Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbuktam matematikából,...

Megbuktam matematikából, átfogok menni magántanár segítségével?

Figyelt kérdés

9-es vagyok és a matek tanár a 25 főből tizennégyet megbuktatott, hideg vérrel, beleértve engem is. Általánosban végig négyes voltam matekból, de középsuliban valamiért nem jött össze az első év... Most hibáztathatom a tanárunkat is, de én is hibás voltam, többet kellett volna készülnöm, tudom. Májustól nagyon meg szivatott minket, próba vizsgáznunk kellett az egész éves tananyagból.

A matektanárunkkal az a baj, hogy a digitális oktatáson egyetlen egy órát sem adott le és nem volt hajlandó semmit sem elmagyarázni novembertől májusig. Én csak akkor értem meg a tananyagot, ha el is magyarázzák, és hát igen, otthon nem magyarázta el nekem az algebrát, a geometriát, meg ezeket... Aztán májusban jött a rengeteg pótlás, csomó egyesekkel...

A többi tantárgyból jó voltam, a magyar, a töri, az idegen nyelv négyesek lettek és a többi tantárgy is mind legalább hármas, szóval csak a matek a gázos.

A szüleim teljesen kiakadtak, hogy megbuktam, de én is velük együtt, mert ha normálisan elmagyarázta volna a tananyagot, akkor nem buktam volna meg, a másik 14 osztálytárssal együtt.

Ha a pótvizsgán is hasonlóképpen bánik velünk, mint tanév közben, akkor lehet, hogy sokan évet ismételnek...

Magántanárnál vagyok heti öt órát. Mindent megteszek, hogy ne bukhassak meg. A pótvizsga augusztus 24-én lesz. 100 pontot lehet elérni az írásbelin, ahol 35 pont kell a ketteshez.



2021. aug. 9. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az igazgató felé kéne jelezni,hogy nem tartott órákat. Ott lett elrontva,hogy csoportosan szülőkkel együtt nem tettetek panaszt tavasszal/télen.

Most már kb veszett fejsze,mert azt hinnék,hogy a pótvizsgát akarjátok megúszni csak.


Viszont szerintem ha továbbra is becsületesen készülsz akkor 35 pontot biztosan el fogsz érni,csak tanulj! Hajrá!:)

2021. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

"A matektanárunkkal az a baj, hogy a digitális oktatáson egyetlen egy órát sem adott le és nem volt hajlandó semmit sem elmagyarázni novembertől májusig."


És ti pedig nagy boldogságotokban, hogy nincs matekóra, bsztatok az egészre. Már az elején kellett volna jelezni az igazgatónak, hogy a tanár nem tart órát, de beleszarni az egészbe sokkal egyszerűbb volt. Meg is érdemlitek, hogy megbuktatott.


Ha általánosban 4-es voltál, akkor az egész évet kisujjból ki kellett volna ráznod, de legalább egy 2-es szintet illett volna megütni, lévén 9-ben sok újat nem tanultok. Ugyanez igaz a pótvizsgára is.


Ha nem most kezdtél el nekiállni tanulni, akkor még esélyes lehet, hogy átmenj.

2021. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Magántanárral lehetséges. Próbálj meg mindennap legalább 1 órát gyakorolni, ismételni, hogy jobban menjen.

Sajnos, mindenhol akad egy olyan tanár, aki megszivat néhány diákot vagy nem is hajlandó elmagyarazni a diákoknak a tananyagot.

(én is megbuktam majdnem...médiaszakos vagyok és kellett csinálni egy kutatást, amit el sem magyarott,hogy hogyan is kellene (soha nem csináltunk előtte ilyet), és hát el is küldtem a ppt-t meg a fájlt, hogy ezt fogom előadni a kövi héten (mert muszáj volt, és írt is vissza, hogy ez szuper, jó lesz)... Az előadásom napján meg úgy leoltott, hogy köpni nyelni nem tudtam, pedig azt mondtam el, ami a ppt-ben volt benne, meg 1-2 rövid mondhatott a témáról az elején...es ráadásul el is ment a netem, bevedeni sem tudtam magam..)

2021. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

"És ti pedig nagy boldogságotokban, hogy nincs matekóra, bsztatok az egészre. Már az elején kellett volna jelezni az igazgatónak, hogy a tanár nem tart órát, de beleszarni az egészbe sokkal egyszerűbb volt. Meg is érdemlitek, hogy megbuktatott."

Ja és ez a diák dolga mi?


Szerintem menni fog kérdező, hajrá!

2021. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Igen, a diák dolga jelezni, hogyha nem kap megfelelő oktatást... Mégis kinek kellene jeleznie? A szomszéd Náncsi néninek? ...


Lehet mosdatni a kérdezőt, de pont ugyanannyira hibás, mint a tanár, csak az a szomorú, hogy a tanár még ezért fel is veszi a fizetését, a diák pedig megbukik, és azért kell fizetnie, hogy ne bukjon meg.

2021. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

2: Jeleztük az osztályfőnöknél már a télen! A válasza annyi volt, hogy a tanárok azt a feladatot kapták a digitális oktatáshoz, hogy házi feladatokat küldjenek a diákoknak, online-tanórákat nem kötelező a tartaniuk.

Ahogy észre vettük, az osztályfőnök védi a matek tanárunkat. Azzal az indokkal, mert a tanár háromgyermekes apuka és elfoglalt volt a gyermekeivel a "vész időszakban". Szerintem nem jelenti azt, hogy a diákjait elhanyagolhatja! Még dolgozatokat se állított össze nekünk.

A másik dolog az, hogy a digitális oktatáson végig aktív voltam, a házi feladatokat, a redmenta dolgozatokat mindvégig megcsináltam, amiből kelletett. Mindig ügyeltem, hogy határidőn belül leadjam a leckéimet.

Az összes online órán részt vettem, amit a tanárok tartottak, heti 15-20 órám volt így is.

Az átlagom így se lett valami tragikus, 3.9 lett. Volt olyan osztálytársam, aki 5 tantárgyból bukott és évet kell ismételnie.

2021. aug. 9. 17:34
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

5# A diák dolga készülni az órára, ha a tanár az órán nincs ott arról nem a diák tehet.

Abba gondolj bele, hogy 14-15 éves fejjel honnan tudnák ezt? Sehonnan...

2021. aug. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont tovább kellett volna menni. Jelezni az igazgatónak. Ha ő sem csinál semmit, akkor a KLIK-nek. Ez egyszerűen vicc, hogy valaki azért nen tanít rendesen, mert 3 gyereke van... Akkor a pék sem süt kenyeret, te meg legyél fényevő?

Még esetleg az elfogadható, hogy a heti 3 helyett 1 órát megtart, mert nagycsaládos, de hogy egyet sem, az egy vicc, ráadásul ezek után még van pofája buktatni... Ha vele krvára elnézőnek kellett lenni, akkor talán neki is annak kellene lennie...


Mindenesetre az még mindig áll, hogy a 9.-es anyag nagy része az általános iskolás anyag, szóval meg kellene tudni ugrani.

2021. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Túl vagyok a pótvizsgán. Hát, a sok készülésnek meg lett az eredménye; az én vizsgám sikerült a legjobban! 72 pontos négyes lett, szóval konkrétan 3 jegyet javítottam. Matekból hárman mentek szóbelizni (akik nem érték el a kettest írásbelin) de mindenki átment. Úgyhogy nem lesz létszámcsökkenés. Túl szigorú volt velünk a tanár úr a tavasszal, ezt az osztályfőnökünk is belátta. Egyébként akkor kezdtem bukásra állni matekból, amikor visszamentünk az iskolába. 2.9-ről egy egészet leromlott az átlagom.

Ebből is látszik, hogy nem mindegy hogyan tartja meg a tanár az órákat. Általános iskolában nem voltunk ilyen keményen fogva.

Már csak az a kérdésem, hogy ha most kijavítottam az egyest négyesre, akkor az év végi átlagba még mindig az egyes számít bele vagy a pótvizsgán elért négyes?

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2021. aug. 25. 17:30
 10/15 anonim ***** válasza:

Gratulálok! :)

Mivel javitottál,igy a 4-es számít. :)

2021. aug. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!