Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor sorolnak át valakit...

Mikor sorolnak át valakit önköltségesre?

Figyelt kérdés
Vagy nem is tudom mi lenne a jó kérdés, "mit kell tennem, hogy államin maradjak?"
2021. júl. 27. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Az adott felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában megtalálod a követelményeket.
2021. júl. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Elérni az egyetemeden megkövetelt kredit es átlagmennyiséget. Ezt ahogy az elottem szóló irta megtalalod az egyetemed szabalyzataiban.
2021. júl. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Átsorolás évente 1x van, a legutóbbi 2 félév eredménye alapján.

Két követelmény van, mindkettőnek meg kell felelni.

Az egyik, hogy van egy kreditlimit. Ez jelenleg azt jelenti, hogy ezalatt a 2 félév alatt teljesítened kell 36 kreditet. Mivel a féléves ajánlott kreditmennyiség 30 kredit szokott lenni, ezt azért össze lehet (össze kell) hozni, egyszerűen csak vegyél fel elegendő kreditnyi tárgyat, és ne bukj meg belőlük. - Ha mondjuk megcsúsztál és nem tudsz felvenni elég kötelező tárgyat egy félévben, akkor meg szabadon választhatókkal töltsd fel az órarended.


A másik, hogy van egy átlaglimit, amit a legutóbbi 2 féléved súlyozott tanulmányi átlaga el kell, hogy érjen. Ez képzési területenként eltér, de 3-3,5 körül van. A gyakorlatban azt jelenti, hogy ha teljesíted is a tárgyaidat, nem elég mindenből átcsuszanni egy kettessel, mert attól még a béka segge alatt lesz az átlagod.


Nagyjából ennyi, de ahogy előttem írták, az adott egyetemi szabályzatban mindig mindent pontosan megtalálsz.

2021. júl. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki főleg 3# (nem én pontoztalak le 1-2#)

Megtaláltam magát azt a szabályzatot amit mondtatok, de csak "doktor" alatt, alapképzésen semmit, de lehet én vagyok a béna.

2021. júl. 27. 08:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Nah mire leírtam már 3# is lepontozták fura ez az oldal
2021. júl. 27. 08:35
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha ez még segitseg nalunk az első hónapban küldenek erről egy köremailt abbol biztosan megtudod.
2021. júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megtaláltam, a sztoriban az a vicces, hogy "egyetem neve + tanulmányi és vizsgaszabályzat" google-ban jobban keres mint az egyetem oldalán levő kereső
2021. júl. 27. 09:25
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Egy fontos kiegészítés #3 válaszához: az utolsó két _aktív_ félév eredményét veszik figyelembe (ha nincs 2 aktív féléved, akkor semmiképp nem sorolhatnak át), az átsorolás pedig a tavaszi félév után történik.
2021. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!