Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kezdjek el készülni...

Hogy kezdjek el készülni emelt törire?

Figyelt kérdés

Jövő májusban fogok érettségizni és mivel sok tantárgyra kell készülni (szakmát is tanulok és abból is érettségizek, szóval az alap kombó mellé még vagy 5-6 tantárgy), ezért már most úgy gondolom, hogy el kéne kezdeni felkészülni a (talán) legnehezebbre, az emelt törire. Viszont úgy igazán nem tudom hogyan. Vagyis ötletem van, csak nem tudom, hogy jó-e.

A tanárunk nyárra adott fel kidolgozásra ókori tételeket, de csak középre, az emeltet elfelejtette. Ezen az oldalon ( [link] ) lévő témakörök alapján adta fel a feladatot, és arra gondoltam, hogy akkor ezeket kidolgozom (emeltet meg közepet is, hiszen úgyis kell mindkettő) Jó ez kezdésnek?

Másik kérdésem, hogy milyen tanácsotok lenne, hogyan készüljek majd mind írásbelire (itt persze megoldom az előző évieket, de azon kívül), mind a szóbelire?

Köszönöm a segítséget!



2021. aug. 5. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Ha érettségi előtt állsz én a nyarat a helyedben a pihenésre szánnám, szeptembertől bőven elég lesz készülni az emelt törire. Mindenképp szerezd be Bori István és Mátyus Gyöngyi könyvét, ez egy vázat ad a készüléshez. Az egyes töri tételek (azok, amiket a tanárod is feladott) mind ki vannak dolgozva benne. A tankönyvet pedig hozzáolvasod. Rövid választ igénylő kérdések esetén érdemes párat megcsinálni, de ott igazából a forráshasználatot kell megtanulni. Az adott forrásból a kérdésre mindig a legpontosabb és leglényeglátóbb választ kell adni, ez a titka. Én az esszékre helyeznék nagyobb hangsúlyt, főleg a komplexekre. Először kezdd úgy, hogy megnézed az egyes esszé típusok (rövid, hosszú, több korszakon átívelő, összehasonlító) javítási útmutatóját. Esszéírásnál mindig a javítókulcs "fejével" kell gondolkodnod. Itt is fontos a lényeglátás. A szóbeli a legkönnyebb. Én a helyedben nem dolgoznám ki a szóbeli tételeket, hanem megvenném a kidolgozást tankönyvboltban. Ezzel időt nyersz és még talán pontosabb is, mint amit a diákok dolgoznának ki.

Remélem tudtam segíteni

2021. aug. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a tanácsokat. Nagyon pihenni a nyáron úgysem tudok, mivel augusztusban nyelvvizsgára megyek, októberben meg egy szakmai vizsga lesz, ezekért is gondoltam, hogy egy kicsit már most el kezdem. Persze nem annyira intenzíven, de valahogy el szeretném, mert nem akarom, hogy mindent egyszerre kelljen tanulni áprilisban.

2021. aug. 5. 17:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Én magamtól készülök rá (szintemelő). Fent vannak a következmények. Online fent van mind a négy évnyi tankönyv, azokat àtveszem, jegyzetelek, aztán a követelmény szerint még jobban szűkítem az anyagot, majd tanulok. Van emeltes könyvem is, azt is át fogom majd venni. Májusban lesz a szintemelő.
2021. aug. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!