Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Önköltségesen mennyi félév...

Önköltségesen mennyi félév alatt kell elvégezni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén felvettek a jogi karra (jogász szak, önköltséges, levelező).


Mennyi idő alatt kell elvégezni az egyetemet? Hány félév? Tudom, hogy 2012 előtt 10 év volt a max. A képzés 10 félév (5év). De ha csúszok vagy passzivalok úgy mennyi maximum?



Már van egy Ba diplomám, de a jogász szak mindig is érdekelt csak picit féltem tőle, hogy elég vagyok-e oda?! Viszont tegnap este tudtam meg, hogy terhes vagyok. A férjemmel nagyon boldogok vagyunk és vállaljuk! De szeretném elkezdeni az egyetemet és számolok azzal, hogy nem lesz annyi időm gyerek mellett a tanulásra illetve, terhesen se akarom túlstresszelni magam. Előre látom, hogy 5 évbe ez nem fog beleférni, de szeretném elkezdni és megcsinálni.



2021. júl. 27. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

Fuu nem tudom, de ismerős a sztori.

Én a helyedben hanyagolnám a témát, egyelőre.

Én is passzív leszek februártól.

Akkor jön a második baba.

2021. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2%

Gratulálok.


Kérdésedre 2szeresbe beleszámít a passzív tudtommal. Terhesség viszont lehet változtat a képleten. OH és TO eséllyel hasznosabb infót tud adni mint mi.

2021. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Ne iratkozz be, és felvételizz később.

Bár láttam terhes anyukákat vizsgázni, sőt még olyannal is találkoztam, aki gyerek mellett államvizsgázott, és akkor lehetett a gyerek kb. 5 éves. Ez az egyéni képességeken múlik javarészt.

2021. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
3.! Ne adj ilyen demotiváló tanácsot. Már felvették, meg fogja oldani, mint több száz anyuka, aki tanul.
2021. júl. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a válaszokat! :)


Olvasgattam a TVSZ-t és ott terhesség esetében plusz passzív félév igényelhető (ha már előzőleg "elhasználtad" a passzív féléveid. De ugye mivel én most kezdem ezért nekem még meg van az összes igényelhető passzív félévem. A tervem az, hogy most várandósan elkezdtem amúgy is első vizsgaidőszakban csak 4 hónapos leszek. B terv pedig ha nehéz lesz baba mellett akkor passzivaltatok. :) A TVSZ szerint 4 passzív félév igényelhető.



Igazából a kérdésem az, hogy hány évig ülhetek ott? Tegyük fel nem passzíválok, gyengébb osztályzatokkal, bukdácsolással csinálom végig. Ez csak feltevés, számoljunk most a legrosszabbra. Akkor meddig mehet ez? Mert 10 évig mint régen biztos nem.

2021. júl. 27. 13:14
 6/7 anonim ***** válasza:
A képzési idő kétszereséig ücsöröghetsz a szakon, ebbe nem számítanak bele a passzív félévek. Ha így se lett diplomát, hivatalból elbocsát az egyetem.
2021. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy kell csinálni, hogy kiiratkozol és újra felvételizel és beszámíttatod a tantárgyakat.
2021. júl. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!