Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha több szabadon...

Mi történik, ha több szabadon választható tárgyat csinálok, mint amit a mintatanterv előír és abbahagyom a szakomat?

Figyelt kérdés

Most tanárin vagyok, ez volt a 4. félévem. 2022 februárjában szeretnék pszichológia BA-ra jelentkezni. Arra gondoltam, hogy addig megcsinálom az elsőéves pszichológia BA-s tárgyakat úgy, hogy hivatalosan tanáris vagyok (egyáltalán azt megcsinálhatom, hogy a saját szakom óráiból nem veszek fel semmit?). Majd pedig ha felvettek, elfogadtatom őket. (Így nem vesztek el még egy évet.) Viszont így nyilván több szabválkreditet használnék el, mint ami a mintatantervben szerepel. A kérdés az, hogy vajon így ezt ki fogják velem fizettetni vagy nem, mivel nem haladtam túl a 360+10%-nyi kredit keretét (osztatlan képzésről van szó, ezért 360)?


A mostani alapkarom: ELTE BTK.


Illetve: valaki tudja, hogy itt (ELTE) a felvett, de nem teljesített kreditek (pl. amikor egy kötelező tárgyat csak másodjára sikerül teljesíteni) beleszámítanak a +10%-ba? A tárgyak második felvételéért mindig azonnal kellett fizetni (így annyira nem tartanám jogosnak, ha még ezzel is büntetnének, de ki tudja...).



2021. aug. 15. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos kétlem, hogy ilyen egyszerűen fel tudnád venni az összes pszichós elsőéves tárgyat, hiszen véges a férőhelyek száma, főleg gyakorlatokon ugyanúgy ki van centizve, mint a BTK-n. Egymásra épülő tárgyaknál borulhat az egész, és ha megcsúszol, semmivel nem leszel előrébb, csak feleslegesen ellőttél államilag támogatott féléveket. Nem beszélve, hogy ha "elsőévben" (2 félév ugye), csodával határos módon mind a 60 kreditet fel tudod venni, azzal már nyilvánvalóan jóval túl fogod lépni a tanáris szabadkrediteket, és fizethetsz. Az utolsó kérdésedre válaszolva, még a felvett, de elégtelennel teljesített tárgy is beszámít a kredittúllépésbe...


Én a helyedben passziválnék a következő két félévre a tanárin (hogy a diákigazolvány, TB rendben legyen), és addig dolgoznék, nyelvet tanulnék.

2021. aug. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!