Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átsorolás hamarabb önköltséges...

Átsorolás hamarabb önköltségesre - érdemes-e?

Figyelt kérdés

Második BA képzésemet végzem, 2 db támogatott félévem maradt, így a mesterképzést csak önköltséges formában tudnám folytatni. A szakon, ahova MA képzésre szeretnék jelentkezni, a legtöbb esetben eddig magasabb volt az önköltséges képzés ponthatára. Viszont nem szeretném kockáztatni, hogy emiatt nem kerülök majd be mesterképzésre, ha pont annyival magasabb lenne a ponthatár, ezért úgy tervezem, hogy az utolsó két félévemet önköltséges formában folytatom, hogy legyen esélyem állami ösztöndíjas helyre bejutni a megmaradt féléveimmel. Van esetleg valaki, aki hasonló módon járt el és megosztaná a tapasztalatait?

Jól gondolom, hogy nincs akadálya annak, hogy önköltségesen fejezem be az egyetemet, de állami képzésre jelentkezem utána?



2021. aug. 4. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy semmi kifogasuk nem lesz az ellen, hogy inkabb fizess, es akkor megmaradnak az allami feleveid, ha ugy jobban megeri. TOhoz fordulj, mint mindig.
2021. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A felvi statisztikákban nézd meg, hányan szoktak arra a bizonyos szakra önköltségesre jelentkezni, és hányat vesznek fel. Gyanítom, hogy azért magasabb a ponthatár, mert oda az megy, aki tényleg komolyan gondolja (hisz saját pénze), és lehet, hogy nem is telik be az összes hely, ezért a magas(nak tűnik) a ponthatár - hasonlóan, mikor mondjuk egzotikusabb tanárszak-párokra az egekben van a ponthatár, és nem azért mert ne lenne még kapacitás, hanem mert csak 1-2 eminens ember jelentkezett oda. Lehet, hogy feleslegesen aggódsz szerintem.
2021. aug. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom a választ kérdező, de drukkolok! Én is a 2.BA-t csinálom, mellette pedig egy mestert.
2021. aug. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!