Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi gazdaság és gazdálk...

Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszak?

Figyelt kérdés

Nézegettem ezt a szakot, teljesen más alapképzésem van, de ahogy számolom, a felvételi kreditek meglennének. Tantárgylistát megnéztem, tetszik, szívesen tanulnám cím alapján a dolgokat.


Kérdésem az lenne, akik oda járnak, milyen volt a felvételi? A gyakorlatban hogy néznek ki az órák, milyen az oktatók? Levelezőn érdemes lehet az ELTE-n végezni? Hasznosnak találtátok, hogy elvégeztétek?


2021. aug. 4. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én idén február óta járok erre a szakra, ELTE-re. Sajnos online volt minden, szóval még nem is jártam az egyetem épületében.

Főállású munka mellett csinálom, nappalis vagyok, de normál helyzetben hétvégén is megnézhetők az előadások vagy minden visszanézhető felvételről is, szóval gyakorlatilag nappaliskén sem nagyon kell bejárni ha nem akarsz.


Ha levelezőre mész, ott nincs zh, de egy elővizsgával lehet ott is megajánlott jegyet szerezni mindenből.


Nekem eddig tetszik, mind a tanárok, mind a tananyag, csak azt sajnálom, hogy nem találkoztam eddig senkivel onnam :D

2021. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Bár csak 1 féléved volt eddig, hogy érzed, milyen lehetőségek állnak előtted? Akár gyakornoki hely, akár rendes munkahely szempontjából kérdezem. Segít ebben bármit az egyetem, vagy mindent magadnak intézel?
2021. aug. 22. 17:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Az egyetem nem segít elhelyezkedni, sőt, nagyon semmiben sem segít.


Nekem teljesen eltérő az első szakom, így jelenleg nem NG-s poziban dolgozok, de abban bízom, hogy ha elvégzem, akkor össze tudom valahogy hozni a két végzettséget, vagy akár teljesen közgazdász minkakörben dolgozni.

Mivel albit kell fenntartanom, sajnos már nem engedhetem meg magamnak, hogy gyakornok legyek, Eltés kollégiumok teljesen szociális alapon érhetőek csak el.

2021. aug. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét.:) Azt írod, nagyon eltérő az alapszakod - mennyire volt nehéz a kreditátvitel, elfogadás? Nekem is eléggé más, és hát tudom, hogy az eredeti egyetememen nem jeleskednek ebben.
2021. aug. 23. 07:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Azzal nem volt gond, ide ha jól emlékszem 45 kredit kell, nekem elég sokat megadtak az alapdiplomámból, így csak 3 kreditet kellett pótoljak, ami plusz egy tárgyat jelent. Vaciláltam, hogy pénzügyre vagy NG mesterre menjek, mert oda is felvettek volna, csak pénzügynél 18 kreditet kellett volna pótolnom, ami már elég sok, és vszeg sok matekos tárgy is lett volna :D
2021. aug. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válaszod, mentek a zöldek!
2021. aug. 23. 08:51
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Egyébként ha teheted, ne keresztfélévben kezdj, teljességgel levegőnek nézi a kar (és a hök is) a februárban kezdőket, semmi segítség, tájékoztatás nincs, mindent kérdezni kell.

A másik, hogy nekünk semmilyen ismerkedős vagy közösségi programot nem szerveztek, míg a most kezdőknek gólyatábortól kezdve orientációs napokig minden van.

Tudom, hogy mesteren már legtöbben dolgoznak, de attól még mi is szeretnénk új barátokat szerezni, szaktársakkal ismerkedni stb. (Legalábbis én igen)

2021. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Mesterképzésen vagyok, szintén gazdasági szakon, ráadásul keresztféléves. Semmilyen megkülönböztetés nem ért engem sem és a velem kezdőket sem. Befogadtak és segítenek a "nagyok". Tájékoztatás egyszerre van mindenkinek, szóval lemaradni sem tudunk semmiről.
2021. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, mindenképp ősszel próbálnám kezdeni, mert nyáron végzek az alapszakkal.:)
2021. aug. 27. 08:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a Corvinust vagy a BME-t próbáld meg. Ugyanaz a tananyag csak ott legalább van nornális hallgatói önkormányzat.

Nálunk az egyetem bekamuzta, hogy a keresztfélévesek számára is lesznek programok szeptember elején, erre se email, se semmi nem jön róla, csak a hét közepén posztolja ki a hök, hogy amúgy itt ilyen is van. Én pl mentem volna ezekre, ha tudom, hogy mehetek, de ezek szerint nem mehetett mindenki.


Bocsi, ez nem igazán a kérdésedhez kapcsolódott, csak az ilyen apróságok miatt lesz rossz egy kar/egyetem, mert ez a nemtörődömség a későbbiekben is előjön majd.

2021. szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!