Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lehetősége van egy...

Milyen lehetősége van egy emberszerető "pszichológus" beállítottságú embernek a pszichológiai egyetem elvégzésén kívűl?

Figyelt kérdés
Az igazság az, hogy mindig is nagyon szerettem foglalkozni az emberekkel, és a problémáikra megoldást találni. Mondhatni egész tinikoromban emberekkel beszélgettem, és próbáltam nekik lelkileg kezet nyújtani, és elég jó sikerrel ment, persze ezek nem feltétlen "betegségekből" kihúzások voltak, vagy amit a pszichológusok/pszichiáterek/terapeuták stb csinálnak, de sajnos nincs lehetőségem a továbbtanulásra akármennyire nagy vágyam volt ez. Sajnos nem tökéletes eredménnyel zártam a sulit, és nem is lenne már olyan 6-10 évem képezni magam csak tanulással, hogy ledoktorizzak stb..., de valami alternatívát akartam találni erre. Ha tudtok esetleg ilyet, vagy tanácsot adni nagyon szépen megköszönném. Szép napot/estét nektek!

2021. aug. 11. 00:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%
Olyasmire gondolsz mint a Maónika vagy a Yoshi batát?
2021. aug. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem. Nem bohóc akarok lenni.
2021. aug. 11. 01:46
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Vannak szakmák, ahol a munkád része lehet, hogy meghallgasd az emberek problémáit, pl. fodrászhoz, műkörmöshöz sokan a lelkizés" miatt (is) járnak.

Vagy valamilyen life coach, mentor stb. címszó alatt (nézz utána, milyen végzettséggel minek nevezheted magad!) foglalkozhatnál ilyesmivel.

2021. aug. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%

Sértés nélkül írom, hogy nagyon sok ember gondolja magáról azt hogy ő képzés nélkül is igazi pszichológus vagy ahhoz hasonló és hogy valójában mennyi embernek segített már. Az igazság pedig az, hogy minden ember sokkal okosabb mikor más életét kell menedzselni. Pontosan ezért van tele a padlás azokkal a "life coach"-nak nevezett egyedekkel, akik közhelyeket puffogtatnak és 0 felelősséggel osztják az észt.


Menj el szociális munkásnak, ápolónak stb, ott nyilván része a lelki támogatás is a munkának.

2021. aug. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

Nem írtad meg, hogy pontosan mit takar az, hogy "nem tökéletes eredménnyel zártam a sulit". Azt jelenti, hogy csupa kettesekkel zártál, így egyetemre bejutni semmi esélyed?


Ha ennél kicsit jobb a helyzet, akkor én a helyedben a szociális munka szakot javasolnám leginkább. Csak 3 és fél éves az egész képzés, és ezen a területen tényleg rászoruló embereken segíthetsz egész életedben. Sok helyen indítják levelezőn is, azaz munka mellett is végezhető, s még az államilag támogatott (ingyenes) képzésekre is alacsony a bejutási ponthatár. Ha nem csináltál semmiből emelt szintű érettségit, akkor sajnos azt előtte egy tárgyból meg kell csinálnod, de majdnem egy egész éved van felkészülni rá, hiszen jövő május még messze van. Jövő februárig viszont be kell adnod a jelentkezést (ami ingyenes). Minden információt megtalálsz a felvi.hu oldalon.

2021. aug. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
Én is a szociális munkát javaslom.
2021. aug. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
#4: Sok igazság van abban, amit írsz, azonban sajnos szerintem Magyarországon átestünk a ló túlsó oldalára. Aki itthon hivatásszerűen lelki segítségnyújtással akar foglalkozni (és itt nem a telefonos krízis-intervencióra gondolok), annak el kell végeznie nemcsak a pszichológia alapképzést, hanem a pszichológia mesterképzést is, és még utána is csak szupervízori felügyelettel dolgozhat. Nagy-Britanniában ezzel szemben van olyan két éves felsőfokú szakképzés (counsellor), amelyik arra való, hogy kiképezzenek embereket nehéz élethelyzeteken való túllendüléseken való segítségnyújtásra. Valljuk be: ahhoz, hogy valaki egy válás vagy haláleset miatt lelki nehézségekkel küszködő emberen hatékonyan segíteni tudjon, nem muszáj a jungi pszichoanalízis rejtelmeiben elmélyednie. Sajnos egy szakmai sznobéria uralkodik az egyetemeken és a pszichológus szakmában itthon, s közvetve emiatt olyan emberek is kénytelenek mesterdiplomás pszichológushoz fordulni, akiknek nem volna feltétlenül szükségük ennyire képzett szakemberre. Ez a hatalmas kereslet felnyomja a pszichológusok óradíját és a terhelésüket is szükségtelenül megnöveli. Kellene lennie egy olyan képzésnek itthon is, amelyik az "egyszerűbb lelki nehézségekre" képez rövid, lényegre törő képzéssel szakembereket.
2021. aug. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Aki azt kérdezte inkább úgy mondom, hogy az utolsó 2 online oktatásos évbe nem sok mindent fektettem ez az egyik gond, a másik hogy az érettségim is nagyon max 300 pont lett, amit újrarakhatok bármikor de a 11.-12.-es eredményem messzemenően gyenge lett. Hozzáteszem amúgy sem tehetném meg, hogy egyetemre járjak sajnos. Ápolóin gondolkoztam még, ami olyan. Ezek a coach dolgok se lennének rosszak, de kínos rágondolni, hogy engem így említenének mint egy kóklert :D Egyébként beszéltem egyetemi tanárokkal docensekkel, mert ismerősikörben van 1-2 barátomnak, aki éppen az apukája/anyukája, és mondták hogy itt az egyetemen sajnos egy csomó protekciós tanulni nem akaró pszichológus tanonc van ez már számomra egy elég szomorú dolog, mivel engem akit meg tényleg érdekelne nem teheti meg hogy odajárjon, se anyagilag, se tanulmányilag. Köszönöm egyébként a tanácsokat meglepően sokan írtatok :)
2021. aug. 11. 11:43
 9/24 A kérdező kommentje:
És #7-es nagyon egyetértünk jó magamnak is vannak/voltak pszichés gondjaim, és körülbelül olyan lehetősége van az embernek a heti terápiára, hogy vagy kicsenget 40-60 ezret, vagy marad a TB-nél ami vagy jó, vagy nem sajnos. Én nem is konkrétan a pénz miatt választottam volna ezt a hivatást, hanem mert tényleg tudnám szeretni, és csinálni.
2021. aug. 11. 11:45
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

Én is pszichológiát akartam tanulni, de érettségi után a szüleim rábeszéltek egy tök másra. Untam azt a szakot, úgyhogy vele párhuzamosan elvégeztem egy life coach képzést. Én még nem dolgozom benne, mert ott lett világos számomra, hogy igenis el akarok mélyülni ebben, úgyhogy az első szakom harmadik évében már a pszicho BA első évét csináltam, de a coach képzéses évfolyamtársaim közül sokan nekiálltak benne dolgozni. Ezen kívül ha elmész lelkisegély szolgálathoz önkéntesnek, ott is kapsz egy elég szép képzést és élesben is kipróbálhatod, hogy hogy megy ez neked. Szocmunkás képzés is jó alternatíva lehet, főleg ha szabadkreditként felveszel mellé egy halom pszichós tárgyat.

Sok sikert!

2021. aug. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!