Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent egyetemen, hogy...

Mit jelent egyetemen, hogy kötelezően választható tantárgy, illetve szabadon választható tantárgy? Melyikből mennyit kell felvenni és a kötelezően választhatók közül mi alapján kell választani?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Meg van adva, hogy a képzésed végéig mennyi kreditet kell összeszedni kötelező tantárgyakból és köt.vál/szabadon vál. tárgyakból. Hogy az utóbbiakból mennyit kell, azt a tanulmányi osztályon érdeklődd meg!

Amúgy azt választhatod, amelyik érdekel...=) bár pl. az én sulimnál néha kötelező tantárgyakat is köt.vál-hatóként írnak ki a neptunban és fel kell venni.

Legjobb, ha megkérdezel egy felsőbbévest, esetleg ha van mintaterv, akkor ahhoz tartod magad.

2010. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A kötelezően választható azt jelenti, hogy abból a listából mindenképpen fel kell venned megadott számú (ez egyetemenként, szakonként változik) tárgyat, de hogy pontosan melyiket, azt kiválaszthatod. Mondok egy példát, hogy megértsd. Én angol szakra jártam, ott kötelező pl. középkori angol irodalmat tanulni. De azon belül rengetegféle óra van, azt már kiválaszthatod te, hogy Chaucer érdekel, vagy inkább az Artúr királyról szóló legendákkal ismerkednél egy féléven keresztül. Természetesen a szigorlatra úgyis mindent kell tudnod egy bizonyos szinten, de kiválaszthatod, hogy melyikben szeretnél jobban elmélyülni az órákon.

A szabadon választható azt jelenti, hogy egyáltalán nem kötelező olyat tanulnod, de ha téged az a tantárgy érdekel, akkor azt is felveheted. Ilyenek voltak nálunk pl. az angol zene vagy festészet története.

2010. aug. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!