Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Önköltséges egyetemi képzés...

Önköltséges egyetemi képzés finanszírozása?

Figyelt kérdés
Tavaly vettek fel az egyetemre önköltséges képzésre, úgy terveztem, tavaszi félév végén átkerülök államira, ha van rá lehetőség. Egész évben keményen tanultam, hogy jó átlagom és kreditindexem legyen. Sikerült is mindkettőt elérni, szinte biztos voltam benne, hogy ezzel az átlaggal átkerülök, de tegnap jött a hír, hogy mégsem. Teljesen letörtem, magamtól nem tudnám kifizetni a 2 félévet, előző évben is a szüleim támogattak, viszont nagyon rosszul érzem magam emiatt, hogy ennyi pénzt költenek rám. Emellett lassan 1 éve keresek munkát, rengeteg állásra jelentkeztem már, de egyszerűen sehova nem kellek, 10-ből 1 helyről szólnak vissza. Így esélyem sincs bevételhez jutni, amiből tudnám finanszírozni a tanulmányaimat. Hogy tudnék mégis önálló lenni és megoldani ezt?
2021. júl. 29. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Diákmunkát keress rengetegen dolgoznak nalunk az egyetem mellett. Ne kiemelkedő posztokra jelentkezz hanem pl gyarba kajat csomagolni szövetkezeten keresztül. Rengeteg a meló olyan nincs hogy nincs.

Diákhitelt lehet felvenni nem tudom milyen szakon vagy es mennyi egy félev. De ahhoz hogy atkerülj helynek is kell legyen es a legjobbak kozul is a legjobbnak lenni.

2021. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra hagyatkoztál, hogy hátha átsorolnak? Nem jelentkeztél újra államira?
2021. júl. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
A diákhitelt pont erre találták ki
2021. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Nem bántásból, de csak arra alapozni, hogy majd úgyis átvesznek, szörnyen naiv elgondolás volt a részedről. Eleve csak akkor van esély így átsorolódni, ha keletkezik megüresedett támogatott hely, ahova "beférsz". Ez lutri. Az online oktatás során pedig a felsőoktatásban is sokan a szokásosnál jobb eredményeket produkáltak, ezért nőttek például az ösztöndíjátlagok is. Szóval szuper, hogy keményen tanultál, de ugyanezt tette rajtad kívül egy csomó másik szaktársad. Nem tudom milyen vállonveregetést vársz. Diákmunka, diákhitel.
2021. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Hogyhogy nem találsz diákmunkát? Elég nagy munkaerőhiány van, a diákmunkások mindenhová kellenek, főleg hogy alig kell utánuk adót fizetni (diákszövetkezet). A másik, miért nem jelentkeztél újra, ezt sem értem, miért nem érettségiztél újra pl. egy tárgyból, vagy nyelvvizsgáztál, igazából nem tudom mennyi hiányzott az államihoz.


Az átsorolás lutri, lehet nem is volt megüresedett hely, mert nem nagy dolog bennmaradni államin:


Agrárképzéseken a központi súlyozott átlag 3,0; bölcsészképzésen 3,5; gazdaságtudományon 3,0; informatikán 3,0; jogi képzéseken 3,0; közigazgatási, rendészetei képzéseken 3,0; műszakin 3,0; művészeti szakokon 3,5; művészetközvetítésen 3,5; orvos- és egészségtudományon 3,0; pedagógusképzésen 3,5; sporttudományokon 3,5; társadalomtudományokon 3,5; természettudományokon pedig 3,0 alatt sorolnak át.


Van diákhitel 2, 0%-os kamat, abszolút én megéri, én ezzel csinálom a második diplomámat. Gondolom nem kell bemutatni a kamatmentes hitel előnyeit.

2021. júl. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Budapesten tanulsz? Mert ha igen nehezen tudom elhinni hogy nem találtál semmilyen diákmunkát. Márciusban suli (online órák mellett) mindennap melóztam, diákszövetkezeten keresztül ahogy nagyon korrekt bérek voltak, majdnem 300 ezret megkerestem. Igaz hogy mindennapom ráment, de vizsga előtt behoztam a lemaradást

Ha nem budapesti vagy megértem a munkanélküliséget, de ha bp-n tanulsz akkor szimplán nem is akartál semmit találni...

2021. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!