Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem alatt bérelt valaki...

Egyetem alatt bérelt valaki szobát úgy hogy egy már meglévő közegbe költözött be ? Milyen idegenekkel együtt lakni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 28. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanugy idegenekkel laksz, mintha koliba mennel, max altalanossagban veve nagyobb a csend, sajat szobad van.

Nekem xar volt, de kibirtam.

2021. júl. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is így béreltem szobát, rajtam kívül 2 lány lakott már ott. Mi hamar összebarátkoztunk, és tök jóban lettünk. Persze nem annyira, hogy közösen el is járogattunk, de azért beszélgettünk néha. Mondjuk én szerencsés voltam, mert nagyon jó lakótársakat fogtam ki. Szóval ha normálisakat fogsz ki, akkor tök jó lesz. :) Hamar megszokod.
2021. júl. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én mindig idegenekkel laktam együtt a kollégiumban (3 évig) és most albérletben is ismeretlen lesz majd a lakótársam (annyi, hogy nem én csatlakozok, hanem ő csatlakozik hozzám, de a lényeg ugyanaz). Úgyhogy nekem eddig volt 3 idegen szobatársam és 4 idegen lakótársam (a koliban nálunk blokkos rendszer van, egy blokkban van kettő két fős szoba, a másik szobában lakókra gondolok lakótárs alatt), ebből nekem egyetlen egy olyan lány volt, akit nem bírtam elviselni és szerencsére nem is kellett sokáig, mert online oktatásra váltottunk :D Ő borzalmasan körülményes, háklis, főnökösködő volt és nem viccelek még azt is meg akarta mondani, hogy szerinte hogyan dobjuk ki a tamponunkat :D Őt nem bírtam volna elviselni hosszútávon, de amúgy az összes többi szoba/lakótársammal semmiféle probléma nem volt. Én mindig olyanokkal laktam együtt, akik más szakon vagy akár más karon is tanultak, szóval teljesen más volt az időbeosztásunk és a legtöbben hétvégén hazamentek. Emiatt a legtöbbekkel keveset találkoztunk, ritkán voltunk bent együtt a koliban (pl. volt olyan félév, hogy én keddtől péntekig voltam ott, a szobatársam pedig hétfőtől szerdáig, de napokra bontva is inkább az volt a jellemző, hogy este találkoztunk mikor hazaértünk). Ezt picit bántam és talán ez volt a legnagyobb hátránya, mert így nem nagyon tudtunk összebarátkozni, közös programot szervezni stb., míg mondjuk egy baráttal vagy pláne szaktárssal akivel jóban is vagytok lehet együtt tanulni, járhattok együtt órákra, együtt főzni, programokat szervezni stb. Viszont ezt leszámítva egyáltalán nem éreztem problémásnak, persze kompromisszumokat kell kötni, alkalmazkodni kell stb., de számomra ez magától értetődő volt és szerencsére olyanokkal laktam együtt, akikkel hasonlóan mindent meg lehetett beszélni.
2021. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!