Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi kell ahhoz, hogy átjelentke...

Mi kell ahhoz, hogy átjelentkezhessek az Óbudai Egyetemről a BME-re?

Figyelt kérdés

Mérnökinformatikus szak. A pontjaim meglettek volna azonban sajnos nem jelöltem meg mert nem gondoltam volna, hogy meglesz. Az első évet mindenképp szeretném befejezni az Óbudain. Melyik opció lenne hosszútávon jobb döntés? Ha megpróbálom átvetetni magam és elfogadtatni a tárgyakat vagy pedig, ha újra felvételiznék?


Persze még el sem kezdődött az első félév és én már ilyeneken gondolkozom, jogosnak tartom ha valaki azt mondaná, hogy először ne ilyenekben gondolkodjak.


Sok ismerősünk van akik a BMEn végeztek és mindenki egytől egyig azt mondja, hogy azért tényleg számít az egyetem hírneve. Azt gondolom, hogy elég motivált vagyok ahhoz, hogy elvégezzem.



2021. júl. 29. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

54.par-tól.

2021. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. júl. 29. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Általában fordítva szokták 😅
2021. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem számít az egyetem hírneve :)

Legalábbis értelmes cégeknél nem. A Kovács 23 Pista Bt. meg nem lényeges mit mond, mert n+1. KKV-ról van szó. Csak az a lényeg, hogy te mit tudsz.

Óbudais voltam, most pedig egy olyan cégnél vagyok, ahol gyakorlatilag minden mérnök BME-s rajtam kívül. Se a főnökséget, se a munkatársakat, se engem nem zavar, hogy ÓE-s voltam. Senki nem ajánlott be, csak és kizárólag a tudásom alapján vettek fel.

Csak akkor számít bármit az egyetem hírneve, ha az égvilágon semmivel sem tettél bele többet a tanulmányaidba a kötelező számonkéréseken felül, és mindig a minimumra törekedtél. De ebben az esetben meg úgy is azt fogják felvenni, aki többet tud mint te.

A papír egy dolog, a tudás meg megint más. Nem a papírt fizetik meg.

2021. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz a következő felvételi időpontban a bme-re, beiratkozol és kiiratkozol az óbudairól. A tárgyaidat el lehet fogadtatni.
2021. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4-esnek maximálisan igazat adok. Ráadásul sokkal jobb egy olyan képzés, ahol nem csak azzal telik el 3 év, hogy átmenj, hanem van időd kicsit magadért, a saját érdeklődésed szerint tanulni, dolgozni, valós tudást építeni. Egy szivatós, mindent 100%-ra elvárós képzés a tudományos, elméleti életben lehet előny, de az iparban inkább átok. Én sem bántam meg, hogy egy lazábbnak mondott vidéki egyetemen végeztem
2021. aug. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A bmesek meg nem csoda, hogy azt mantrázzák, hogy számít az egyetem neve, gólya koruk óta ezt és az ezzel kapcsolatos arrogancia lufit etetik velük, ami hamar kipukkad, mikor meg sem nézik, hol végezték, hanem egyből tolják eléd a szakmai tesztet és az dönti el a sorsod
2021. aug. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!