Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb kollégiuma...

Melyik a legjobb kollégiuma az ELTE-nek?

Figyelt kérdés

ELTE-TTK szakra szeretnék majd jelentkezni, és hetek óta nézegetem a kolikat. GYIK-en is több ezzel kapcsolatos kérdéssel találkoztam, de ha erre válaszol valaki, az kicsit aktuálisabb lesz.


Azt szeretném megtudni, hogy melyik a koli a legjobb tömegközlekedés, szobák és fürdőszobák "minősége" és természetesen hangulat szempontjából (bár tudom, ez teljesen szubjektív).


+ kérdés: kb. 35 pontot számoltam... ezzel van esélyem bekerülni (200+ km-ről nem lenne kellemes bejárni, az albértletet pedig nem viselné jól a pénztárcám)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. júl. 28. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Három koliról tudok beszélni: KCSSK, VUK, Dami. ADK közepes kolinak számít, viszont a TTK-tól messzebb van. NUK-ot ne válaszd... mindentől nagyon messze van. NFK még jó lehet neked, állítólag családias a hangulat.

KCSSK: Neked ez lenne a legjobb tömegközlekedés szempontjából. Ez a legbulisabb, leghangosabb koli. A, B, C épületek vannak. Én csak az A-ról tudok nyilatkozni: 1-1 szobához (2-2 fő) tartozik egy fürdő, ami szerintem hihetetlenül gyorsan össze tud koszolódni, nem is jó takarítani. A hátránya az, hogyha valaki bent tartózkodik sokáig, akkor sehol máshol nem tudsz lezuhanyozni/kezet mosni, hiába lenne sürgős. WC-k vannak a folyosó közepén is, ritkán járnak oda. A konyhák állapota borzalmas, ez a diákok miatt van, akik egy zacskós levest sem tudnak úgy megcsinálni, hogy az egész mosdókagylót, tűzhelyet teljesen össze ne koszolnák.

Dami: Valószínűleg nem erre esik a választásod, főleg gyógypedagógus-hallgatók lakják. 10-en vannak egy lakóegységben, így azért nagyobb a tisztaság. A fürdővel nincs probléma, a wc külön van.

VUK: Ez is messze lesz neked. Jó koli, a tisztasággal itt is problémák vannak, viszont itt ha valaki összekoszolja a fürdőt, akkor tudsz menni más emeletre.

Hát... 35 ponttal van esélyed, de éppenhogy. :/ Ha nem kerülsz be, ott van még a várólistás jelentkezés. Sok sikert. :)

2021. júl. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ahogy a napokban nézegettem pont a NUK tetszett meg úgy jobban :/ Az utazással egyébként nincs problémám, de gondolom ez az évek alatt zavaróvá válhat... Remélem addig csökken kicsit a ponthatár és be tudok kerülni mondjuk a KCSSK-ba :)
2021. júl. 31. 21:05
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
NFK csak pár villamosmegálló a TTK-tól, családias a hangulata, szép zöld a környezet. Imádom. Ennél jobb kolira nem is vágyhatunk. Nincs saját fürdő meg konyha, de engem személy szerint ez egyáltalán nem zavar.
2021. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!