Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akárhány óriás schnauzerhez...

Akárhány óriás schnauzerhez volt szerencsém, mind barátságos, gyermek és emberszerető volt. Mentett is volt közöttük. Mennyire igaz (vagy nem igaz) ez az orosz fekete terrierekre? Leonbergi mellé (ezért a kiírás),mert nagyon szimpatizálok e kettővel.

Figyelt kérdés
Kérlek ne írjátok, hogy választhatnék más fajtát is, higgyétek el megvan az okom, miért e kettőre esett a választásom.

2020. júl. 24. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Az orosz megesz.
2020. júl. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Egyszer voltam testközelben egy orosz fekete terrierrel és lenyűgözött. Imádom a kutyákat, de amit én annak a kutyának a közelében éreztem...

Arról nem tudok nyilatkozni, hogy gyerekekkel milyen, de egy hatalmas jóindulatú mackó volt. Egy buszról szálltam le a kedvéért, mert elsétált mellettünk Bp egy őrületesen forgalmas többsávos útján olyan nyugalommal, mintha csak vadvirágos réten bandukolna. Amikor a megállóból visszaértem, ott feküdt egy járdaszigeten, mint valami hatalmas kőszobor és gyönyörű volt. Én tartok a nagy kutyáktól, egy ideig nem mertem közel menni, aztán elindult és követni kezdtem. Hosszú a sztori, végül csak akkor mertem közel menni hozzá, amikor majdnem besétált egy villamos alá. Akkor már nem érdekelt semmi, megérintettem és visszatereltem a járdára. Jött, békésen, mintha mindig is összetartoztunk volna. Aztán lefeküdt, én leültem mellé és megkértem egy arrajárót, szerezzen nekem egy nyakörvet és pórázt. Aztán csak üldögéltünk egymás mellett és szerelmes lettem ebbe a kutyába. Aztán megállt mellettünk a REX autó és mire észbekaptam, bepakolták, nagyon örültek, mert már régóta keresték. Sokan próbáltunk annak a kutyának segíteni, nekem pont a REX-et nem jutott eszembe hívni. Összefogással biztonságba került így a kutya. Később telefonon érdeklődtem és elmondták, hogy már otthon is van a gazdáinál. Kiderült, hogy 16 éves volt és szinte teljesen vak és úgy került utcára, hogy kinyílt magától az elektromos kapu.

Végtelenül szeretem az idős kutyákat. Nem tudom, ha fiatalabb lett volna, akkor is ilyen hatással lett volna vajon rám, de volt abban a kutyában valami, amit ritkán érzek ilyen nagy testű kutyák társaságában. Általában tartok tőlük. De onnan kezdve, hogy megérintettem és reagált, jött mellettem a járdán, olyan szinten bíztam benne, mintha csak öröktől fogva az én kutyám lett volna.

2020. júl. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon kedves történet! Örülök, hogy (pláne ily hosszan kifejtve) megosztottad velem! Ment is a zöld! Szép estét! :)
2020. júl. 24. 23:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer találkoztam egy ilyen kutyával, le akarta dominálni a 9kg-os mentettemet. Szerencsére a gazdája tudta kezelni, de figyelnünk kellett.
2020. júl. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem meg snacikkal nincs jó tapasztalatom. Kutyakozmetikus vagyok, a legtöbb harapós,nem is szívesen vállalunk már,kiszámíthatatlanok. Persze ez egy részt gazda próbléma más részt rossz idegrendszer,nekem labilisabbnak tűnik. Egy nagyon jó fej öregúr óriás schnazuzer vendégünk van. Ő végtelenül cuki.


Oroszt szeretnék is ,mert bele szerettem,így oroszos ismerőseim is lettek.


Remek családi kutyák,védenek ha kell,nagyon intelligensek, ha pihenés van együtt henyél a gazdival ha munka van dolgozik.

Kiállításon,kutyasulin és családban is remekül helyt állnak.

Nekem kiegyensúlyozottabbnak tűnik mint a schnauzer.


Meleget nem annyira bírják,szóval a nyár az nem az ő szezonjuk,de víz mellett jól érzik magukat.


Orosz az kozmetika igényes 6-8 hetente muszáj nyíratni. Illetve otthon is hetente 1x alaposan átkell kefélni a bundáját,különben össze áll.

2020. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

A

Ha kiskoratol furdeted meg kozmetikazod,akkor kesobb is hagyni fogja.


A kutya idegrendszere fugg a rendszeres sport megletetol,ugy,mint az embereke.

A snauzer a hazorzo a leonbergi meg nem. De azert tudnak baratok lenni,ha megvan koztuk a szinpatia es ellenkezo nemuek.

2020. júl. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6)

*szimpatia

2020. júl. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!