Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik érettségi utáni szakma...

Melyik érettségi utáni szakma piacképes?

Figyelt kérdés

Érettségi után most megyek szakmára, felvettek az egyetemre is a 2éves Kereskedelem és marketing felsőoktatási szakképzésre (Commerce and Marketing)331ponttal, de ez engem nem vonz ez nem diploma ez egy szebb nevezetű okj nem?

+ 2 évet itthon kéne benne dolgoznom kötelezően.Nem is tudom mennyi kezdő bérem lenne. Talán netto 200-250? Multiknál.

Több okj-t is nézztem estin.(2tanévesek).Mind érdekel engem valamilyen szinten, de matekból gyenge vagyok.

Ezeket a szakmákat néztem eddig, estin. Ha van jobb ötleted a tovább tanulásban kérlek segíts!

(ingerszegény körny, nem kapok tanácsokat)

Ugye estin jár diákigazolvány? Diákmelozhatok? Csak a tb-m kell magam fizetnem?


Pénzügyi-számviteli ügyintéző képzés OKJ 54 344 01 / Itt netto 180-250 / pl valuta váltóban, vagy valami cégnél ahol kisebb könyvelés van.


Gyógyszertári Asszisztens OKJ 5472003 / tiszta-nyugis munka netto 170 szakkasszisztens után netto 190-220


Pedagógiai- és családsegítő munkatárs OKJ 54 140 02 / gyerekek- iskola szünetek / netto 170, biztos munka


Mit gondoltok? A többi ingyenes okj mint pl szoftverfejlesztő és adatrögzítő, CNN, vegyész technikus, postaforgalmi okj, ezek elég gyengék nem?


Köszönöm a válaszokat, kérlek minden kérdésemre probálj válaszolni.


18/L



2021. aug. 4. 18:09
A kérdező szavazást indított:
Pénzügyi okj
Gyógyszertári okj
Pedagógiai okj
Egyetem, Kereskedelmi szakma
11 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

OKJ csak menekülő terv legyen. Nem baj ha van de ne az legyen az alap ha most érettségiztél.

Ilyen 300 alatti fizetés nagyon kevés. Pedig a dolgozók fele 200 alatt keres.

Beszélsz valamilyen idegen nyelvet? Abba az irányba kéne orientálódni.


Biztos munkát pedig felejtsd el... Olyan nincs.


Munka mellett is lehet tanulni, levelezőn vagy estin. Levelezőn jártam, hétköznap pedig rendes 8 órás munkám volt.

Pénzügy ha vonz ahhoz kell matek, de az jól fizetett szakma.

Persze nem állami környezetben hanem privát szférában.

2021. aug. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
CNN esztergaval szerintem hulyere keresned magad, de a felsoroltak kozul a vegyesztechnikus meg a leghasznosabb, kulfoldon, ha tudsz nemetul siman talalsz munkat 3-4x annyi fizetesert, mint itt.
2021. aug. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Én kijárnám a 2 éves kereskedelem-marketing szakképzést, aztán pedig 1 év alatt pénzügyi okj-t szereznék. Ez a kettő legalább rokon szakma, kereskedelmi-pénzügyi szaktorban jobban el tudnál helyezkedni 2 egymást kisegítő végzettséggel.
2021. aug. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
B2 német nyelvvizsgám van, mit csinál egy ccn-s? Nőként? Nem épül le az ipar?
2021. aug. 4. 20:03
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

B2 némettel én Bécsben nézelődnék. Ingyenes a felsőoktatás. Neked is. Jó hát ott lakni meg élni nem ugyan az a költség.

Távoktatásban/levelezőn nem tudom mi elérhető.

2021. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én dolgoztam benne, aztán ott is hagytam. Hiába fizet jól, ha a munka dögunalmas monoton, teljesen olajos leszel tőle, nem tudsz emberekkel beszélgetni, egész nap hangos a gép...stb. Azért hagytam ott, mert alapból egyedül élek, és nem akarok munkában is egyedül lenni, hiába fizetett több százezret nekem, meg főnök még ott rátett volna még +20.000 ft is csak, hogy maradjak. Akkor is felmondtam.


Ez a fajta munka olyan beállítottságú embereket igényel, akik munkát, munkának tekintik és nem szabad tevékenységnek, hogy bármikor új emberekkel megismerkedhetsz, meg dumálhatsz velük. Monoton nagyon, olyan embernek való, aki szereti ezt csinálni, meg egyedül szeret dolgozni.


Munkától is függ, hogy most sorozatgyártás van, vagy egyedi darabok. Mindkettőt csináltam. Sorozatgyártásnak az a előnye, fix program van már, és ha olyan a darab, akkor több órán elvagy semmitevéssel. Én ilyenkor nintendoztam vagy neteztem. Dög unalmas volt számomra ez a munka. Ha pénzért vállalod el és nem a munka szeretetből, hogy szereted csinálni és élvezed, akkor ez nem való neked.

2021. aug. 4. 20:31
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezt irtak a cnc szakmarol.
2021. aug. 4. 20:31
 8/12 anonim válasza:

Estin kapsz diákigazolványt akivel kedvezményesen tudsz utazni a suli és az otthonod közt de a diákmunkan nappali jogviszonyt kérnek. Így ez nem jó együtt.


Szerintem inkább az egyetem.

Én elvegeztem egy óvodai dajka és egy gyógypedagógiai segítő okjt és mégse találok ezzel munkát.

2021. aug. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy 2 éves egyetem nincs, ez inkább valami felfújt OKJ, amit egy egyetem falai között lehet tanulni.
2021. aug. 10. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó ennél jobban nem tudom értelmesen leírni.....


2éves Kereskedelem és marketing felsőoktatási szakképzésre (Commerce and Marketing)


SZAKKÉPZÉS EGYETEMI OKLEVÉL AMIN AZ EGYETEM PECSÉTJE LESZ, EGYIK OLDALON MAGYARUL LESZ LEÍRVA A BIZONYÍTVÁNY, A MÁSIKON ANGOLUL.


EZZEL MAGASABB SZINTRE KERÜLŐK AZ ÁTLAG POR NÉPPEL SZEMBEN.

2021. aug. 10. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!