és a nyíltnapokra is elmész. Sokat elmond egy iskoláról, hogy milyen a nyíltnap. Tapasztalat, hogy egy top 10-es gimiben sokkal jobb a szervezés, mint egy középmezőnyben lévőben.
2021. júl. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Én különösebben nem foglalkoztam a listával. Eldöntöttem, hogy mi az, amiben szeretném, hogy az iskola erős legyen (nyelvek elsősorban) és azzal foglalkoztam, hogy abban a választott suli tényleg magason legyen, az meg, hogy a kémia érettségi nem szokott olyan hűde átlag feletti lenni, az nem is érdekel, úgysem fogok abból érettségizni. Ilyen helyzetben pedig még lehet jobb, hogy majd a tanár nem emelt szintet fog követelni órán, ezzel elvéve az időmet egy olyan tantárggyal amit nem szeretek. Körülbelül megvan bennem, hogy mi akarok lenni, hogy miből fogok érettségizni, ezen tantárgyakból pedig nem rossz a sulim érettségiátlagja. Emellett imádom a légkört, a suli felszereltségét, a tanárok mentalitását, stb. Tökéletesen elégedett vagyok a sulival, úgy, hogy a hvg-n nincs valami hűde elől, de a főnyelvből, amit oktat, viszont de.
2021. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Itt is olvashatsz véleményeket középiskolákról és szóbeli vizsgatapasztalatokról: [link]

Ajánlom még ezt az oldalt (szóbeli behívási és felvételi ponthatárok): [link]

útmutató a klakulátorhoz: [link]

A lista a is egy szempont lehet sok más szempont mellett (pl. közösség, utazási idő, érettségi eredmények, felszereltség, tanítás kezdete, nulladik órák, pro és kontra vélemények a suliról, adott tagozatról stb.)

2021. júl. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazából ha egy tagozatos, hagyományos gimiről van szó,nem sokat számít ez a rangsor.


Ha mondjuk az Kiss Janos Gimnázium 50 helllyel előrébb van,mint a Gipsz Jakab Gimnázium,még nem jelent feltétlenül semmit sem.


Továbbtanulás szempontjából (mármint felsőoktatásba) ha a Gipsz Jakab Gimnáziumban tanulsz,ugyanúgy bejuthatsz,ha tanulsz.


De ha vannak más,egyéb céljaid,pl.versenyezés,akkor lehet jelentősége a ranglistának.

2021. júl. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem leginkább, akkor lehet segítség a középiskolai rangsor, ha most kezdesz el a témával foglalkozni, és lövésed sincs mennyire erősek a környéken lévő gimik. Egy nagyon erős suli, kiemelkedő érettségi, kompetencia, verseny és nyelvvizsga eredményekkel nyilván nem a rangsorok legvégén. Egy gyenge eredményekkel és továbbtanulási aránnyal rendelkező suli pedig biztos nem lesz egyik rangsor elején sem. A rangsorok is más-más szempontok alapján lettek kialakítva, de azért hellyel-közel be lehet határolni az iskola erősségét, főleg ha több rangsort is megnézel. A HVG csak 100 iskolát rangsorol, a 100 legjobbat. A legjobbiskola.hu 2000-es középiskolai rangsora 1547 iskolát és képzést, úgy hogy egy listán belül, de külön rangsorszámon vannak a a nyolc-, hat- és a négyosztályos képzések. Tehát, ha egy gimiben van hatosztályos és négyosztályos képzés is, akkor az a gimi 2 rangsorszámmal szerepel ugyanabban a listában. Így már eleve nehéz összehasonlítani a két rangsort.
2021. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!