Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen dolgokra kell figyelnem...

Milyen dolgokra kell figyelnem, hogy sikeresen átjelentkezhessek a Jaschik Álmos Művészeti Szakgimnáziumból a KISKÉPZŐ-be?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Jaschik Álmos Művészeti Szakgimnáziumban tanulok, animáció szakon. Az iskola oktatási színvonala nem megfelelő nekem, mivel nagyon alacsonynak érzem azt. Most 9-es vagyok. Szeretnék átjelentkezni a KISKÉPZŐ-be, mert ott nagyon jó a művészeti oktatás és a fő tantárgyakat is korrekt szinten tanítják. 8-os koromban felvételiztem a ‘Képzőbe is, ellenben a rajzi alkalmassági vizsgánál nem bizonyultam erősnek, ezért nem volt sikeres a felvételim A jegyeim nagyon jónak számítanak, erre mindig is figyeltem. Jelenleg is tekintettel vagyok a jó jegyekre, már csak a sikeres átjelentkezés érdekében is. Az alkalmassági vizsgán készített, valamint a port-fóliómban szereplő rajzaimat még a felvételi időszak alatt lefotóztam és kielemeztem azokat. Online felvettem a kapcsolatot más, már ‘Képzőben tanuló diákokkal és tőlük is kértem egy sokkal komolyabb, szakmai szemmel való elemzést. A perspektívámmal voltak problémák és ezeket most már én is belátom. Azon vagyok, hogy hibátlan perspektívám lehessen, valamint a kontrasztokra is tekintettel vagyok, hiszen azokra is kaptam néha-néha negatív kritikákat. A 8-os felvételim alatt magasnak mondható pontszámmal jelentkeztem a ‘Képzőbe. 162 pontot vittem a 200-ból. Elvileg a pontok nem a legmeghatározóbbak, de nem akarok ezen elbukni, szóval a tanulmányi eredményeimmel vitt pontjaimra nagyon figyelek. A Jaschikba évfolyamelsőként vettek fel és továbbra is rajtam van ez a jelző, ami mára már frusztrál engem. Közepes képességekkel rendelkező, átlagos diáknak tartom magamat, ezért nagyon zavar, hogy a Jaschikban “kiemelkedek”. Részben emiatt is érzem gyengének a Jaschikot, mint gimnáziumot, hiszen szerintem nem nyújtok kimagasló eredményeket az iskolának. Utána olvastam az átjelentkezésnek és lehetséges, hogy meg kell ismételnem a 9-et. Ettől nem tartok, mert a Jaschik oktatási színvonala annyira alacsony, hogy én érezném magamat jobban, hogy ha újrakezdhetném az évet. Kérdőjelek vannak bennem, mert nem tudom biztosan, hogy hogyan lehetne sikeres az átjelentkezésem. Nem tudom, hogy előnynek számít-e, hogy művészetiből mennék át. Lehet, hogy emiatt “megfelelő képességekkel rendelkező”-nek számítanék, de tartok tőle, hogy esetleg emiatt csak még nagyobb elvárásokkal lenne felém a KISKÉPZŐ. Elvégre, “képzett vagyok, amit meg kell mutatni”, miközben a valóságban borzalmas a helyzet. Nagyon szeretném, hogy ha másodjára sikerülne a KISKÉPZŐ.


Kinek mi lenne a tippje, tanácsa? Hogy ha lenne valakinek tapasztalata, akkor mit lehetne elmondani, mint tudnivaló? A jegyek mennyire meghatározóak az átjelentkezésnél? Inkább a rajzi részen van a hangsúly, vagy is-is eloszlásban van a 2 szempont? A rajzi résznél mik az elengedhetetlen tudnivalók? Perspektíva, vagy esetleg más is lenne, amit nagyon komolyan kell érzékeltetni, hogy megy? A port-fólió milyen típusú rajzokat tartalmazzon? Mennyire befolyásoló tényező, hogy művészeti iskolából jelentkeznék át?


A tavalyi sikertelen felvételim óta rengeteg egyszerű kérdésben bizonytalan vagyok. Hogy ha szükséges lenne valakinek, akkor tudok képeket küldeni a tavalyi felvételi munkáimról, mint “elemezhető alap”.


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!!!



2020. nov. 1. 03:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A 9. osztályt meg kell ismételned. De "csak" a szakmai felvételit kell újra csinálni. Másik művészeti iskolából (Jaschik) átjelentkezés előny a folyamat során. Megéri végigcsinálni. Az animáció (és grafika) szakon van a legnagyobb túljelentkezés. Magántanárhoz jársz? A lányomnak úgy sikerült a felvételi, hogy járt magántanárhoz általános iskola 6. osztályától heti min 2 alkalommal (volt hogy háromszor ment, nyári szünetben is járt) Veled egyidős. Őt felvették. Nagyon sokat készült. A központi felvételije ugyanannyi pontos, mint a tied. Arra velünk tanult, szülőkkel. Itt már nem maradt ideje külön tanárra. Megérte. Nagyon jó suli. Most úgy érzem, hogy megtalálta a számára megfelelő közeget/ közösséget. Egyébként ha nem vették volna fel, akkor neki is a Jaschik lett volna illetve mindenképpen megismetelte volna a felvételit. Sokan csinálják így. Jaschik és 9. Osztályt újra.
2020. nov. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

www.rajzszog.hu

Ide jár a lányom. Érden és a XI. kerület Bartók Béla úton vannak tanfolyamok. Hívd fel a honlapon lévő tel. számot.

2020. nov. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az átjelentkezésnél, ugyanúgy mint a felvételinél jelentősek a jegyek, de inkább a rajzaid számítanak. Ahogy előttem írták, átjelentkezésnél nem kell megírnod a központi felvételit, csak az alkalmasságin kell részt venned, aztán a szóbelin.

Szerintem nincs ilyen, hogy a művészetiből átjelentkezőknél magasabbak az elvárások, de ebben nem vagyok biztos. Én értelmetlennek tartanám, mert ha bekerülsz a suliba, ugyanazt tanulod és gyakorlod mint a többiek. Nem kivételeznek veled, csak mert a Jaschikból jöttél.

Nem tudom, mennyit tudsz az alkalmasságiról, szóval leírom, ami most eszembe jut: mivel részt vettél már egyen, biztos tudod, hogy 3+1 feladatot kaptok. A portrénál legfőképp az arányok számítanak, és hogy hasonlít-e a rajzod a modellre. A hokedlinél legtöbbet a perspektíva számít a tárgy arányai mellett, de a tónusozás, árnyékolás is, persze azok inkább mellékesek. A színes csendéletnél a színlátás és a kompozíció a lényeg, megnézik hogy milyen technikával csinálod és azt hogyan kezeled. A kreatív feladatnál meg egyértelműen a kreativitás számít, és az ügyesség.

Ha tudod, hol hibáztál előzőleg, az csak jó lehet, mert így könnyebben ki tudod javítani. Sok sikert:)

2020. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Első Válaszoló!


Bocsánatot kérek, amiért eddig nem foglalkoztam a válaszoddal.


Köszönöm, hogy megosztottad velem a “tényeket” az átjelentkezésről! Sajnos nem járok magántanárhoz. Mindig is magamtól gyakoroltam a rajzot és mindig arra törekszem, hogy fejlesszem magamat. Persze, volt, hogy jártam külön tanárhoz, aki egy ismerős volt. A szakmaiságot azzal orvosolom, hogy a szakmabeli ismerősöktől tanácsokat, véleményt kérek (rajztanárok, művészetis diákok, na meg a “kívülálló” emberek észrevételei is fontosak). Jelenleg azt tudom mondani, hogy a perspektívámmal már nincsen baj, viszont a tónusozással még igen. A tárgyak nem emelkednek ki a rajzomon. Ezen dolgozom. Nem tartok attól, hogy nem lenne lehetőségem felkészülni. Ugyan úgy művészeti iskolában tanulok és jó mennyiségben kapunk rajzi feladatokat. Itt már egyedül nekem kell teperni, tanulni és fejlődni.


Köszönöm, hogy leírtad a lányod példáját! Szeretném megkérdezni, hogy a lányodnak van olyan felülete, amin a munkáit közzéteszi (pl.: instagram, DeviantArt)? Ha igen, akkor mi az oldalának a neve? Melyik platformon van ez az oldal? Ha lehet, akkor vele is beszélgetnék a téma kapcsán.


Köszönöm a magántanár ajánlását! Ha én nem is fogom igénybe venni, akkor minimum az ismerőseimnek fogom ajánlani!


Mégegyszer, nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

2020. dec. 1. 02:04
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik Válaszoló!


Elnézést kérek, amiért eddig nem foglalkoztam a kérdéseddel!


Köszönöm szépen, hogy rávilágítottál a szempontokra! Ezzel te nagyon sokat segítettél nekem. Nagyon figyelni fogok az általad leírt szempontokra!


Köszönöm a bíztatásodat és az elvárásokkal szembeni nyugtatásodat is! Roppant jól esett ezeket olvasnom!


Mégegyszer, nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

2020. dec. 1. 02:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! A lányom nem használja ezeket a felületeket a munkái bemutatására. De ha ennyit fejlődtél, akkor szerintem biztosan felvesznek. Csak annyit, hogy soha ne add fel!


Bocsi az of-ért

Pont ma találkoztam egy ötvös nővel. Őt felvették a Kiskepzőbe és a szülei nem engedték végül, hogy odamenjen. Elhatározta, hogy ő akkor is ötvös lesz. Kijárat a sulit, amit a szülei ráerötettek de végül ötvös lett. Egyszóval soha ne add fel! Most biztosan sikerülni fog. Majd légy szíves írd meg ide, hogy felvették-e, mert majd megnézem ezt az oldalt a felvi után.

Kéz és lábtörést, Adrienn

2020. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia

felveteliztel vegul?

hogy sikerult?

bejutottal valahova?

2021. márc. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
(*bejutottal valahova?)*ugy ertem, hogy valamelyik szakra...
2021. márc. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!