Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire számíthatok BME üzinfón?

Mire számíthatok BME üzinfón?

Figyelt kérdés

Felvettek BME üzinfóra (440 pontom lett), már nagyon várom magát a képzést. Eddig nem tanultam programozni, mennyire lesz nehéz ott felvenni a ritmust? A közösség milyen? Mennyire nézik le a Bsc-sek a Bprofosokat? Emelt matek érettségivel megyek, 92%-os lett, így mennyire lesz nehéz a matek?

Minden tanácsot szívesen fogadok!



2021. júl. 29. 13:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
4%

#10.Miért is?

Nem számít hogy milyen diplomád van, lehet gazdinfós is.

Ott van a 2-3 év gyakorlatod egy infós diplómával, ha van mögötte tudás mindegy lesz hogy NIK, VIK, IK stb. aztán hogy azon belül üzinfó vagy mérnökinfó még annyira sem fog számítani.

Bár ha mesterre akar menni mondjuk villamosmérnökiből később akkor mondjuk lehet hátránya a bsc-hez képest, de mást nem tudok elképzelni hirtelen.

2021. aug. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
60%

“Nem számít hogy milyen diplomád van, lehet gazdinfós is.”


Ez igaz, de a BProf hivatalosan nem diploma. Olyan, mint egy OKJ (FOSZK). A diploma az a BSc-nél indul.

2021. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%

Én sem értem, hogy miért üzemmérnök akarsz lenni. A tanárok egy része is kineveti azt a "szakot", nem is véletlenül.


Szerintem, ha teheted, menj át BSc-re. A bprofos tudás közelében sincs az ott átadottnak, valószínűleg a szaktársaid nagy része is sokkal kevésbé értelmes, mint te, nem lesznek olyan hasznosak az egyetemi kapcsolatok.


Persze, nagyon megy a marketing, meg gondolom tetszik, hogy kevesebb idő, és kevesebb anyag, de nem ér annyit a képzés. Munkát minden valamire való informatikus talál, programozói munkát meg aztán főleg. A kérdés az, hogy mennyi előrelépési lehetőség van, marad-e programozórobot, aki megírja, amit kérnek tőle, vagy a szolgamunkán túl is kap majd valamit.

2021. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
23%

#13.Nézitek is a tantervet?

BSC képzés konkrétan több matekkal rendelkezik, meg kicsit több tölteléktantárgy de érdemben nem ad több tudást azt sem.


Már miért röhögné ki? Azért a BME-n aki elvégzi akár a üzinfót az sem hülye gyerek sőt... Gyanítóm hogy a fikázók nagy része is elvérezne rajta.


"szaktársaid nagy része is sokkal kevésbé értelmes, mint te, "

Ez téged minősít, miért lenne kevésbé értelmes?

Mert kevesebb pontot ért el? Láttad mennyi volt idén a ponthatár?

Amikor egy BSC vidékire 280-tól már felveszik az embert?

És mi az összefüggés a szak és az emberek értelmi szintje között?


Amúgy nem vettem észre semmi marketinget, BSC-re kb. 2-szer annyian mennek.

"Munkát minden valamire való informatikus talál, programozói munkát meg aztán főleg"

Igen aki tesz hozzá maga, otthon egyedül. És nem az fogja jelenteni a különbséget hogy volt-e analízis 1-2 meg Dimatek hanem hogy tudott-e gyakornoki állást találni, és a szakmájával foglalkozni.

Üzeminfón a több szabadidő végett több erre a lehetőség.

Bár hozzáteszem, nem könnyű szak az sem a VIK-n, nem értem miért van leszólva.


Mindezt írom BSC-sként, és ismerek üzinfósokat és nem tudnak kevesebbet semmivel. Igen lightosabb a matek, meg más a megközelítés de ennyi a különbség. De úgy látom sokatoknak fogalma sincs róla, csak akkor minek írtok a kérdéshez?

2021. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
18%

Amúgy most vetettem össze a NIK-es tanterveket:

- Nekik nincs szakszigorlat, ami aztán tényleg annyira kell mint egy falat kenyér.(nem, nincs megajánlott jegy szóval 4 tantárgyból élmény vizsgázni)

- Nincs villany, makró/mikró aminek kb. semmi köze nincs a szoftverfejlesztéshez. De cserébe szórótantárgyak.(nálunk a makrón 90% volt tavaly a bukási arány)

- Amúgy a legtöbb szakmai tárgy nekik is ott van:prog 1-2, oprendszer, hálózat stb.

- Specializálódni ugyan úgy lehet, szóval választhat Java-t, C++-t, tesztelés tantárgyakat stb.


Szóval én semmi kifogásolnivalót nem találok benne, BSC-hez kb. 2 vagy 3 tantárgyat kell pótolni. De érdemi változás nincs.

Szakszigó nélkül viszont jelentősen egyszerűbb, de nincs ebből keletkezett hátrányuk sem.

2021. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%

Na, szintén VIK-es BSc-sként írtam, amit írtam, és kitartok mellette. Talán érdemleges info, hogy gyakvezeskedtem is bprofosoknál. A tanterv egy dolog, a zh-k, számonkérések nehézsége és hitelessége meg egy másik dolog.


Több bprofos ismerősöm van, és igenis alacsonyabb ott a színvonal, ha nehéz ezt elfogadni, ha nem.



Általánosságban beszéltem, nyilván vannak ott is olyan emberek, akik leköröznének egy nagyon jó BSc-s embert is. De az is tény, hogy ~4-5 tanártól hallottam, mekkora fejetlenség volt (és van a mai napig), mert nem tudják belőni a bprofos hallgatók tudását, egyszerűen alulteljesítenek. Ezt én is látom a gyakorlatokon.


Vezetői, vagy vezetőibb pozícióra nagy hátránnyal indulnak, nem feleslegesek azok a gazdaságis tárgyak, ha az ember mélyebb és sokoldalúbb tudást szeretne, nem a multis kizsigerelést.


Mindenkinek maga döntése, mit szeretne kezdeni a tudásával és életével, a legjobbakat kívánom a kérdezőnek, de nem véletlen, hogy a válaszok jelentős része nem kifejezetten támogató.

2021. aug. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kitartok az üzinfó mellett. Ha valakinek van még tanácsa, tapasztalata várom.
2021. aug. 16. 17:25
 18/23 A kérdező kommentje:

Gondoltam leírom a tapasztalataimat, hátha valakit érdekel. Nagyon élvezem a szakot, sokat kell tanulni. A python, így, hogy idén kezdtem programozni, kicsit nehézkes, de megoldható. A hardver alapok érdekes tárgy és a kalkulus is szuper. Ami nem tetszik az az algráf, nekem enyhén ,,elvont’’ a dolog. A mindennapi infó meg kb érettségi utáni office ismétlés.

Összességében örülök, hogy idejöttem, eddig nagyon jó szak, vannak normális emberek bőven.

2021. nov. 6. 19:12
 19/23 anonim ***** válasza:
71%

Örülök, hogy megtanultad a számításod!


"A python, így, hogy idén kezdtem programozni, kicsit nehézkes"


Mondjuk ez azért elgondolkodtató, tekintettel arra, hogy a Python egy baromi egyszerű scriptnyelv.

2021. nov. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
* megtaláltad a számításod
2021. nov. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!