Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterszakon az 59 pont...

Mesterszakon az 59 pont mennyire számít soknak?

Figyelt kérdés
Ahova szeretnék menni, ott ennyi volt a ponthatár

2021. júl. 22. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Sok? Inkább sokkk. :D


Van ilyen szak ahová ilyen kevés a ponthatár? Milyen szak ez?

2021. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vodafonelive ***** válasza:

En direkt megneztem 1-2 intezmenyt es eleg soknal a mesterszakhoz 50 pont volt a ponthatar.

Ezt tobb dolog miatt is csinaljak.

Mesterszaknal az iskola szamol a pontokkal, tudjak hanyan jelentkeznek, milyen pontokat adnak a felvetelin.

Ha kevesebben jelentkeznek, mint a meghirdetett ferohely 1 embernek adnak 50 pontot a 100-bol (vagy direkt ugy kalkulaljak) igy a potfelvetelin nem barki bejuthat aki jelentkezik. Ugyan ugy eleg az 50 pont es felveszik.

Ritka ahol a tudasra mennek ra.

Pl. en 2017-ben jelentkeztem a SZIEre mernoki mesterre es 50 pontom lett, ott csak a tanulmanyt es a diplomat neztek, attol meg csuszas nelkul elvegeztem, de a szak is egy szenny volt.

Most egy masik mesterre tavaly 61 ponttal kerultem be, egy ev pipa, egy maradt.

Ugyhogy a pontra magasrol tegyel, semmit nem jelent, plane mesterszaknal ami mar sokkal konnyebb, mint a BA/BSc.

2021. júl. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2

Könnyebb bejutni mesterre, mint BA-ra?

Ha mondjuk 3-as vagy 4-e lesz a diplomám, bejuthatok?

Tavaly 53 volt.

Ez amúgy levelező, nappalira magasabb volt

2021. júl. 23. 12:31
 4/4 Vodafonelive ***** válasza:

Meg kettes diplomaval is be lehet jutni ne aggodj…

Ha megnezed sokszor egy csomo helyen ugy szamitja a pontokat az intezmeny, hogy mondjuk diplomaatlag(vagy jegy)+szobeli motivacios beszelgetes es irasbeli vizsga.

Vagy

Szobeli es motivacios beszelgetes meg irasbeli vizsga duolazasa (osszesen 90 pont)

En majdnem kettes diplomaval ertem el az 50 pontot.

A 61 pontosnal pedig volt szobeli pofara(ugyan az az intezmeny ahol a BSc-t is szereztem), 1 kerdes, diploma nezes es tudtam igazolni 1 plusz pontot is.

2021. júl. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!