Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fog valaki pótfelvételizni?...

Fog valaki pótfelvételizni? Aki igen,az hova?

Figyelt kérdés

Két ráutalást láttam arra,hogy lesz állami szak is:


Debreceni Egyetem oldalán ezt olvastam:

,,Azok, akiket most egyetlen képzésre sem vettek fel, a pótfelvételi eljárás keretében jelentkezhetnek felsőfokú tanulmányokra, de csak egy felsőoktatási intézmény egyetlen szakját jelölhetik meg. Ebben az évben is lehetőség nyílik állami ösztöndíjas képzést választani, erre a célra az Innovációs és Technológiai Minisztérium nyolc képzési területen 73 szakot határozott meg, melyekről a felvi.hu oldalon találhatnak információkat a pótfelvételi eljárás meghirdetésekor az érdeklődők. A ponthatárokat előreláthatólag augusztus 27-én hozzák majd nyilvánosságra – tájékoztatott Pósánné Rácz Annamária, a Debreceni Egyetem oktatási igazgatója.


A pótfelvételi eljárás július 29-én indul, és augusztus 8-ig lehet jelentkezni rá az e-felvételi rendszeren keresztül."


A másik utalás a felvi.hu-n volt,miszerint:

,,csak egyetlen felsőoktatási intézmény, egyetlen képzésére lehet jelentkezni (ugyanazon jelentkezési hely mindkét finanszírozási formája egy jelentkezési helynek számít)"

akkor ez csak azt jelenti,lesznek majd állami helyek is.

Azért én reménykedem.

Hova készültök?

Én DE-NK, gyógytornász, 404pontom van. :)



2021. júl. 24. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon gondolkozom. Külföldön dolgozom most, de ez a káosz, ami megy... Nagyon dolgozom a váltáson,de nem tudom, mibe fogjak bele.


Viszont nehezen tudok dönteni, szintén amiatt, hogy mit választanék.



Így is vissza kéne fizetnem az állami féléveim, akkor már inkább fizetek egy papírért.

2021. júl. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%

Lesznek állami helyek, de nagyon kevés helyen.

Mert sok esetben olyanoknál amik indulnak viszont nincs elég hallgató, ebből meg kevés van mert sok esetben inkább nem indítanak szakot ahol tényleg alacsony a létszám.

2021. júl. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!