PTE mérnöki szak?

Figyelt kérdés
Helló! 11.-es vagyok, nagyon szeretem a matematikát, emellett fizikából és informatikából is 5-ös tanuló vagyok. A matek az viszonylag erős nálunk (gimibe járok matspec 6 éves), de a fizika és az infó mondhatni nudli. (ezért is vagyok ötös belőle:)) Villamosmérnökin gondolkodtam, de félek, hogy az infó, és emellett főleg a FIZIKA lemaradásom nagyon buktató lehet. Infóból igazából a programozást nem tudom semennyire, fizkához meg nincs nagyon agyam. Szerintetek mi legyen? Esetleg melyik az a mérnöki szak, ahová nem kell extém fizika tudás? Tapasztalatok?
2021. júl. 23. 14:30
 1/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Hát a mérnökinformatikusra nem kell durva fizika. Habár ott van az elektronika aminek az alapja a fizika... De legalább anyagismerettel nem szívatnak.


Én a Villamosmérnökit javaslom, az elektromosság ügyis olyan részét fogjátok venni már a második héten ahova még a fizika faktosok se jutnak el.


Legalábbis mi fizika fakton nem vettünk kirchoff törvényeket stb.


És nem fognak egyszerűbb kétegyütthatós mozgáson kívül mással csesztetni. Talán gázokkal. De az meg majdnem alapműveltség.

2021. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a matekhoz jó agyad van, akkor nem tudom elképzelni, hogy a fizikához teljesen tehetségtelen volnál. Legfeljebb rossz tanáraid voltak, s ezért gondolod így. Szóval nyugodtan jelentkezz bármilyen mérnök szakra. Úgyis elölről elkezdik ott majd neked a fizikát megtanítani, kezdve a Newton-törvényekkel. Simán behozod a középiskolás lemaradásodat.
2021. júl. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2021. júl. 23. 20:16
 4/5 anonim ***** válasza:

PTE-s ismerősöm van.

Fizika a PTE mérnökinfón buktató tárgy, szóval tényleg akkor ajánlott ha biztos és stabil fizika tudással rendelkezel.

Nyilván vannak olyan egyetemek ahol "kevésbé" veszik komolyan mint ott, de a PTE az egyik ahol keményen számonkérik.

2021. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
okés, köszönöm
2021. júl. 30. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!