Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a budapesti Berzsenyi...

Milyen a budapesti Berzsenyi Dániel Gimnázium magyar-töri osztálya? A közösségre és a tanárokra lennék kíváncsi. Milyen erős a matek és a többi reál tárgy?

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Én ide jártam!:-)Idén érettségiztem.Nem ajánlom!Azért mert kötelező a latin és azzal semmit se érsz.Én legalábbis nem értem.Az a nagy hátránya ennek a tagozatnak,hogy a nyelvek nem valami erősek.Én nem kerültem be az angol csoportba,ezért két teljesen új idegennyelvet kellett tanulnom,a latint és a franciát.Amik hát nem valami könnyűek se.Sok energiámat felemésztette ez az elején,plusz az angolom teljesen elveszett,mert nem folytattam általános iskola után.Most 18 évesen ott tartok,hogy semmi nyelvismeretem sincs.A latin teljesen hasztalan volt tanulmányi szempontból (tetszeni tetszik meg érdekel is).Néhány ember érettségizett latinból,de kevesen voltak sikeresek.Franciából egy lánynak lett nyelvvizsgája.Az angolosok azért teljesítettek,mert az általános iskolában jól megtanulták,vagy magánúton,nem a Berzsenyinek köszönhetően.A németesek közül se sikerült soknak.A nyelvtanulás miatt semmiképpen se éri meg.Amúgy nagyon kedves osztályfőnököm volt,rengeteg helyre elmentünk vele,nagyon sok pluszt adtak ezek a kirándulások.A tanárok aranyosak,felnézek rájuk,sok a nagyon kreatív köztük.De nagyon nagy a követelményrendszer.Annak,aki komolyan veszi,nagyon nehéz teljesíteni -például nekem-.Ugyanakkor fegyelem egyáltalán nincs.Következmény nélkül volt,ha állandóan elkéstél,ha lógtál,a tanárok többsége egyáltalán nem volt keménykezű,az órákon néha elszaladt a pokol,és ez nyilván jól hangzik,de egy idő után mégsem az...A tanárok az érettségin nem annyira voltak segítőkészek,meg megértőek.Sok program van a Berzsenyiben,de a legtöbbre alig megy el valaki,viszont jó az iskola hangulata.Az emberek meg nagyon vegyesek,biztos megtalálod a társaságod.Ha mindenképp a Berzsenyibe szeretnél menni,akkor a nyelvtagozatot ajánlom.Én utólag nem mennék oda.Ha bármilyen kérdésed van,szívesen válaszolok.
2010. aug. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
A reál nem erős.Nekem matekból nagyon vicces tanárom volt,bírtam.Az egész csoport (kétfelé van bontva az osztály) béna volt matekból,nem lógtál ki a sorból.Rengetegen álltunk mindig a bukás szélén.Nekem külön tanárhoz kellett járnom,hogy ne álljak egyesre.Amúgy meg igyekezett a tanár a mi szintünkön tanítani,fizikából ha szorgalmas voltál,azt nagyra értékelték és könnyen lehettél így hármas-négyes is (persze ehhez minden szorgalmit meg kellett írnod meg meg tanulnod a definíciókat,de nem kellett viszont értened).Kémiából a tanár holt gyenge volt,de jószívű,ha látta,hogy igyekszel,meg nem szemétkedtél...
2010. aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Igen, fegyelem nincs. Sok program, jó hangulat.

Ha megtalálod a megfelelő társaságot, öröm lesz oda járni.

2010. okt. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk elég erős a matek, mert a tanárnő úgy tanít minket, mintha nem lennénk teljesen sötétek matekból. :) A nyelvoktatás tényleg nem valami fényes, nálunk az angolcsoport nagyon rossz. Nekem felsőfokúm van, de van olyan, aki nem tudná letenni a középszintű érettségit.

Kémia az olyan, hogy simán ki lehet húzni a két évet nem tanulás nélkül. Fizika nagyban függ a tanártól. Első évben bukásra álltam fizikából, aztán tanárváltás volt és most ötös vagyok.

A közösség a legjobb az iskolában, bár sajna az alatt a három év alatt is, mióta idejárok, nagyon sokat romlott a programok színvonala. Mindig próbálkoznak szervezéssel, de sokszor fulladnak érdektelenségbe a programok.

Ha van még kérdésed, tedd fel.

Ja, és a menza állítólag jobb, mint máshol. Hááát...

2011. jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden évben indul ez a tagozat?
2015. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor ebből a két tantárgyból nem is lehet menni

faktra?

2015. ápr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!